Rozhovory
0

V noze mi dvakrát zapraskalo, ale já ten titul chtěl

Galavečer BITVA ROKU odhalil dalšího soupeře, tentokrát pro zástupce Penta Gymu, Standu Futeru, který se může pyšnit titulem Young Blood Night, kdy TKO porazil svého německého soupeře. Na Bitvě roku se proti němu postaví zatím neporažený slovenský fighter František Fodor z Octagon Fighting Academy. Původně měl nastoupit Marek Bártl, ale ten z osobních důvodů nemohl dodržet podmínky […]

Galavečer BITVA ROKU odhalil dalšího soupeře, tentokrát pro zástupce Penta Gymu, Standu Futeru, který se může pyšnit titulem Young Blood Night, kdy TKO porazil svého německého soupeře. Na Bitvě roku se proti němu postaví zatím neporažený slovenský fighter František Fodor z Octagon Fighting Academy.

Původně měl nastoupit Marek Bártl, ale ten z osobních důvodů nemohl dodržet podmínky smlouvy a tak organizátoři Bitvy roku za Bártla sehnali odpovídající náhradu s příslibem toho, že tento zápas bude pro diváky ještě více atraktivnější.

Futera

Máš pět vítězství v řadě a jedno z nich je titulové, když jsi v Německu na Young Blood Night 2 porazil domácího Maria Wittmanna. Podle tvého trenéra Dana Bartáka to však ze začátku nevypadalo nejlíp, jak by jsi zápas popsal ty?

O Mariovi jsem věděl, že je šikovný thaiboxer, takže po tom, co jsem inkasoval dva lowkicky po sobě a sám jsem v postoji úspěšný nebyl, jsem zatlačil Maria na klec a odtud ho shodil, on mi ale hezky zaútočil na nohu a chytil hodně těsnou páku na kotník. Tak těsnou, že mi v kotníku a koleni dvakrát zapraskalo. Za normálních okolností bych nejspíš zaplácal, ale tohle bylo o titul a já ho moc chtěl. Přišlo mi, že i Maria to dost překvapilo, tak nohu pustil a od té doby byl zápas víceméně v mojí režii.

Jak jsi přišel k šanci získat titulový zápas v Německu?

Byl jsem náhrada za nemocného soupeře. Osobně jsem si myslel, že to titulový zápas nezůstane, takže mě příjemně překvapilo, když jsem zjistil, že opravdu jde o pás.

Futera5

Titul jsi vyhrál ve střední váze a nyní zápasíš ve velterové, jaké byly důvody jít o váhu níž, když střední ti evidentně svědčila?

V podstatě jde o to, že ve velterové váze bych měl teď mít výškovou a váhovou výhodu já. Pokud bych chtěl s kariérou pokračovat ve střední váze a dařilo by se mi, tak bych nevyhnutelně začal zápasit s mnohem silnějšími borci, kteří do střední váhy třeba hubnou podobné kilogramy, jako já do velterové.

Na Bitvě roku tě čeká František Fodor z OFA Bratislava. Soupeř je o 11 cm menší, takže se dá předpokládat, že půjde na tělo a bude chtít zápas přesunout na zem. Vyhovoval by ti takový scénář?

Určitě vyhovoval, v Penta Gymu jsme na boj na zemi dobře připravení.

Futera2

V Penta Gymu,  kde zápasíš, jsou díky tobě, Viktorovi Peštovi a Filipu Mackovi, už tři tituly MMA. Po právu jste nyní nejúspěšnější MMA gym u nás. Podobné je to i v OFA Bratislava, co se týče Slovenska. Vnímáš tvůj zápas, i jako porovnání top klubů z bývalé federace?

Rozhodně se to tak vnímat dá. Stačí se podívat na jména, která OFA reprezentují. Végh, Buchinger, Laincz a ostatní jsou bezesporu fighteři evropské a světové úrovně. Vedle takových rostou rychleji i ostatní borci jako třeba Fodor.

Už znáš termín své obhajoby v Young Blood Night?

Přesný termín ještě nemám. Promotér zatím jen navrhoval podzim tohoto roku.

Futera3

Komu by jsi rád poděkoval za pomoc ve své sportovní kariéře.

Chci poděkovat sponzorům, za jejich podporu. Jmenovitě Fightsport.cz, Up bar, hero-shop.cz, rashguard.cz. Díky patří i kamarádům-sparingpartnerům z Penta Gym a trenérovi Danu Bartákovi. Dále děkuji přítelkyni Martě, rodině a kamarádům.  Samozřejmě děkuji všem, kteří mi fandí. Držte palce!

Futera8

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *