Rozhovory
0

Zápasit bych chtěl častěji

Adam Šindelář půjde na Bitvě roku do odvetného zápasu se slovenským šampionem Fight Explosion Robo Pukačem. Před třemi lety Adam s Robem prohrál na body, podaří se mu tentokrát vyhrát? Přijďte podpořit naše fightery na Bitvu roku už 19. března!   Svůj první profi zápas jsi měl skoro před sedmi lety, kdy nebyly žádné amatérské MMA […]

Adam Šindelář půjde na Bitvě roku do odvetného zápasu se slovenským šampionem Fight Explosion Robo Pukačem. Před třemi lety Adam s Robem prohrál na body, podaří se mu tentokrát vyhrát?

Přijďte podpořit naše fightery na Bitvu roku už 19. března!

 14728_793435907417972_455951052528709308_n

Svůj první profi zápas jsi měl skoro před sedmi lety, kdy nebyly žádné amatérské MMA ligy. Takže jsi do toho vlítnul přímo, anebo jsi měl zkušenosti z jiných bojových sportů?

Je pravda, že v té době žádné amatérské ligy, jako jsou teď, nebyly. Ale i když šlo o „profi“ zápasy, tak ta úroveň ještě nebyla nijak vysoká. Takže rozdíly oproti dnešním amatérským ligám byly „jen“ holeně, velikost rukavic a délka kol.

Já sportuji celý život. Ve čtyřech nebo pěti letech mě táta dal na fotbal a ten s menšími přestávkami hraju do dnes. Zkoušel jsem do toho ještě různé sporty: basketbal, házenou, tenis atd.. Ale to byly vždy jen chvilkové záležitosti. Až nakonec ve dvaceti jsem si zkusil svůj první trénink thaiboxu a hrozně mě to bavilo. Po pár měsících trénování jsem chtěl vyzkoušet MMA, to mě chytlo úplně a u něj jsem už zůstal.  Netrvalo dlouho a šel jsem na svůj první zápas. Takže jsem se ani nestačil rozkoukat a už jsem vlezl do ringu.

Poslední dva zápasy jsi vyhrál, přičemž v posledním jsi porazil Pavla Bechtolda. To už je skoro rok, proč tak dlouhá pauza?

To se mi zadařilo, vyhrál je a jsem za to rád. O zápase s Erikem Češkou hodně lidí říká, že jsem měl jen štěstí. Ale já jsem byl před zápasem nemocnej a to se samozřejmě podepsalo na fyzičce. Takže taktika do zápasu byla zbytečně se nikam nehnat, vyčkávat na chybu soupeře a ta taky ve třetím kole přišla. Já jí využil a zápas vyhrál. I když do té doby jsem na body prohrával… Výhru nad Pavlem si cením o to víc, že jsem byl před zápasem hodně podceňovanej a nakonec jsem dokázal vyhrát v prvním kole.

Dlouhou pauzu jsem měl proto, že po posledním zápase byly prázdniny a to je „okurková sezona“. Na podzim jsem měl mít zápas na Souboji titánů v Plzni podle pravidel KMM. Bohužel jsem měl zdravotní problémy, takže jsem to musel odříct. V lednu už se začalo mluvit o Bitvě roku a možnosti tam zápasit, tak jsem se už do ničeho nehrnul a začal se pomalu připravovat.

Foto 1 (1)

Tvůj soupeř na Bitvě roku bude Robert Pukač, s kterým jsi v roce 2012 prohrál na body. Jak vzpomínáš na tento zápas?

Roberta Pukače jsem si za soupeře vybral já a jsem rád, že zápas přijmul. Náš zápas byl docela vyrovnanej a Robo vyhrál na body – zaslouženě. Od té doby už uplynuly víc, jak dva roky a každý jsme absolvovali nějaké další zápasy. A mně bylo řečeno, že by bylo dobré mít zápas s někým ze zahraničí a Robert je víc než kvalitní soupeř, tak proč si nedat odvetu 🙂

Kolik budeš před zápasem shazovat?

Shazovat budu přibližně 8 kg. Což je pro mě optimální.

Probíhá příprava na fight podle tvých představ?

Bohužel příprava neprobíhá podle představ  a jak by bylo zapotřebí. Mám hodně práce a toho času na tréninky není tolik, kolik bych si představoval. Nicméně čas na trénink si snažím vždy udělat.

Foto 2

Jaké jsou tvé sportovní plány do budoucna?

Co bude dál bohužel nevím. Potýkám se teď s určitými osobními problémy, takže moc do budoucna plánovat nemůžu. Ale pokud to bude možné a půjde to, tak bych chtěl začít určitě zápasit častěji a hlavně se začít posouvat dál.

 

Foto archiv Adama Šindeláře

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *