Rozhovory
0

Nemám rád drastické shazování

Soupeřem Tomáše Pelešky na Gladork aréně bude Benjamin Islami, který doposud zápasil v těžké váze. Během roku však díky změně stravy zhubnul 17 kilo a ve Znojmě se tak představí ve váze do 93 kg. Začínal jsi čistě s MMA, nebo jsi k němu dospěl přes jiný bojový sport? Začínal jsem přímo s MMA a […]

Soupeřem Tomáše Pelešky na Gladork aréně bude Benjamin Islami, který doposud zápasil v těžké váze. Během roku však díky změně stravy zhubnul 17 kilo a ve Znojmě se tak představí ve váze do 93 kg.

ben4.

Začínal jsi čistě s MMA, nebo jsi k němu dospěl přes jiný bojový sport?

Začínal jsem přímo s MMA a to v klubu RK Valetudo Znojmo. Předtím jsem dělal jiné druhy sportů, které mě však po čase přestali naplňovat.

Zápasíš za RK Valetudo Znojmo, jak dlouho tam trénuješ? Jezdíš i někam jinam?

Ano, můj domácí klub je RK Valetudo Znojmo, kde trénuji čtvrtým rokem pod vedením trenérů Rudolfa Kříže a Petra Kuchaříka. Dále trénuji v Českých Budějovicích, kde i studuju. Navštěvuji zde Gladiators Gym České Budějovice pod vedením Michala Nováka a Michala Janečka.

ben3

Nastupuješ v těžké váze, ale na Gladork aréně to bude do 93 kg. Kolik budeš před zápasem shazovat kilogramů?

Běžně jsem nastupoval v těžké váze, ale v poslední době se mi díky dodržování stravy podařilo redukovat tělesnou hmotu natolik,  že přestup o váhu níž byla nejlepší možná volba. Tím pádem se u mě nebude jednat o nějaké razantní shazování, ale půjde cca o 3-5 kilogramů. Já si myslím, že drastické shazování před vážením, kdy se člověk vysuší, nemůže být nic dobrého pro zdraví. Podle mě by se mělo vážit v den zápasu, aby pak do klece proti sobě nechodili dva váhově (i o 10 kg) rozdílní borci, jak dnes běžně vidíme.

ben5

Tvým soupeřem bude Tomáš Peleška, což je zkušený fighter. Tvou výhodou je mládí a dravost, když jsi své zápasy ukončil vždy před limitem. Co myslíš, že bude klíč k úspěchu?

Tomáš Pelečka je určitě zkušený fighter a nehodlám nic podcenit a připravuji se naplno. Mám rád, když dění v oktagonu koriguji já, to bych viděl jako klíč k úspěchu. A pokud byla otázka směřovaná přímo na gameplan, tak se cítím dobře jak v postoji tak na zemi, když nepůjde jedno, půjde druhý 🙂

ben2

Díky silnému trendu v MMA před zápasem “se vyshazovat” je nyní po odchodu Viktora Pešty do UFC velká šance pro mladé borce v těžké váze zaujmout a udělat dobrý výsledek. Zkusíš této situace využít?

Toto je otázka, nad kterou sám přemýšlím. Jelikož se mi podařilo zhubnout, jak už jsem říkal, stojím teď před rozhodnutím, jestli hubnout dál např. na 84kg, zakotvit v 93kg nebo nazpět nabrat na těžkou váhu, ale tentokrát v kvalitě. A samozřejmě nejsnadnější cesta k úspěchu by byla těžká váha, která v dnešní době na domácí scéně velmi zaostává.

peleska1

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *