Rozhovory
0

David Vinš:Každou přípravu beru vážně

Sobotní večer bude patřit Night of Warriors a jako tradičně se zde zúčastní i odchovanec libereckého BFC klubu David Vinš, který ještě na sérii těchto galavečerů neprohrál.   Začínal jsi s boxem a poté jsi přibral i kickbox. U jakých trenérů a kde jsi trénoval? Tak můj první trenér byl Martin Berka, který mi dal […]

Sobotní večer bude patřit Night of Warriors a jako tradičně se zde zúčastní i odchovanec libereckého BFC klubu David Vinš, který ještě na sérii těchto galavečerů neprohrál.

vins5

 

Začínal jsi s boxem a poté jsi přibral i kickbox. U jakých trenérů a kde jsi trénoval?

Tak můj první trenér byl Martin Berka, který mi dal správné základy a poté si mne vzal pod křídla reprezentační trenér boxu Vasily Larionov, se kterým jsem jezdil na zápasy a turnaje. Potom se naše cesty rozdělili, jelikož mi byl kickbox o dost bližší než box a stal jsem se opět stoprocentním svěřencem Martina Berky a tak to zůstalo až do teď. Takže v BFC jsem začal a v BFC jsem i nadále.

Takže teď už se věnuješ jen kickboxu?

Ano jsem už pouze a jenom kickboxer. Klub BFC je zaměřen převážně na styl K1 a Muay Thai, i když je u nás i pár dobrých boxerů, mne víc baví K1. Už od začátku se mi to líbilo víc a postupem času jsem tomu podlehl úplně.

vins

Letos ti bude 20 a máš za sebou již těžké profesionální zápasy. Kterých vítězství si nejvíc ceníš v amatérech a kterých v profesionálech?

Tak v amatérech to bude asi úplně první zápas co jsem kdy měl, ten byl ještě pod pravidly boxu to pro mne byl velice magický okamžik, jelikož jsem nevěděl do čeho jdu a zlomil jsem v sobě tu nervozitu, co mne provázela. Po úspěšném amatérském debutu mne to ještě víc nakoplo a věděl jsem, že se chci stát šampionem ať se stane co se stane. V profesionálech si asi nejvíc cením zápasu s Pejsarem. Po dlouhé době jsem měl radost ze svého výkonu a Václav mi byl rovnocenným soupeřem a jeho skalp mi určitě přidal nějaké ty kladné body u lidí.

Night of Warriors je pro tebe takový domácí turnaj, kde máš velkou podporu diváků. Po kolikáté zde budeš zápasit a s jakou bilancí?

Galavečer v Liberci je pro mne srdcovou záležitostí. Odstartoval jsem tu svoji profesionální kariéru, takže je pro mne vždy radost zápasit na takové akci před domácím publikem, které je vždy úžasné. Toto bude už můj šestý start na Night of Warriors a zatím zůstávám na domácí půdě neporažen. Každou přípravu beru velice vážně, ale vždy se chci představit libereckým divákům v top formě, takže má příprava na tento galavečer je opravdu velice poctivá.

vins3

Tvým soupeřem bude Lukáš Skirca, se kterým jsi se měl již třikrát utkat. Proč k tomu nedošlo?

Vždy přišla nějaká výmluva, buď zranění , anebo vůbec nepřijel na utkání, kde byl zaregistrovaný a já tam pak zbytečně čekal ,což nejednoho velice naštve, když přijde už rozcvičený a připravený na zápas do ringu a soupeř nikde. Teď už nemá kam utéct a já jsem připravený udělat vše pro to, aby jsem si vynahradil hořkou pachuť z jeho skrečování zápasů.

O tom, že Lukáš je v ringu nevyzpytatelný soupeř se v Lucerně přesvědčil i Luboš Šuda. Máš připravenou speciální taktiku?

Luboš udělal chybu, že se nechal strhnout davem a chtěl zápas ukončit rychle a jak už to bývá, čím víc chcete, tím víc se nedaří. Proto musím zachovat chladnou hlavu a střílet jednu techniku za druhou. Bližší taktiku prozrazovat nebudu, ale buďte si jistí, že svůj gameplan mám připraven do posledního detailu a půjdu mu po krku až do poslední vteřiny.

vins7

Komu by jsi chtěl na závěr poděkovat?

Závěrem chci určitě poděkovat všem lidem, co mi fandí. Velice si toho vážím, dodáváte mi motivaci k tomu pokračovat neúnavně dál a každá podpora jak psychická, tak finanční mne velice těší. Dál chci poděkovat trenérům Martinu Berkovi, Pyotrovi Nakonechnyi a Jardovi Sokolovi z Fit Centrum u Pešků za přípravu a čas co mi věnují. A samozřejmě velké dík si zaslouží i můj sponzor Daniel Perner, bez kterého bych to nikdy nedotáhl tam, kde jsem. Vypisovat sem všechny, by bylo na dlouho, ale všem členům teamu moc děkuji. Osu!

10386913_593179764152702_1147602116701633380_o

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *