Rozhovory
0

Další turnaj ADCC bude Wodolská anakonda

Grapplingový turnaj podle pravidel ADCC bude tentokrát po Praze hostit Odolena Voda. O turnaji jsme si povídali s organizátorem Jardou Veverkou, který stál u zrodu Boxing club Odolena Voda.   Kdo přisel s nápadem založit boxerský klub v Odolené  Vodě? Boxerský oddíl v Odolene Vodě jsem založil já, protože jsem byl líný dojíždět do Prahy […]

Grapplingový turnaj podle pravidel ADCC bude tentokrát po Praze hostit Odolena Voda. O turnaji jsme si povídali s organizátorem Jardou Veverkou, který stál u zrodu Boxing club Odolena Voda.

 adccpraha-156

Kdo přisel s nápadem založit boxerský klub v Odolené  Vodě?

Boxerský oddíl v Odolene Vodě jsem založil já, protože jsem byl líný dojíždět do Prahy na tréninky. Pár lidí projevilo zájem o box a tak jsem se rozhodl to zkusit. Začali jsme před třemi lety a od té doby se rozvíjíme dle zájmu.

V názvu máte boxing club. Trénují se u vás i jiné styly boje?

Tak já jsem původně boxer, odchovanec Marka Šimáka. Za dobu, kterou se věnuji bojovým uměním, tedy někdy od roku 2000, jsem si vyzkoušel nejen box, ale i thaibox a grappling. Od podzimu 2014 jsme se trochu od boxu odklonili a začali jsme cvičit MMA se všemi jeho aspekty, údery rukama, nohama a grapplingem. Ono to začalo asi tím, že jsem pozval legendu Petra Macháčka, aby nám udělal seminář a pak už nikdo box cvičit nechtěl 🙂 takže jsem se přeorientoval na MMA…

adccpraha-91

Kolik máte členů a od kolika let se můžou cvičenci přihlásit?

V současnosti u nás cvičí zhruba 30 lidí, ale na tréninky dorazí vždy zhruba do 10 lidí, takže se to točí 🙂 Malé děti moc na tréninku nechci, přeci jen je k tomu potřeba trochu jiný přístup a tak vítáme cvičence od 13let. Časem bychom chtěli udělat i tréninky pro děti, ale zatím jsme se k tomu nedostali.

Trénujete spíše na pohodu, nebo má někdo ze svěřenců závodní ambice?

V současnosti trénujeme na pohodu. Pár kluků a holek si chce zkusit potahat se v grapplingu, ale zatím tam nevidím žádné velké zápasnické naděje :-). Ono je to o vůli, většina lidí si prostě jen chce zacvičit, ale žádné větší ambice nemají…

adccpraha-170

U jakých trenérů jsi sbíral zkušenosti?

Tak box jsem dělal u Marka Šimáka, Martina Mráze atd., k thaiboxu jsem přičichl u Petra Macháčka a Míry Šafry, ke grapplingu mě přivedl Honza Veverka, Richard Andrš a aktuálně chodím do Penty k Michalu Hořejšímu a BJJ v Tiger Jiu-Jitsu Kralupy k Honzovi a Martinovi Vořechovským.

Pomáhá ti s pronájmem prostoru na trénink město?

Ano město Odolena Voda podporuje rozvoj sportu a tak i my dostáváme nějaké dotace a pomáhají nám s organizováním různých akcí.

Váš oddíl bude 9.května pořádat grapplingovy turnaj podle pravidel ADCC Wodolská Anakonda. Bude to váš první turnaj tohoto druhu a uvažujete do budoucna ještě o nějakém?

Tak už jsme pořádali oblastní ligu boxu ČBA, ale grappling zatím ne. Takže bude to první a doufejme, že ne poslední grapplingový turnaj na Odolce. Pokud se vše povede tak jak má, tak bychom z toho chtěli udělat tradici, další turnaj už plánuji na září.

Jinak první závodník, který ukončí zápas škrcením „Anakondou“ obdrží pořádnou Wodolskou anakondu!

adccpraha-209

V jakých prostorách se turnaj uskuteční a jakou očekáváš účast?

Město nám pomohlo s prostory, takže to bude ve sportovní hale města, kde se pořádají například ligové zápasy ve volejbalu. Je to určitě moc pěkné místo pro takový turnaj a doufám že účast bude alespoň tak velká jako na ADCC v Praze.

Jaké jsou vaše sportovní plány do budoucna?

Aktuálně se musíme snažit trochu rozšířit členskou základnu a popularizovat MMA na Odolce. Cvičíme v tělocvičně školy, kde nemůžeme mít pověšené boxerské pytle, takže by to chtělo nějaké jiné prostory, snad seženeme něco jiného a také zvýšíme počet tréninků.

REGISTRACE NA 1.ADCC WODOLSKÁ ANAKONDA  DO 4.5.2015

zde: http://goo.gl/forms/oGnMfjJn30

11110809_671127099681698_7729217488458528929_n

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *