Rozhovory
0

Robert Rosenberg: Do ringu se jdu bavit

Robert Rosenberg dnes oslaví své kulaté narozeniny opravdu originálně.  Ve svém rodném Trutnově se na Galaveču profesionálního a amatérského boxu postaví do ringu proti Martinovi Szatmari. Navíc ho za necelý měsíc čeká titulový zápas s Radkem Linkou. Boxuješ více než 25 let a máš za sebou 20 amatérských zápasů. Kde jsi s boxem začínal a jak dlouhé […]

Robert Rosenberg dnes oslaví své kulaté narozeniny opravdu originálně.  Ve svém rodném Trutnově se na Galaveču profesionálního a amatérského boxu postaví do ringu proti Martinovi Szatmari. Navíc ho za necelý měsíc čeká titulový zápas s Radkem Linkou.

MCR-budejovice-330

Boxuješ více než 25 let a máš za sebou 20 amatérských zápasů. Kde jsi s boxem začínal a jak dlouhé jsi měl pauzy?

Začínal jsem v Trutnově s kickboxem a s karate, až teprve pak jsem začal boxovat. Můj první trenér byl Štefan Gondek.  Po nějaké době jsem odešel do Prahy a asi dva roky neboxoval, pak jsem chvilku trénoval právě v Praze, ale sotva jsem začal, měl jsem těžký úraz na motorce a zase jsem si musel dát pauzu. Pokračoval jsem u Františka Patočky v Hradci Králové. V té době jsem měl nejvíc amatérských zápasů za sebou, navíc s bilancí šest zápasů a vše vyhrané. Jeden zápas jsem poté prohrál na body a další zápas bylo mé nejrychlejší KO. Dokonce to tehdy bylo nejrychlejší KO v republice. Bylo po 21 sekundách včetně počítání. Prostě jsem vlítnul do ringu, dal dvě rány a bylo to 🙂 Pamatuju se, že to bylo v Jičíně.

Pak jsem se znovu přestěhoval a seznámil s Tomášem Adámkem, u kterého jsem trénoval. V té době jsem sem tam jel do Ústí k reprezentaci na trénink. No, spíš jsem jim dělal takový lepší, živý boxovací pytel 🙂  Pak přišla doba, kdy jsem trénování dost flinkal a spíš jsem se bavil životem, sem tam jsem měl nějaký zápas, ale za moc to nestálo. Jednou mě Hakim pozval na svůj galavečer s tím, že bych si mohl zkusit K1. Řekl jsem si, proč ne, bude legrace… V té době jsem už trénoval u Petra Macháčka v Hanumanu a tak jsem si ten zápas zkusil. No prohrál jsem na body, ale tenkrát každého překvapilo, že jsem vydržel a mě to bavilo.

První profi zápas jsi absolvoval 29.11.2011 v Praze a od té doby jsi odboxoval pět profi utkání s bilancí pět vítězství a všechny před limitem. Kde se na zápasy připravuješ a kam jezdíš na sparingy?

No právě tam na galavečeru jsem se seznámil s Míšou Milutinem, který se mě zaptal, zda nechci jít zápasit za profesionály. Začal jsem se tedy připravovat u něj, na lapy jsem chodil k Míťovi Soukupovi a teď jsem to završil tím, že trénuju jak u sebe v gymu  na Černým mostě, v Kutil gymu chodím k Toljovi na sparingy a k Danovi Táborskému chodím na soukromky. Tentokrát jedu přípravu opravdu poctivě a zapisuju si každý trénink, co jsem dělal. Soupeř je vysokej, ale alespoň si vyzkouším, co jsem se naučil.

robert

Otevřel jsi svou boxerskou školu a zároveň pracuješ jako moderátor a připravuješ se i na své zápasy. Jak se ti daří vše skloubit dohromady?

Hele je to těžký, obzvláště v našich podmínkách. Tady v tom sportu prostě peníze nejsou a nedá se tím zrovna moc uživit. Na druhou stranu je to právě to, co mě baví a dokud budu zdravej, tak chci dál boxovat.

Pocházíš z Trutnova a přesně v den konání turnaje oslavíš své 40 narozeniny. Jak se těšíš na oslavu v ringu?

Já se určitě těším, jdu se do ringu bavit. Nejsem typ člověka, který by neměl rád soupeře, nadával na něj a podobně. Samozřejmě bych chtěl vyhrát, snažil jsem se pro to udělat vše a teď uvidíme, zda to zúročím, nebo ne.

Čeká tě souboj o český titul v křížové váze s Radkem Linkou. Jak se na něj připravuješ?.

S Radkem Linkou půjdu 11 dubna v Ústí nad Labem, máme tam domluvenou váhu 86 kg. Na rovinu jsem tu přípravu jel obráceně. Já se teď celou dobu připravuju právě na Radka. Ten titulový zápas se pojede na deset kol a tak pokud dneska v Trutnově bude soupeř připravený na čtyři kola, tak to bude pěkná přestřelka. Pro mě je ale podstatný, že zjistím, jak mi to půjde a jak mi budou pracovat nervy,..

robert2

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *