Rozhovory
0

André Reinders: Hathaway mi dal na památku pět stehů

Jedenáct dní zbývá do Bitvy roku, která se uskuteční 19. března na pražském Podvinném mlýně. André Reinders, který po dlouhých třech letech vstoupí do oktagonu coby zápasník a rovnou v bitvě o mistrovský pás, se včera vrátil z Londýna, kde trénoval v proslulém London Shootfighters. Právě jsi se vrátil z Anglie, kde jsi trénoval v London Shootfighters po boku Karlose […]

Jedenáct dní zbývá do Bitvy roku, která se uskuteční 19. března na pražském Podvinném mlýně. André Reinders, který po dlouhých třech letech vstoupí do oktagonu coby zápasník a rovnou v bitvě o mistrovský pás, se včera vrátil z Londýna, kde trénoval v proslulém London Shootfighters.

Andre

Právě jsi se vrátil z Anglie, kde jsi trénoval v London Shootfighters po boku Karlose Vémoly. Jak se ti v Anglii líbilo?

Z Londýna jsem toho bohužel příliš neviděl, většinu času jsme trávili v tělocvičně na tréninku nebo odpočinkem na hotelu, ale kvůli památkám jsme tam tentokrát nebyli, to si třeba vynahradím někdy při soukromé cestě. Letěli jsme tam kvůli tréninkům a ty pro nás byly obrovským přínosem. Díky za to patří taky Karlosovi, který se o nás celou dobu skvěle staral.

Kdo tam kromě tebe jel a jak dlouho jste v Anglii byli?

Letěli jsme tam čtyři, kromě mě ještě Petr Kníže, Petr Neplech a Honza Malach a byli jsme tam týden.

Andre3

Dalo to tobě, zkušenému zápasníkovi a hlavně trenérovi, něco?

Dalo mi to hrozně moc v obou směrech, okusil jsem to, jak se připravují ti opravdu top borci. Kromě Karlose Vémoly tam s námi trénoval například i John Hathaway, který má za sebou devět zápasů v UFC z toho sedm vítězných, veterán Cage warriors a Bellatoru Jimmy Wallhead a další. Hathaway mi dal na památku pět stehů na hlavě 🙂  Musím říct, že jejich tréninky jsou mnohem intenzivnější, žádných dvacet kol sparingu, kolikrát se zahřejí, rozcvičí, zkusí pár technik a pak si dají tři až pět kol sparingu… Ale ten sparing je na sto procent, sice v helmách a chráničích, ale jdou do toho naplno.

Liší se hodně příprava v Anglii a tady v Čechách?

Asi nejde paušalizovat a určitě se to liší gym od gymu, jak tady, tak v Anglii a záleží samozřejmě taky na fázi přípravy. Ale jak už jsem říkal, jejich tréninky jsou kratší, ale o to intenzivnější. Je to samozřejmě i o tom, že jsme tam trénovali s profíkama. U nás je to často o kompromisu, kdy vám půl gymu tvoří v podstatě hobbíci a zbytek závodníci v různé fázi přípravy a vy jako trenér musíte udělat trénink tak, aby byl přínosný pro všechny. Tady bylo pět až deset profíků, kteří do toho šli na sto procent.

Andre4

Do Bitvy roku zbývá už jen pár dní. Jsi už 100% připraven?

Říct, že jsem na sto procent přípraven by bylo dost namyšlený. Čeká mě ještě asi deset dní na závěrečné doladění a udělání váhy a jak jsem připraven uvidíme 19. Návraty nejsou nikdy lehké a tři roky jsou opravdu dost, ale udělám maximum pro to, aby si diváci tenhle zápas užili 🙂

Andre1

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *