Rozhovory
0

Pitbull se znovu zakousne

Luboš Šuda avizoval, že Lucerna bude jeho poslední zápas v Čechách. Přišla však nabídka na Fight Night Mythology, kde bude 18. dubna boxovat proti Yurimu Bihoutseu a tak se našim fanouškům minimálně ještě jednou předvede na domácí půdě. V posledním rozhovoru pro Czechfighters jsi byl akorát v přípravě na zápas s Lukášem Skircou v Lucerně, který jsi avizoval jako poslední […]

Luboš Šuda avizoval, že Lucerna bude jeho poslední zápas v Čechách. Přišla však nabídka na Fight Night Mythology, kde bude 18. dubna boxovat proti Yurimu Bihoutseu a tak se našim fanouškům minimálně ještě jednou předvede na domácí půdě.

suda_logo


V posledním rozhovoru pro Czechfighters jsi byl akorát v přípravě na zápas s Lukášem Skircou v Lucerně, který jsi avizoval jako poslední souboj v České republice. Nyní tě čeká utkání na Fight Night Mythology. Je to tedy pro tebe zajímavá nabídka, že jsi změnil názor?

Tak je pravda, že jsem přemýšlel, že bych o souboji s Láďou Kutilem zakončil kariéru, ale musím říct, že jsem se během přípravy cítil velmi dobře. A než bych se měl flákat a netrénovat, tak jsem se rozhodl v kariéře ještě pokračovat zápasem v Lucerně. Říkal jsem, že na české scéně již ve své váze nemám, co bych dokazoval, takže pokud se budu cítit dobře a budu se moci připravovat, tak vezmu nějaké zápasy venku. To, že jsem vzal zápas v Karlových Varech proti ruskému soupeři je jedině plus, protože nastoupím sice na české scéně, ale proti zahraničnímu soupeři.

suda_logo-3

Večer je koncipován jako souboj ČSSR vs SSSR a tebe čeká v boxerském zápase Yuri Bihoutseu. Je to pro tebe dost atraktivní jméno aby tě přiblížilo třeba k nějakému titulovému zápasu?

Co se týká soupeře, tak je to výkonnostně soupeř, který mi může hodně napovědět o tom, jak na tom jsem a jestli mám šanci uspět v zahraničních zápasech. To, že má kladnou bilanci a je slušně postavený ve světovém žebříčku, mi může pomoct se posunout výše a dostat se k zajímavějším zápasům.

suda_logo-8

Přišla tato nabídka s dostatečným časem na přípravu? Pomůže ti nějaký sponzor?

Co se týká přípravy, tak nabídka přišla včas, ale co se týká sponzorů, tak mi bohužel vypadl můj hlavní sponzor Daniel Macháček (bývalý skvělý zápasník MMA), který má teď velké problémy a tak mu držím palce, aby mu vše dobře dopadlo. Další sponzory se mi snaží shánět Radek Hermann, kterému tímto moc děkuji, protože on je ten, který se mi v tomto směru snaží vždy hodně pomáhat. Bohužel tento soupeř a region, ve kterém budeme boxovat není pro nikoho z partnerů Radka dost zajímavý, takže momentálně žádný sponzor na přípravu není.

Naposledy jsi boxoval proti papírově slabšímu Lukášovi Skircovi, který se však od začátku snažil být aktivní a několikrát tě zasáhl. Čekal jsi takovýhle úvod?

Je pravda, že Lukáš hodně překvapil a to už na vážení, kde navážil o nějakých  15 kg víc, než je cruiserweight, ve které boxuju, ale se zápasem jsem souhlasil, takže není co řešit. Lukáš neměl co ztratit a byl rozhodnutý udělat vše, aby vyhrál. A já naopak nastupoval proti papírově slabšímu soupeři, byl jsem rozhodnutý ukončit zápas co nejdříve a to mi právě nikdy nevychází, takže jsem byl ztuhlej, čitelnej a pomalej.

suda_logo-2

Postupem času začal soupeř ztrácet hlavně fyzicky a ty jsi se prosazoval zvláště tvrdými údery na spodek. Nakonec jsi v divácky atraktivním zápase vyhrál TKO.

Zápas se pro mě začal zlepšovat teprve ve chvíli, kdy jsem se uvolnil a začal boxovat na pohodu.

Akce v Karlových Varech se zúčastní i populární Buakaw, který zde také povede trénink. Ty jako bývalý kickboxer sleduješ kromě boxu třeba soutěže v K1 nebo thaiboxu?

Samozřejmě K-1 i thaibox sleduju a sám mám v oddíle jednoho Mistra České republiky v thaiboxu Matěje Kozubovského, který teď v sobotu nastupuje na Souboji Titánů v E.M.L.

suda_logo-6

Nechal by jsi se přesvědčit na souboj i s kopama, nebo je to pro tebe uzavřená kapitola?

Tak asi by to musela být velmi zajímavá nabídka, abych nastoupil v zápase K1 nebo MuayThai.

 

Vstupenky na Fight Night Mythology můžete zakoupit zde

suda_logo-7

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *