Rozhovory
0

Přípravu na Heroes Gate jsem nepodcenil

Jediným zápasem v MMA na Heroes Gate 14 bude souboj Ondřej Skalník vs Sergej Kramer.  Doufáme, že Ondra potvrdí výtečnou formu zápasníků Penta gymu a připíše si svou sedmou výhru v profi kariéře. V roce 2014 jsi odzápasil dva fighty. V prvním jsi v Německu porazil domácího borce na body, v tom druhém jsi dostal […]

Jediným zápasem v MMA na Heroes Gate 14 bude souboj Ondřej Skalník vs Sergej Kramer.  Doufáme, že Ondra potvrdí výtečnou formu zápasníků Penta gymu a připíše si svou sedmou výhru v profi kariéře.

skalnik4

V roce 2014 jsi odzápasil dva fighty. V prvním jsi v Německu porazil domácího borce na body, v tom druhém jsi dostal šanci zúčastnit se v Rusku turnaje M1, kde tě čekal ruský Rasul Albaskhanov. Tam jsi bohužel zaspal začátek…

Zápas v Německu byl zajímavý, protože soupeř Alexandros Michailidis byl do té doby neporažená naděje německého MMA, německá čtyřka z Planet Eateru – odkud v UFC zápasí např. Peter Sobotta, kterého s Deanem Listerem měl soupeř v rohu. Klasicky jsem trochu zaspal začátek, ale pak se mi to podařilo otočit, hlavně díky práci na kleci. To samé pak bylo v Petrohradu, kde mi soupeř hned z úvodního plácnutí vletěl pro double leg a bylo vymalováno.

Tvé prohry v oktagonu většinou končí škrcením a hlavně ze zad RNC. Pracujete s trenérem na odstranění této slabiny?

Obecně mám starty pomalejší, to je větší slabina než obrana proti RNC. A na tom jsme trochu s trenérem makali, tak uvidíme, jestli se příprava vyplatí…

Foto Jan Pazdiora Photography

Foto Jan Pazdiora Photography

Na Heroes Gate nastoupíš proti Sergeji Kramerovi z Německa. Jak probíhá příprava a kolik budeš shazovat?

Příprava na Kramera byla poznamenána mou nemocí v nejdůležitějších týdnech před zápasem, ale snad se to neprojeví nijak tragicky. Jinak jsem hodně makal a Heroes Gate nepodcenil (ač se mi stále měnili soupeři). S Danem Bartákem jsem trénoval MMA, s Michalem Hořejším a Richardem Andršem jsem pracoval na wrestlingu, s Pavlem Mackem z KB5 na síle, ale hlavní posun cítím v postoji, kde se o nás stará Michal “Zub” Novotný, ke kterému chodím na box a na lapy. Mám teď hodně práce, ale snažil jsem se i přes to chodit ráno na lapy, nebo na silovou přípravu do KB5 s kettlebells, večer pak normální tréninky zaměřené na MMA, postoj, či zápas. Penta gym má výhodu, že jednak máme tým nejlepších trenérů, druhak máme největší repertoár lehkých vah v ČR. Na každém tréninku v Pentě je vždycky aspoň pět zápasníků, takže je člověk zvyklý být pořád pod tlakem a neodpočívat při sparingu se začátečníky 🙂 A je prostě znát, když se perete s lidmi jako je Filip Macek, Michal Hořejší, Michal Nepraš, Kuba Noga, Jarda Jartim, Honza Mikita, ale i s Magdou Šormovou nebo Marianem Sivákem (skvělá lehká váha s naroušenými lokty). Občas oblékne trenýrky i Dan Barták a to se pak dějou věci! Navíc máme i super těžší váhy, se kterými se člověk skvěle popere (Futera, Stehlík, Vávra, Vostrý apod.). A to vše pod dozorem Viktora Pešty, který přivezl spoustu super věcí ze svých kempů ve Švédsku či USA. Budu shazovat celkem 10 kilo, to bude ještě do čtvrtka boj.

skalnik3

Fight bude probíhat v ringu. Je ti to jedno, nebo máš raději oktagon?

Určitě preferuji klec – rozhodně je pro zápasníky bezpečnější a navíc v Pentě hodně trénujeme boj na pletivu, takže se tam cítím jako ryba ve vodě.

Teď trochu nadsázky -na fb jsi požádal o nějaké tipy jak na soupeře, nejčastější rada byla  boxuj rukama, kopej nohama – vezmeš si tyto cenné rady k srdci? 🙂

Rady tam byly klasicky penťácký – jet si to svoje a nenechat ho dělat to jeho. Ale uvidíme, zkusím zaboxovat a třeba to půjde. Je strašně vidět, že na nás udělal Michal Novotný obrovský kus práce (což potvrdil i Filip Macek v Čečensku na ACB turnaji, kde soupeře solidně přeboxoval), hodně nás bere na lapy, věnuje se nám ve volném čase o víkendech a občas nám domluví výprask od boxerů z Pražského rohovníku.

Máš domluvený kromě HG ještě nějaký další zápas?

Zápas žádný není na obzoru, těžko se mi obecně shání soupeři, ani nevím proč. Nejradši bych zápasil víc – třeba čtyřikrát do roka, protože dva zápasy za rok je hrozně málo. Tak snad se zadaří a něco se brzy objeví, abych mohl reprezentovat svou zemi, Penta gym, Zubox a splatil důvěru sponzorům (Fightsportu.cz, Up Baru, geniálním rashguardům z dílny Rashguard.cz a Hero-shopu), kterým tímto děkuji.

skalnik

Foto FB Ondřej Skalník

 

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *