Rozhovory
0

Soupeře moc nestuduju

Martin Friedl se před pár týdny stal amatérským Mistrem České republiky asociace MMAA ve váze do 66 kg. Ve čtvrtek ho v kleci na Bitvě roku čeká polský bojovník Oskar Wróblewski z Streffa Lubin. Kdo tě přivedl k bojovým sportům a s čím jsi začínal? K bojovým sportům mě přivedl můj brácha Jakub Friedl. Začínal […]

Martin Friedl se před pár týdny stal amatérským Mistrem České republiky asociace MMAA ve váze do 66 kg. Ve čtvrtek ho v kleci na Bitvě roku čeká polský bojovník Oskar Wróblewski z Streffa Lubin.

fridl4

Kdo tě přivedl k bojovým sportům a s čím jsi začínal?

K bojovým sportům mě přivedl můj brácha Jakub Friedl. Začínal jsem s ním trénovat v KTSO Praha. Pak jsem se v pubertě na to vykašlal a začal později rovnou v Hanuman Gym Praha.

Na Mistrovství České republiky MMAA jsi startoval ze třetího místa, jelikož finalista onemocněl a ty jsi vyhrál. Jaké jsi měl pocity?

Pocity? Jelikož sem vyhrál, bylo to super, ale šel jsem tam s tím, že buď vše nebo nic. Celý rok jsem zápasil ve vyšší váhovce, takže jsem tam vlastně ani neměl být.

fridl2

Teď tě čeká další zápas a to na Bitvě roku, s kterým jsi znovu nepočítal a nahrazuješ tak zraněného Renata Esenzhanova.  Zvládneš takhle narychlo přípravu?

Co se týče přípravy, ještě stále na ní pracuji, teda hlavně na hmotnosti a to se dozvíme až na vážení.

Na Bitvě budeš mít soupeře z Polska, což zrovna nebývají jednoduchý soupeři. Máš o svém protivníkovi nějaké informace?

A to že je soupeř Polák a že jsou dobří? Nějak mě to netrápí, jsou to taky jen lidi. Navíc každý další zápas je pro mě pokaždé jednoduší co se týče psychiky. A informace mám pouze z  internetu.  Ale po pravdě nikdy mi to nijak nepomohlo,  spíš jsem měl větší nervy a nakonec zbytečně. Takže moc nestuduju a připravuju se po svém.

fridl

Trénuješ v Hanuman Gymu u Petra Macháčka, zkusil jsi někdy zápasit i v Thaiboxu, nebo preferuješ jen MMA?

Já preferuji jen MMA, přemýšlel jsem i o Thaiboxu ale dost mi vadí helma, která se na amatérské lize Thaiboxu musí nosit a tak raději zůstanu u toho MMA.

Jak často trénuješ?

Je to různé, ale většinou tak třikrát týdně mám trénink MMA a někdy jdu ještě po něm na trénink Thaiboxu. No a když se zadaří, tak jdu třikrát týdně ještě do fitka.

Máš už domluvený nějaký další zápas ve své váze?

Určitě bych zase rád začal chodit zápasit na MMA ligu.

fridl3

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *