Rozhovory
0

Daniel Škvor se na Heroes Gate postaví proti Piotru Ramankevichovi

Na Heroes Gate 14 se můžeme těšit na souboj Daniela Škvora proti Piotru Ramankevichovi. I když tento bojovník pražského Hanumanu není ověnčen světovými tituly, předvádí atraktivní podívanou, kde si jde tvrdě za výhrou a rozhodně se v tomto zápase máme na co těšit. Pocházíš z Chebu, kde jsi také začal s bojovými sporty. Jakými kluby jsi prošel jako […]

Na Heroes Gate 14 se můžeme těšit na souboj Daniela Škvora proti Piotru Ramankevichovi. I když tento bojovník pražského Hanumanu není ověnčen světovými tituly, předvádí atraktivní podívanou, kde si jde tvrdě za výhrou a rozhodně se v tomto zápase máme na co těšit.

skvor6

Pocházíš z Chebu, kde jsi také začal s bojovými sporty. Jakými kluby jsi prošel jako závodník?

Začal jsem před 9ti lety v chebském dnes už neexistujícím Mekong gymu. Své první dva zápasy jsem absolvoval za Ravána Gym u Jardy Švehly. Po asi dvou letech jsem se přestěhoval do Prahy, začal trénovat v Hanuman Gymu a trochu i odbočil do Rohovníku na klasicky box.

Proč sis vybral právě Hanuman gym?

Ani jsem si ho tak nevybral, jako jsem dostal nabídku na Petrově soustředění tam přestoupit, když se přestěhuji do Prahy. V té době bylo na soustředění 70 lidí rozdělených na A a B a hemžilo se to hvězdami. Byli tam ještě úplně všichni, celá stará garda jako Lončák, Toman, Pákař, Hakim, Karaivanov a s nimi nastupující dnešní generace.

skvor1

Máš ještě kromě Petra Macháčka další trenéry, kteří ti pomáhají s přípravou?

Poslední dva roky se mi podařilo vybudovat celkem dobrý team a podmínky, kde to Petr Macháček zkoriguje a zkonzultujeme směr a pak na tom společně pracujeme s ostatními trenéry. S Petrem jedeme hlavní tréninky, pak na thai box a kondici mě vede Vladimír Písařík a Michal Zub Novotný na box. Problém je u nás stále kvalitní kondiční trenér, protože opravdový odborníci jsou hodně drahý a cvičit nějaké skupinové kruháče nemá moc význam. Pak také úzce spolupracuju se Spejbl Gymem.

Tvé souboje jsou divácky atraktivní, když si jdeš od začátku agresivním boxingem po KO, je to tvoje taktika, nebo to vyplyne ze situace?

Celkově můj styl je hodně útočný bez ohledu na taktiku, což se snažíme trochu pozměnit.

skvor4

Kromě MT a K1 jsi to také zkoušel i v boxu. Bereš to jako součást přípravy, nebo by jsi se na něj chtěl více zaměřit?

Určitě je to velká část přípravy a nebráním se žádné nabídce i do profiboxu, když to bude rozumné a s časem na přípravu, rozhodně nebudu dělat maso.

Působíš i jako trenér v Kutil gymu, co tam trénuješ?

V Kutil gymu mám skupinové tréninky thaiboxu každé úterý a čtvrtek od 20:00 a jinak se tam soustředím jako soukromý trenér bojových sportů a kondice.

skvor3

Na Heroes Gate tě čeká zápas, který opravdu prověří tvé schopnosti. Tvým soupeřem bude Bělorus Piotr Ramankevich. Přizpůsobuješ jeho kvalitě i svou taktiku, nebo na něj zase hned vlítneš?

Soupeř je opravdu ošklivý, vysoký a kopáč, tak právě taktika bude asi nenechat ho moc hýbat a zařídit, aby byl po zápase ještě ošklivější.

Byl jsi před tímto zápasem i někde jinde na sparingách?

Ano, domlouvám se individuálně s klukama, co se známe, aby to trochu sedělo. Byl jsem v TKBC, Kutilovi u Tolji, na SK v Diamondu a dost spáruju právě s Ondrou Spejblem Hutníkem, který má teď dost slušnou formu a pro mě ideální fighter na Evropské úrovni!

skvor5

Mezi profesionály MT i K1 jsou zde jen možnosti zápasit na galavečerech. Neschází ti po vzoru Glory série turnajů, z nichž by vyšel šampion?

Samozřejmě takový turnaj nebo spíše série tu velmi chybí a to je i důvod proč se nedostaneme pod kůži širší veřejnosti. Chápu ty fanoušky, že vlastně kromě toho samotného boje nemají moc důvod proč to sledovat a mají bordel mezi úrovní fighterů a zápasů. Ale na to jsme my zápasníci malý ryby to nějak rozebírat.

Kdy tě kromě Heroes Gate čeká další zápas?

Další zápas mám v Praze 24.5. na docela velké akci Simply the Best.

skvor8

A tam už znáš svého soupeře?

Ano, půjdu odvetu s Petrem Karešem.

Komu by jsi rád závěrem poděkoval?

Ano jistě všem jmenovaným v tomto rozhovoru a dále sponzorům pomáhající mi v přípravě, což je  Firma Galoma s.r.o , kosmetika RAZORPIT, stavební firma Pflaument Investmen, Hayashi a kámoši z Fit Pro.

11070424_913856905304359_5940454419084006464_o

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *