Rozhovory
0

Miloš Beneš zvítězil na Imperium Fighting Championship

Vyhrát v zahraničí na body nad domácím borcem není zrovna jednoduché. V minulém týdnu to na Imperium Fighting Championship II. dokázal Miloš Beneš z Fight Gym Rychnov nad Kněžnou (Vale tudo Týniště nad Orlicí). Miloši, kdy a kde jsi začal s bojovými sporty? S bojovými sporty jsem začal před šesti lety. Nejdříve s boxem, kterému […]

Vyhrát v zahraničí na body nad domácím borcem není zrovna jednoduché. V minulém týdnu to na Imperium Fighting Championship II. dokázal Miloš Beneš z Fight Gym Rychnov nad Kněžnou (Vale tudo Týniště nad Orlicí).

Beny (3)

Miloši, kdy a kde jsi začal s bojovými sporty?

S bojovými sporty jsem začal před šesti lety. Nejdříve s boxem, kterému jsem se věnoval s přestávkami kvůli zranění čtyři roky. Do současné doby mám asi 20 amatérských zápasů v boxu. Začínal jsem ve sportovní škole boxu u Františka Patočky v Hradci Králové. MMA jsem začal trénovat před necelými dvěma roky ve FIGHT GYM Rychnov nad Kněžnou, dříve Vale tudo Týniště nad Orlicí u trenéra Filipa Bendy.

Beny

Minulý týden jsi dokázal na Imperium Fighting Championship v Lipsku porazit domácího zápasníka Felixe Schmidta. Jak zápas probíhal?

Zápas probíhal přesně podle taktiky, kterou jsme nacvičovali. Věděli jsme, že soupeř je velmi zkušený a tvrdý hlavně v postoji (má cca 40 zápasů v kickboxu, Kampfsportschule Felix Schmidt – trenér). Tzn. soupeře dostat na zem a pracovat na něm. V prvním kole se mi podařilo pár porazů držet soupeře pod kontrolou a zasypávat údery. V závěru prvního kola mi nasadil nepříjemnou kimuru, ze které se mi však podařilo uniknout. V druhém kole byl stejný scénář jako v prvním, pár úderů z vrchu a opět porazy. Snažil jsem se údery ke konci kola zápas ukončit před limitem, ale soupeř byl velmi houževnatý a ustál to dokonce. Zápas jsem vyhrál jednomyslně na body. Musím vyzdvihnout super atmosféru galavečera,  i skvělý servis pro zápasníky.

Beny (2)

Kde jsi se na tento turnaj připravoval a pod jakými trenéry ?

Na turnaj jsem se připravoval ve FIGHT GYMu Rychnov nad Kněžnou pod trenéry FG RK Filipem Bendou a Josefem Kotyzou, dále chci poděkovat i trenéru FIGHT GYMU Třebechovice pod Orebem Jakuboj Šatavoj.

Kolikátý to byl tvůj zápas?

Byl to můj čtvrtý zápas v MMA. Mám dva amatérské a dva profi.

Čeká tě v nejbližší době další turnaj?

Zatím v úplně nejbližší době nic neplánujeme, potřebuji nějaký čas na regeneraci v souvislosti se svým vleklým zraněním. Už teď se ovšem těším na další zápas 🙂

IMERIUM Lipsko_velky

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *