Rozhovory
0

Daniel Bruno Brunclík:Mám rád těžké soupeře

V pražském TOP hotelu se 24. května koná galavečer Simply the Best, na kterém se představí naši skvělý bojovníci. Celý večer se půjde podle pravidel K1 a vyvrcholí třemi zápasy o titul WKN.  V ringu nebude chybět ani Daniel “Bruno” Brunclík, který má nyní obdivuhodnou formu a jeho soupeřem bude polský bojovník Arkadiusz Kaszuba. Své […]

V pražském TOP hotelu se 24. května koná galavečer Simply the Best, na kterém se představí naši skvělý bojovníci. Celý večer se půjde podle pravidel K1 a vyvrcholí třemi zápasy o titul WKN.  V ringu nebude chybět ani Daniel “Bruno” Brunclík, který má nyní obdivuhodnou formu a jeho soupeřem bude polský bojovník Arkadiusz Kaszuba.

bruno

Své poslední dva zápasy  jsi měl v lednu ve Slovanském domě na vyřazovací pyramidě Tatneft, kde jsi v prvním kole porazil Daniela Vítovce.Co myslíš, že rozhodlo o výhře?

Opět to pro mě byl strašně těžký zápas, jako ten první v Budějovicích, i když teď už jsem byl o něco zkušenější a s větší chutí vyhrát. Dana obrovsky cením jako bojovníka, jeho srdce, co tomu sportu dává atd.  Je jeden z mála „pravých bojovníků“ tady u nás.  O výhře si myslím rozhodlo to, že jsem víc trefoval čisté údery.  Jinak si myslím, že to bylo hodně vyrovnané a věřím, že to bylo pro rozhodčí těžké rozhodování.

Do druhého zápasu jsi nastoupil hodně rozbitý a prohrál s Matoušem Kohoutem.V případě, že by jsi byl  v pořádku mohlo se utkání vyvíjet příznivěji?

Myslím, že mohlo, ale taky nemuselo. Mrzí mě to, bylo to kousek, měl jsem na to.  Ale to je teď spekulování, co by, kdyby. Matouš zaslouženě vyhrál. Já jsem si zápas s ním rozhodně užil. A chtěl jsem si s ním zazápasit, takže jsem se musel dostat do finále 🙂

bruno3

Jak ti seděli pravidla bez klinče a který styl preferuješ?

Upřímně mi to nevadilo. Poslední dobou mám víc zápasů dle pravidel K-1, kde mi přijde, že čím dál častěji nijak moc klinče nepouštějí, takže jsem si už zvykl. Tatneft pravidla se mi líbily, klidně bych je zápasil častěji,  i když mám raději plný Muay thai pravidla 🙂

bruno7

Kde a v kolika letech jsi začínal s bojovými sporty ?

S bojovými sporty jsem začínal okolo 21 let, nějak po maturitě, cca r. 2008, jen tak zlehka boxem u nás v Kutné Hoře u „Dědečka“- starej pán, bývalý boxer, který trénoval kluky co přišli, u něj na zahradě a v garáži, kde to měl vybavené, všechno taková stará škola, staleté pytle, hrušky nebo po domácku vyrobené stroje, ale mělo to své kouzlo a byla to pecka. Pak jsem se dostal k thajskému boxu, také u nás v Kutné Hoře. Všechno to bylo ale stylem: co budu večer dělat, půjdu si bouchnout, jednou za 14 dní a spíš se tam člověk šel vyřádit. V té době pro mě byly zajímavější holky a pařby. Pak jsem okolo r. 2009 nějak procitl a řekl si, že buď všechno, nebo nic.  Hodně na to měl vliv můj kamarád Jakub Kňaze z Příbrami, který je podle mě pořád dobrým kickboxerem. Jednou mi řekl, že buď si budu užívat pařby a nebo budu úspěšný, ale budu muset dřít, obojí ne. Nad tím jsem popřemýšlel, že jednou nechci být ten ,,starej týpek“ u telky, v trenkách, tílku špinavým od hořčice a s mastnými fleky a s pivkem na stole, koukající na box a vedle sedícím(doufám, že svýmJ) dětem bych říkal, jak jsem to taky mohl boxovat apod.. Takové to kdybych, co bych.. Tak jsem se rozhodl, že to zkusím, abych mohl jednou říct, zkusil jsem to, neměl jsem na to, nebo ještě v lepším případě, aby ty děti koukaly v TV na mě. A to je asi tak všechno, co bych řekl o válce ve Vietnamu 😀 (Forrest Gump)

bruno6

Proč jsi si vybral pražský  X gym a jak dlouho zde trénuješ?

Do X gymu jsem se dostal nějak kolem r. 2010 přes Honzu Vlasáka, který mi v té době dělal instruktora. Řekl, ať dorazím, tak jsem dorazil 🙂 Tam jsem poznal Mastu a později i Míru Peka, s kterýma to táhneme do dnes 🙂

Kolikrát v týdnu dojíždíš do Prahy na tréninky  z Kutné Hory, kde bydlíš?

Když nemám před zápasem, tak jednou až dvakrát do týdne, protože je to pro mě dost finančně náročné a převážně trénuji u sebe v domácí tělocvičně, kterou jsem si udělal z garáže. Když se dozvíme o zápase, tak až 4krát za týden. Záleží také, jak mám práci plus kondiční tréninky ve WILD teamu v Kutné Hoře, kde mám trenérku na fízu. V Praze s Mastou už jedeme hlavně techniku a kombinace.

bruno5

Navštěvuješ ještě nějaké jiné gymy?

Jak jsem zmínil, trénuju kondičku ve WILD teamu u nás v KH (kruháče, HIIT, CORE atd.), občas v KH navštívím kickboxery z Valdman´s gymu, kteří jsou jedni z top gymů v polokontaktech.  V Praze si jezdím dát do huby s klukama od Aplika z AMT a nebo s klukama z Lanna gymu.

Na galavečeru Simply the best ti odpadl Ivo Zedníček a nahradil ho polský Arkadiusz Kaszuba. Nabral tím pro tebe zápas větší grády?

Upřímně nevím 🙂 Kaszuba bude určitě těžký soupeř, ale to by byl i Ivo, s kterým mě mrzí, že zápas nevyšel, ale věřím, že si dáme rozumy do hlavy jindy 🙂 Tak že to nebude lehký tak ani tak. Ale to je dobře, mám rád těžké soupeře. Lepší prohrát s dobrým soupeřem, než vyhrát nad … nedobrým soupeřem 🙂

bruno9

Polsko je v bojových  sportech o nějaký krůček dál  a s reprezentanty této země to jsou většinou vyostřené bitvy. Jak se na zápas připravuješ a myslíš, že to bude dosud tvůj nejtěžší soupeř?

Je mi jasný, že si sem nepřijede jen tak bouchnout, že bude chtít urvat výhru, nejspíš káčkem, typoval bych zadním plavákem. 😀 Uvidíme, připravujeme se a udělám všechno pro výhru. Nechci zklamat trenéry, fanoušky a hlavně sebe. Jestli to bude jeden z mých nejtěžších zápasů, zhodnotím po zápase 🙂

Máš domluvený nějaký další zápas?

Po Simply budu mít zápas se zubařem, pokud mě bude bolet vyndavání moudráků 😀 jinak o žádném jiném zápase zatím nevím. Ale snad něco bude. To teď nějak pouštím mimo, koncentruju se na Simply.

 

 

Více informací o galavečeru Simply the Best najdete zde:

Vstupenky zakoupíte na Ticketpro zde a na Ticketstream zde

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *