Rozhovory
0

Karlos Vémola:Věřím, že do konce roku budu zpátky v UFC

Největším tahákem na novém galavečeru FUSION: FIRST CLASS FIGHT NIGHT SERIES bude bezesporu Karlos Terminátor Vémola. S Karlosem jsme si povídali nejen o tomto fightu, ale i dalších zápasech, které by mu měly vydláždit cestu zpět do UFC. Vracíš se po dlouhé pauze, kterou zapříčinilo zranění. Můžeš nám říct, co přesně se stalo, jak proběhla […]

Největším tahákem na novém galavečeru FUSION: FIRST CLASS FIGHT NIGHT SERIES bude bezesporu Karlos Terminátor Vémola. S Karlosem jsme si povídali nejen o tomto fightu, ale i dalších zápasech, které by mu měly vydláždit cestu zpět do UFC.

karlos (2)

Vracíš se po dlouhé pauze, kterou zapříčinilo zranění. Můžeš nám říct, co přesně se stalo, jak proběhla operace a následná rehabilitace?

Tak naprostá klasika -na tréninku jsme sparovali a při takedownu se mi vyvalilo koleno a přetrhali se mi křížové vazy. Je to teprve půl roku, co mi to odoperovali a udělali komplet plastiku. Pořád rehabilituju, ale samozřejmě už normálně trénuju. Od pondělka do čtvrtka jedu normální tréninkovou zátěž, koleno samozřejmě nateče a tak čtvrteční večery jdu k fyzioterapeutovi, který mi z něj vytáhne vodu, v pátek si dám už jen lehčí trénink a víkend spíš odpočívám.

To se asi lékařům moc nelíbí, že jdeš takhle brzy do velké zátěže?

Lékaři chtěli rok pauzu a jen rehabilitovat, klepali si na čelo, že chci trénovat a zápasit, ale naštěstí  mám dobrého sportovního lékaře, který na mě dohlíží, tlumí mi bolest a dává medikaci. Zatím to koleno docela drží i při sparingu. Nejhůř mi to po zápase oteče, ale snad to vydrží.

karlos

V jednom rozhovoru jsi  zmínil, že díky zranění jsi se mohl více soustředit  na trénování techniky  a společně se svou silou cítíš velký posun.Jaké konkrétní techniky jsi driloval ?

Ty první dva tři měsíce po operaci jsem vůbec nemohl trénovat, respektive zápasit a tak jsem se zaměřil jen na postoj. Nejdřív jsem jen boxoval, později jsem přidal i kickbox. Moje slabina byl vždy postoj a teď, když jsme jeli hlavně právě postoj, tak jsem udělal obrovský pokrok. Vážně jsme udělali velký kus práce a tak bych mohl přijít do zápasu jako úplně jiný fighter..

Trénoval jsi i zem?

Průběžně jsme i zkoušeli techniky na zemi a když to oteklo, tak jsme se zase vrátili k boxu. Tu zem mám najetou dobře, takže to zranění mi opravdu spíše pomohlo, že jsem se “musel” zaměřit na postoj.

karlos2

Když u tebe v Anglii byl na soustředění André Reinders, tak říkal, že se u vás jedou sparingy na 100%

No jasně, jedeme je na 100% úplně stejně, jako zápas.  V Čechách se jede 5-6 i 10 kol lehce tréninkově. Ty ale při zápase nikdy nepojedeš a hlavně se nevychytají chyby, které se ukážou až při zápase. Proto jedeme všechny sparingy 3 maximálně 4 x 5 minut a opravdu naplno s maximální zátěží, stejně, jako by jsme byly na zápase.  Jen máme chrániče na holeně a větší rukavice. Kolem klece máme trenéry, kteří nám  řeknou chyby a na nich pak pracujeme. To v lehkém sparingu fakt nevidíš. Stejně tak trénujeme i kondiční tréninky. Nejdeme si zaběhat někam ven do přírody výklusem, ale zase na páse 3, 4 kola po pěti maximální sprint, aby jsme do sebe dostali tu rychlost. I pauzu mezi koly máme minutu stejně, jako při fightu. Tělo si zvykne na tu pětiminutovou zátěž, naučí se dobře během té minuty regenerovat a pak může podat maximální výkon. Trenér říká, že všechno, co v životě děláme musíme dělat v 5 minutách a naplno.

Takže i sex? 🙂

No jasně, říká vše i sex-pět minut, ale na plný výkon 🙂

karlos-7

Jsi šampionem UCMMA ve střední váze a 2.května budeš mít možnost získat titul i v polotěžké   této organizace.V cestě ti bude stát Carl Kinslow. Znáš silné stránky tohoto fightera a čím by tě mohl překvapit?

Znám ho velmi dobře, dlouho jsme spolu trénovali a tak vím, že mě ničím překvapit nemůže. Jeho největší výhoda bude, že nemá co ztratit, takže do toho určitě vlítne naplno, na což si musím dát pozor. Má vážně dobrý bomby a bude se mě snažit uspat. Ale opravdu mě nemá čím překvapit, já jsem ve všem lepší, jak technicky, tak fyzicky.  Nicméně tohle je tady hodně vyhecovaný zápas. Je to trochu boj mezi místními kluby. Podařilo se mu porazit dva borce od nás a tak si v tom fightu vyřídíme účty mezi kluby. Tady se ještě nikomu nepodařilo vyhrát dvě váhy a tak jde tedy samozřejmě o titul, o prvenství ve dvou vahách a taky o pomstu mezi gymama 😉

karlos-5

Jak probíhá příprava?

Ta příprava se točí kolem toho kolene. Podle toho ladíme, co zrovna budeme trénovat. Carl bude mít hroznej nástup a rozjede bomby, tak si ten začátek budu muset pohlídat a pojedu ho hodně strategicky. On si myslí, že mě přejede fyzicky. Je sice držák, ale já nechci výhru na body, já ho chci ukončit,  i kdybych měl vyplivnout duši 🙂 Jediná nevýhoda pro mě je, že se v těchto pravidlech nemůžou lokty, těmi bych ho mohl hezky otevřít, ale trénuju na to, že to dám i bez nich.

karlos-10

Kolik budeš muset před zápasem shazovat?

Teď moc ne. Mimo zápasovou sezonu mám kolem 105-107 kg, teď v přípravě vážím 100 kg, takže mi zbývá nějakých 7 kg. Já umím dobře pracovat s váhou a tak to pro mě není žádný problém.

Hned za 14 dní na to, máš další fight v Pardubicích na Fusion FN 1. Už znáš jméno svého soupeře?

Zápas v Pardubicích budu mít díky mému kamarádovi Karlovi  Feferonka Scheinpflugovi z Pitbull West Coast. To je jeho zásluha. Jméno se stále řeší, hledá se kvalitní soupeř, aby mě to posunulo dál. Máme několik soupeřů v jednání, ale podepsané to  není. Bylo by fajn, tady na domácí půdě jít se Šolcem, ale ten je ještě zraněnej, takže se hledá soupeř ze zahraničí.

V jaké váhové kategorii bude tento zápas?

Půjdu  93 kg.

vemola4

Prozatimní titul GCF a právo na zápas s tebou  o stálý titul si vybojoval Ruda Kříž vítězstvím nad Tomášem Penzem. Co říkáš na soupeře? Už znáš termín vašeho střetnutí?

Mě by jako soupeř určitě vyhovoval, je malej a tak pro mě ideální, ale Ruda do Pardubic ještě nechtěl, že potřebuje delší čas na přípravu. Hned co získal můj pás, tak jsem mu řekl, že si ho vezmu zpátky. Já se tomu rozhodně nevyhýbám, ale myslím si, že k tomu zápasu vůbec nedojde. Háša se k tomu zrovna nestaví, že by tenhle fight měl vůbec být a myslím si, že mi spíš bude chtít najít nějakého jiného soupeře.

Jak to vůbec je, kdy se šlo o prozatimní titul, je tedy držitel pouze Ruda, nebo jste oba?

Tak to vůbec nevím, to by měla být otázka spíš na Michala Hamršmída. Já to chápu tak, že tedy kvůli zranění se mohlo bojovat o prozatimní pás. Kdo je teda teď šampion na papíře nevím, ale kdo je opravdu, to víme všichni 🙂

karlos-11

Předpokládaný vrchol letošního roku by měl být v září, kdy by jsi se v Londýně měl utkat s šampionem KSW Michalem Materlou. Bude to klasický superfight, nebo v něm půjde o titul? Myslíš, že vítězství v tomto zápase by ti mohlo otevřít dveře zpět do UFC?

No to je dobrá otázka, ale je to vše jinak. Má se to tak, že my jsme se rozhodli, že už dál Poláky přemlouvat nebudeme. Pořád se s nimi snažíme domluvit, ale oni se  zapírají a očividně se nechtějí  domluvit, tak ať si ho nechají.. My jsme už na 90% domluvení s Ondrušem, že si ten zápas dáme. Pořád ho chtěl, tak ať ho má. Koncem listopadu pak půjdu na M1, které bude tady v Čechách. No a plán je takovej, že pokud vyhraju tyhle všechny zápasy-tedy příští týden tady v Londýně, pak v Pardubicích, ještě během června, července zápas v Chorvatsku, září Ondruš a listopad M1, tak budu mít od té doby, co jsem pryč z UFC 10:0. A to už bych se mohl vrátit… Teď chci všechno dohnat, v Čechách ani v Evropě jsem ještě neprohrál a pokud vše vyjde a věřím, že ano, do konce roku bych měl být zpátky.

karlos-4

Hodně lidí u nás by tě rádo vidělo v oktagonu s Jirkou Denisou Procházkou. Co říkáš na tento fight?

Tohle by určitě bylo zajímavé pro českého diváka, ale nikoliv pro české MMA. Já měl v hlavě takovou naší čtyřku v UFC -Viktor už tam je, já se vrátím a velkou šanci se tam dostat má právě Jirka a stejně tak Patrik Kincl. Ten si to teď bohužel pokazil tím Ruskem. Pokud já půjdu s Denisou, tak to bude určitě zajímavý fight, ale jeden z nás by musel prohrát a tudíž si tak zavřít dveře do UFC. Takže si nemá cenu kazit kariéru. Pokud budeme zápasit s dobrými soupeři, bude to pro nás jenom přínosnější. Já věřím, že bych Jirku dal, i když ty jeho kolena by mi to mohli znepříjemnit, ale steně tak si myslím, že mě tak za 5-10 let může poslat do důchodu 🙂

vemola5

Prodejní místa na galavečer Fusion:

Pitbull West Coast  – Praha NC Eden

Pitbull West Coast – Svitavy

PRO7SPORT – Praha

Good Luck Gym – Hradec Králové

SK Pretorian – Pardubice

Macák’s Gym -Pardubice

Panorama Café AFI- Pardubice

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *