Rozhovory
0

Nastal správný čas pro FUSION Fight Night

Jan Voborník je momentálně v Moskvě, kde Patrika Kincla čeká důležitý zápas v organizaci ACB. Honza se nám nově představí jako hlavní organizátor galavečera Fusion:First Class Fight Night Series, kde si díky zápasům v mnoha stylech přijdou na své všichni milovníci bojových sportů. Už jen první zveřejněné jméno mluví za vše – Karlos Vémola. Jak […]

Jan Voborník je momentálně v Moskvě, kde Patrika Kincla čeká důležitý zápas v organizaci ACB. Honza se nám nově představí jako hlavní organizátor galavečera Fusion:First Class Fight Night Series, kde si díky zápasům v mnoha stylech přijdou na své všichni milovníci bojových sportů. Už jen první zveřejněné jméno mluví za vše – Karlos Vémola.

vobor5

Jak jsi se dostal k bojovým sportům a čím tě oslovilo MMA?

K bojovým sportům jsem se dostal asi jako spousta jinejch kluků – odmala mě bavilo prát se s tátou a bráchou a i aktivně, to bylo už ke konci minulýho tisíciletí /přesně to bylo v roce 1982/ a důvodů bylo tenkrát v mejch třinácti letech víc – fotbal mě ani moc nebavil a ani moc nešel, lyžování bylo jen v zimě a taky jsem samozřejmě chtěl bejt ze všech nejsilnější – což bylo s mejma tehdejšíma 50ti kilama zbožný přání a začal jsem trénovat Shotokan karate. MMA mě oslovilo samozřejmě svou všestrannosti a efektivitou, ale jako technický poleno taky tím, že je v něm primárně řešen účinek a dopad techniky na soupeře a ne předepsaná preciznost jejího provedení. To nakonec i dovoluje a dokazuje neustálý rozvoj nových a nových věcí.

Zkoušel jsi nějaký sport i závodně?

Závodně jsem zkoušel hodně sportů a dokonce i ten zmiňovanej fotbal, běhal jsem střední tratě a běhal jsem i na běžkách, taky plaval, hodně jezdil na kole, na snowboardu a wakeboardu, ale asi se ptáš spíš na bojový sporty, že? To začalo tím karate a přes aikido/kde jsem ale nesoutěžil / jsem se dostal až k Pepovi Křivkovi, boxu a kickboxingu a Pepa mě přesvědčil, abych si dal i pár zápasů, ale upřímně – za moc to nestálo a tam taky moje “kariéra” aktivního sportovce v r. 2001 končí.

vobor7

Jsi zakladatel Good Luck Gymu, který v názvu nese Your friendly fighting academy. Je pro vás tedy důležité trénovat v přátelském prostředí?

Trénovat v přátelským prostředí není důležitý jen pro nás, ale troufnu si tvrdit, že úplně pro každýho. Proč bys ve svým volným čase a dobrovolně měla chodit někam, kde tě lidi serou ?! /a nejlíp za to ještě platit nesmysl / O.k., vážně – pokud chcete v bojovým sportu něco dokázat /nebavím se o pralesní lize/, tak dřete jako kůň a to je často těžký i v partě skvělejch kámošů, ale věř mi jedno – ten samej výkon kousneš s tou dobrou partou úplně jinak, než tam kde se dlouhodobě nebudeš cejtit. V GLG je dobrá parta a myslím, že i na výkonech je to dost vidět.

Za měsíc bude v Brně David Dvořák s Tomášem Žákem z Penty bojovat nejen o titul GCF, ale také o pomyslné prvenství gymů na současné bojové scéně. Oba oddíly mají v držení dva tituly GCF, myslíš si, že se to dá brát jako ukazatel úspěšnosti?

Podle toho, jak to dopadne. Až Chroust Tomáše za měsíc porazí, samozřejmě to bude jasně dokazovat to, že GLG je Nr.1.
Jenže to si já budu myslet vždycky a bez ohledu na to, jak to v Brně dopadne – tak jako si Dan Barták bude vždycky myslet, že je nejlepší Penta, Marča si to vždycky bude myslet o PriMMAtu, Karáčo o JetSaam Gymu a Petr Macháček o Hanumanu. Takhle jsme se rozhodli 🙂

vobor9

Kromě toho, že jsi trenér, působíš také  jako rozhodčí MMA, manager, komentátor, novinář a nově i organizátor galavečerů. Kdo přišel s nápadem uspořádat Fusion :First Class Fight Night Series a jak dlouhá doba byla od prvotní myšlenky k realizaci?

Tak tady uvedu pár věcí na pravou míru – na prvním místě píšeš trenér, ale to moje trenérství si už tu pozici nezaslouží. Jasně, vedu tréninky, ale podle svejch časovejch možností a ty nejsou nic moc. Jen v GLG jsou 4 trenéři, kteří odtrénujou víc než já. Já jsem mnohem víc coach – třeba teď za náma do Ruska letí jako trenér Jubox – byl s Tlusťochem nejvíc, ví nejvíc o tom, jak na tom právě teď je a povede ho. Já jsem coach – budu ho udržovat v pohodě a taky budu určovat směr ve fajtu – to jsou dvě rozdílný věci.

Jsem ve věku, kdy můžu bejt aktivní součástí tohohle sportu už pouze v rolích, který tady zmiňuješ a musím říct, že ač mi to často leze na mozek, tak mě to baví. Další fakt je to, že svejm klukům v GLG a tomu aby šli opravdu nahoru pomůžu mnohem víc tím, když seženu Tlusťochovi pravidelně peníze na kemp někde, kde i jeho něco naučej /a to už v Čechách moc nejde/ aby nám to sem zvenčí dovezl a my to doma najeli. Tohle je totiž jediná cesta tím správným směrem. Bohužel je opravdu jediná a dřív nebo později /podle toho, po jaký výkonnostní úrovni kde a v kterým klubu kluci/nebo holky/ pokukujou si to budou muset přiznat i tam, kde se ještě dneska tvářej, jako že jim trénink doma stačí. No a to je můj úplně nejcennější přínos – věř mi jedno – radši bych ten čas a energii kterou věnuju tomu, aby mí lidi měli ty nejlepší možný podmínky strávil s nima na žíněnce – ale to pro jejich další rozvoj není ani zdaleka tak důležitý.

Další věc, která je jinak než píšeš, je to s tím organizováním. Já už jako – jak píšeš – organizátor pár let funguju v týmu GCF s Hášou a s Toušákem. A po těch letech jsem se od těchhle dvou, kteří spolu mimochodem v ČR vyprodukovali /nebo chceš-li zorganizovali/ během posledních 10ti letech určitě víc než polovinu všech MMA galavečerů, který stály za řeč a já se tak měl možnost učit od těch nejlepších, tak teď si chci k naší společný práci pro GCF zkusit i něco trochu jinýho a moc se na to těším. Tím jsem ti vlastně i odpověděl na tvou otázku – nápad FUSION FN byl můj, ale věděl jsem, že sám to nedokážu – a teď jsem potkal pár skvělejch a zapálenejch lidí, kteří mě přesvědčili o tom, že nastal ten správnej čas. Takže tímto ještě jednou dík PV Group, ProFighters a Karel Feferonka Scheinpflug 🙂

vobor8

Startovku jste začali pěkně z ostra, když první oznámené jméno je Karlos Vémola. Jak managersky složité a finančně náročné je dostat zápasníka jako je Karlos na fightcard?

Velmi 🙂

Prozradíš nám už jméno jeho soupeře?

Soupeře vám zatím neprozradím, ale prozradím vám, že vám ho už brzy prozradím.

Kdy se dozvíme celou fightcard?

Celou fightcard teď začneme pomalu pouštět ven – teď je toho mraky – je po opět skvělý Heroes Gate, čeká nás Night Of Warriors v Liberci a East Pro Fight v Košicích a nemá smysl v tom dělat lidem hokej.

Večer nebude jen o MMA, ale měl by se skládat ze zápasů různých stylů. O jaké půjde a bude to formou superfightů? Budou série završeny titulem?

Jo, ty styly jsou jasným markantem a i proto ten název FUSION FC. Já myslel, že už to všichni vědí, ale když myslíš, že ne, tak to sem teda pošleme ještě jednou: MMA, K1, Muay Thai, Box a BJJ. Začneme se superfightama – já myslím, že tituláky se v civilizovanejch organizacích nejdřív musej z něčeho vygenerovat – ne ?!

vobor6

Budou zápasy probíhat v oktagonu, nebo ringu?

Galavečery MMA a v oktagonu dělám s GCF, takže na FUSION FN budou zápasy probíhat ve skvělým pětiprovazovým ringu od ProFighters.eu Ten pátej /spodní cca.1o cm nad podlahou ringu/ provaz je pro MMA a BJJ výborná věc.

Kolik takových galavečerů by jsi chtěl letos uspořádat?

To se uvidí 🙂

 vobor

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *