Rozhovory
0

Daniel Vítovec: Chtěl jsem být v top třídě

Daniel Vítovec se již tuto sobotu na Fight Night Mythology utká s  Bělorusem  Seku Bankura. I když Dan preferuje styl Muay thai, tentokrát se v Karlových Varech utká podle pravidel K1.   Kde jsi začínal s kickboxem a jak dlouho trénuješ v Hanuman Gymu? Začínal jsem před devíti lety v CHB Klatovy, kde jsem byl […]

Daniel Vítovec se již tuto sobotu na Fight Night Mythology utká s  Bělorusem  Seku Bankura. I když Dan preferuje styl Muay thai, tentokrát se v Karlových Varech utká podle pravidel K1.

11145972_1021592444537404_419743184_n

 

Kde jsi začínal s kickboxem a jak dlouho trénuješ v Hanuman Gymu?

Začínal jsem před devíti lety v CHB Klatovy, kde jsem byl až do té doby, než jsem šel k Petrovi Macháčkovi do Hanumanu. Tady jsem asi 6,5 roku.

Pocházíš a žiješ v Nýrsku, proč jsi si vybral právě Petra Macháčka a Hanuman, když do Prahy to máš asi 150 km?

Já jsem šel tehdy eliminační pyramidu na Souboji Titánů proti Honzovi Kašparovi, který právě zápasil za Hanuman. Při nástupu proti mě nastoupilo asi 20 červených kombinéz, zatímco já tam jako pravej vesnickej kluk stál sám pomalu v holinkách a v tu chvíli jsem tu kombinézu moc chtěl. Když jsem viděl celý ten tým, který Honzu doprovodil, tak mě to prostě dostalo. V tu dobu jelo Peklo s Landou, věděl jsem kdo je Hutník a že tady jiný level, než Hanuman prostě není. A já zatoužil v této top třídě být.

dan2

Odchody svěřenců k jinému trenérovi nejsou zrovna lehké, jak to nesl tvůj tehdejší trenér?

Shodou okolností můj trenér Bohouš Chudáček plánoval kvůli rodině přechod do Karlových Varů a tak problém nebyl. Po tom zápase na Souboji Titánů jsem zašel za Petrem Macháčkem a zeptal se ho, zda si k nim někdy můžu přijít zatrénovat. On řekl, ať kdykoliv přijedu. Asi po necelých dvou měsících jsem zpacifikoval jednoho kluka, který to v Praze trochu znal, sedli jsme do Peugeota před rozpadem a vydali se sem do Prahy.

Jaký byl první trénink v Praze?

Hroznej, čekala na mě tělocvična plná psychopatů, kteří mě chtěli zabít 🙂 Kluci do mě při sparingu bušili hlava nehlava a když jsem se otočil, tak za mnou stál Machajda a ukazoval na kluky gestem, aby mi pořádně naložili. První trénink byl fakt drsnej. Když už jsem jel takovou dálku na trénink do Prahy, tak jsem z toho chtěl vytěžit maximum a tak jsem nejdřív šel na trénink B, kde mi to docela šlo a pak  rovnou na A, kde už to nebylo tak dobrý a docela jsem dostával. Druhý trénink jsem si vzal nějaké reklamní triko s názvem Klatovy, které jsem dostal, no a to bylo něco pro Spejbla. Vždycky se rozhlédl a řekl: Kdepak je ten Klatovák? No pojď sem za mnou nahoru..” A já věděl, že domů pojedu s rozkopanýma nohama…

Pro Petra jsem až fanaticky dojížděl na trénink třikrát týdně a po dvou měsících se mě Petr zeptal, zda za ně chci zápasit. Samozřejmě jsem souhlasil a rovnou jel na první hanumanský kemp, kde bylo 72 lidí. Já nikoho neznal a hned na začátku mi asi 100 kg Slovák dal koleno do nosu a zlomil mi ho. Trénoval jsem dál, ale asi po dvou, třech dnech jsem to fakt chtěl zabalit a jet domů, ale vydržel jsem. Když ostatní viděli, že to myslím vážně a pomalu jsem se začal zlepšovat, začali mě brát mezi sebe, do Hanumanské rodiny.

11145972_1021592511204064_347197397_n

Kdy jsi šel první zápas?

Na amatérské lize v Třebíči, asi prvních šest zápasů za Hanuman jsem vyhrál, přišel jsem na to, že jak Petr dělá tvrdé tréninky, tak ten zápas pak byla vážně pohoda. Z tréninku jsem byl zvyklej na bomby od těžších kluků a ty od soupeřů mi už moc nepřišli.

Ty pořád dojíždíš z Nýrska, což musí být finančně dost náročné. Nezvažoval jsi přestěhování do Prahy?

Hodně jsme to řešili, uvažoval jsem o přestěhování, asi když to řeknu blbě, tak se mi furt vyplatí sem dojíždět, než tady žít..  Petr mi dal šanci vydělat tady nějaké kačky za soukromky, takže sem dojíždím 3 – 4 x týdně, dopoledne jedu lapy, pak mám soukromky a večer další trénink. Víkendy a večery  trávím jako většina na dveřích 🙂 Naštěstí mi Hayashi pomáhá s vybavením na tréninky a od nového roku mi hodně pomáhá ABC dieta, která mi dodává krabičky s jídlem. Takže si teď jednoduše dole v gymu vyzvednu krabičky a mám kvalitní jídlo na celý den.

11158029_1021592391204076_527016643_n

Jak by jsi zhodnotil loňský rok? V listopadu a prosinci jsi ve dvou zápasech zvítězil a hlavně zápas v Litvě proti domácímu borci musel být hodně náročnej. Můžeš nám popsat průběh?

No ten v Litvě byl opravdu dost náročnej. Vylezl tam typyckej frajer z těchto států, o deset čísel větší než já. Nevím, co tam baští, nebo zda to je následek radiace, ale jsou to fakt monstra 🙂  Tam jsme si naložili, ve třetím kole se mi podařilo mu trefit ucho, které jsem mu rozseknul na půl.

V zahraničí se nevyhrává lehce na body.

To určitě ne, pustili ho sice dál, ale bylo vidět velké zranění a tak to dali mě. Už jsem ale zažil, že byl frajer ošetřovanej, několikrát počítanej a já na milion procent věděl, že to dostanu a nic. Na IFMA jsme podávali protest, ale nějaký pomocný rozhodčí to zavrhl s tím, že prý česká reprezentace moc fandila. Tak mi utekl bronz z Mistrovství Evropy..Tak to holt je.  Někdy to štěstí přeje, někdy ne. Pak to ten týden mrzí, ale jde se dál. Jinak loňský rok byl chudší na zápasy, předminulý jsem udělal 15 zápasů, kdy jsem 2 x prohrál. Jednou závěrem roku v Jesenici, kde mi Maďar udělal z hlavy kasičku. Naběhl jsem si do dvou loktů a byl konec. Jinak ten rok byl dobrý, podařilo se ze dne na den uvařit spoustu zápasů, dal jsem i pět zápasů v boxu. Loni jsem měl jen čtyři.

dan6

Rok 2015 nezačal moc úspěšně, když jsi v kvalifikační pyramidě na turnaj Tatneft vypadl v prvním kole. Nesvazovalo tě trochu, že tě každý považoval za favorita?

Asi to bylo tak nějak všechno trochu dohromady. Ty Tatneft pravidla jsme šli poprvé, šel jsem po KO a soustředil se na to. Brunclík se hodně zlepšil, ale upřímně jsem si myslel, že vyhraju já.

Jaká je tvá bilance?

Celkem za amatéry i profi mám 53 zápasů včetně 5 boxu, z toho mám 38 výher (9 KO). Kolem třiceti zápasů pak bude v profi.

dan3

Další zápas tě čeká na  Fight Night Mythology, znáš svého soupeře, máš o něm nějaké informace?

Ano znám, je to Bělorus  Seku Bankura, nic jsme o něm nenašli, takže uvidíme, co přijede. Jediné, co vím je, že byl ve finále nějakého IFMA turnaje v Bělorusku, ale u nich nikdy nevíš, kdo přijede. Běžně mají kluci z východu napsané dva zápasy a pak se dozvíš, že dalších 90 má mezi amatéry, kde je jejich kvalita amatérů jako u nás profi.

Jak se na něj připravuješ?

Teď jsme upravili pár věcí, které se Petrovi poslední dobou nelíbili, jinak makám stejně.

dan4

Podle jakých pravidel se bude zápasit a které ti nejvíc vyhovují?

Půjdeme K1, ale raději mám muaythai.

Byl jsi v Thajsku?

Byl jsem tam dvakrát, jednou na Mistrovství světa v Bankoku, kam jsme jeli týden dopředu a pak další týden byl IFMA. No a loni v březnu jsem tam byl s Danem Landou.

dan5

Letos ti bylo 27 let a dostáváš se do ideálního zápasového věku. Kolik by jsi rád letos zvládl fightů?

Teď jdu Mythology  a měl bych startovat na Harleys days v září. Co bude bude, nesnažím se vybírat, každý zápas je pro mě výzva, ať je to obyčejný, nebo o titul. Když zdraví slouží, tak je mi to jedno.

Kde všude trénuješ?

Já jsem jen tady v Hanumanu, kde trénuju thaibox  u Petra Macháčka, na box chodím k Míťovi Soukupovi  a k Zoranovi Pešičovi a kondici pak trénuju s Petrem Brabcem. Do teamu samozřejmě také patří můj promotér Petr Ottich.

dan7

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *