Rozhovory
0

Můj sen je Glory

Velmi očekávaný souboj se uskuteční na Heroes Gate 10. dubna. Do jednoho ringu proti sobě nastoupí Matouš Kohout a Tolja Hunanyan. Pro teprve dvaadvacetiletého Matouše to bude 53. zápas celkově, z toho mezi profesionály má za sebou 33 zápasů a jen osm proher (11 proher celkem amater+profi). Ve Slovanském domě ti nikdo moc šancí nedával, ty […]

Velmi očekávaný souboj se uskuteční na Heroes Gate 10. dubna. Do jednoho ringu proti sobě nastoupí Matouš Kohout a Tolja Hunanyan. Pro teprve dvaadvacetiletého Matouše to bude 53. zápas celkově, z toho mezi profesionály má za sebou 33 zápasů a jen osm proher (11 proher celkem amater+profi).

matous

Ve Slovanském domě ti nikdo moc šancí nedával, ty jsi přesto vyhrál. Co byl klíč k úspěchu? To že jsi byl lehčí, tedy rychlejší?

Tam byla určitě dobře připravená taktika od trenérů, což jsme cpali právě do té rychlosti. Takže klíč k úspěchu byla určitě rychlost i taktika.

Připravoval jsi se na oba soupeře stejně?

Jelikož jsou to podobný typy, tak byla příprava stejná.

Matous6

Byl jsi před tou pyramidou nervózní? Přeci jen jít o váhu výš..

Obavy jsem neměl, právě proto, že to nebyla moje váha a tak ode mne nikdo nic moc neočekával. Já mohl jen získat, nikoliv ztratit.

Vítězství ti zajistilo letenku do Ruska na Tatneft. Měl jsi před turnajem speciální přípravu?

Byl jsem v Thajsku, kde jsem dva týdny trénoval se Zdendou Švamberkem a pár přáteli v Pinyo Gymu. Ale spíš jsem to bral jako dovolenou, abych si odpočinul od Prahy a zároveň trochu potrénoval.  Týden po mém návratu z Thajska jsem zase odlétal do Ruska na Tatneft.

Matous5

V Rusku se tvá nižší váha asi ukázala jako handicap, kdy soupeř měl tvrdší údery, hlavně kopy z otočky.

Tam se přesně ukázalo to, co už jsme s trenérama řešili  ještě před Slováčem, že tady na Čechy to stačí, ale do světa to není.  Zvažovali jsme, jestli to má vůbec cenu se do toho pouštět. Filip Miňovský mi právě říkal, že tady to stačit bude, ale ve světě ne…

Ty jsi se ale přes to rozhodl do toho jít.

Jo, byla to výzva a já do ní šel. Tatneft má ve světě jméno.

Matous2

Jak ty sám hodnotíš zápas?

No totální propadák.. Hlavně v tom, že jsem prostě neměl den. Paradoxně mi právě to Thajsko spíš ublížilo, než aby mi pomohlo. Respektive to načasování. Hned co jsem přiletěl z Thajska, tak už jsem balil kufry do Ruska a bylo toho prostě moc. Už před zápasem jsem cítil, že to dneska nebude ono. Vypadalo by to jinak, kdybych se normálně připravoval v Praze a jel ze zajetého pražského režimu.

Jak ti jako thaiboxerovi vyhovovala Tatneft pravidla?

Nebylo to úplně tak špatný. Klinče mám sice dobře najetý a umím je, ale sám musím uznat, že je pro diváky atraktivnější ruka-noha-ruka, než být půl minuty v klinči. Ale takticky mi sedí víc thajský pravidla.

kohout-2

Minulý rok byl pro tebe velmi dobrý. Byl jsi vyhodnocený jako nejlepší bojovník C.M.T.A. v roce 2014 a kromě jiných zápasů se ti podařilo vyhrát i E.M.L. Jak těžká byla tato pyramida?

Těžká byla hodně, jelikož jsem se druhý den nemohl ani otočit ze spaní 🙂 První kolo jsem vyhrál , druhý taky, tam mi ale soupeř trochu trhnul čelo a myslel jsem, že toho v dalším využije. Naštěstí toho nevyužil a já vyhrál. Ale probudit se druhý den po souboji bylo fakt hrozný.

Pojďme k Heroes Gate, které tě teď čeká. Počítal jsi s tím, že tě vyzve Tolja?

Ono to bylo tak, že já jsem spíš vyzval jeho. O tenhle zápas jsem vážně stál. Po mém minulém zápase na Heroes Gate s Jakubem Gazdíkem jsme se s Toljou potkali a já jsem se ho zeptal, kdy si to spolu rozdáme my. No a Pavel Touš pak ten zápas navrhnul právě na Heroes Gate.

kohout-10

Toljovi se v poslední době daří, vyhrál boxerský titul i obhajobu. Kam ty chodíš na boxerskou přípravu?

Na box chodím k Filipu Miňovskému, hlavní a komplexní trenér je Zdenda Švamberk a na kondici pak chodím Petrovi Brabcovi. Teď jsme zaměřili přípravu přímo na Tolju.

Na Heroes Gate už jsi jednou zápasil, když jsi porazil již zmíněného talentovaného Jakuba Gazdíka. Jak hodnotíš zápas?

Zápas se vydařil takticky, jak až koukatelně pro diváky, to nevím. Ale vyhrál jsem a to je hlavní.

kohout-11

Jak se ti na Heroes Gate líbila atmosféra totálně arény?

Já jsem to tam zrovna nějak moc nevnímal, protože jsem se soustředil na zápas s Jakubem, ale bylo skvělé, že se to zaplnilo, to se často nestává a fanoušci opravdu vytvořili skvělou atmosféru. Nicméně lidi přišli kvůli Láďovi Kutilovi a Lubošovi Šudovi, ne kvůli mně 🙂

Máš už domluvený nějaký další zápas?

Pokud vše vyjde, tak bych se měl ukázat na Gibu 2.

Zápasíš podle pravidel K1, Muaythai, Tatneft, máš za sebou i zápas v boxu. Chystáš do budoucna další box zápasy?

Určitě bych zase chtěl zkusit box, ale už bych musel do profi.

kohout-6

S kým by jsi si rád poměřil síly?

Určitě s Vladimírem Moravčíkem, to by bylo myslím docela dobré poměření.

No a jaký máš cíl, kde by jsi se jednou rád viděl?

Rád bych se jednou viděl v Glory s tím pásem, to je můj sen..

kohout-29

Matous7

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *