Rozhovory
0

Jan Soukup:Na zápas jsem dlouho trénoval

Pozítří se v hlavním zápase na Night of Warriors představí Jan Soukup. Jeho původním soupeřem měl být Nicolas Vermont, tento zápas byl však zrušen a tak se Honza postaví proti chorvatskému Jagatičovi. Na Night of Warriors bude tvým soupeřem Mario Jagatič, co říkáš svému soupeři? Zjistil jsi si o něm nějaké informace? Soupeře moc neznám […]

Pozítří se v hlavním zápase na Night of Warriors představí Jan Soukup. Jeho původním soupeřem měl být Nicolas Vermont, tento zápas byl však zrušen a tak se Honza postaví proti chorvatskému Jagatičovi.

soukup5

Na Night of Warriors bude tvým soupeřem Mario Jagatič, co říkáš svému soupeři? Zjistil jsi si o něm nějaké informace?

Soupeře moc neznám a popravdě tam toho nemá moc. Je celkem velký, měří 195 cm a váží 110 kg. Hodně do toho skáče, tak si musím ze začátku dát bacha, abych si na nic nenaletěl.

Jak dlouho jsi měl čas na přípravu? Probíhala podle tvých představ?

Přípravu jsem vzal zodpovědně, cítil jsem se skvěle, ale jak už to bývá, tak jsem před týdnem dostal zánět průdušek a antibiotika. Takže doháním vše na poslední chvíli 🙁 Shodil jsem 5 kg a ještě pořad vykašlávám, ale už je to lepší. Chtěl jsem to i zrušit, ale na konec do toho jdu, protože jsem na to dlouho  trénoval!

soukup

Vyjel jsi někam do ciziny, nebo jsi ji absolvoval celou v ČR?

Nikam jsem nejel, makal jsem tady u nás. Měl jsem dobrou přípravu s Viky Petrlíkem a u mě v kakutogi se střídalo spoustu težkých vah, se kterými jsem se připravoval. Mám tam Adama z Kladna, který má dva metry, dále chodí Stariat od Zdendy, Franta od Aleny, Vondris, nejvíce asi Vilda, Petr Kareš a Petr Novotný a další, kteří chodí tak nepravidelně.  Doufám, že jsem na někoho nezapomněl.

soukup2

Budeš se ještě účastnit soubojů v Kyokushin karate?

V karate jsem po světe skončil se závoděním. Není možný sedět na dvou židlích. A když mě vzali do K1, tak bylo rozhodnuto zkusit další cíl.

Jaký máš v tomto sportu technický stupeň? Budeš chtít dělat další zkoušky na vyšší?

Mám druhý Dan a jsem Branch Chief pro Českou republiku, takže mám hodně práce i s rozvojem u nás. Na zkoušky chci už dlouho, ale bojím se i zranění a neumím všechny věci, které po mě budou chtít 🙂 Například chození po rukou, sto kliků a skákání přes tyč kata a v neposlední radě sparring se 30 lidmi, který se na vás střídají. Je to hodně fyzicky náročný. Ale pro rozvoj ho určitě potřebuji!

soukup3

Roste ve tvé akademii nějaký závodník, který by mohl jít ve tvých stopách jak v kyokushin tak K1?

Závodníky v karate mám a teď se připravujeme na Evropu, která se koná v květnu v Berlíně, tak jedeme s přípravou také do finále. Co se tyče thai boxu, tak pár kluků mám, ale nemají vůli. Chodí nechodí 🙁

V létě chystáš soustředění v kyokushin karate. Je to jen pro pokročilý závodníky,nebo můžou i začátečníci?

Bude to evropské soustředění, kam přijedou dva Mistři světa – Rus Tariel a Japonec Mori,oba výborní technici. Tohle bude opravdu velká akce a navíc otevřená,  takže si muže zacvičit každý, kdo má chuť a komu se tento styl karate líbí.

soukup8

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *