Rozhovory
0

Jan Homolka:Zápas s Jirkou je pro mě velká čest

Jan Homolka (SKS Arena) po zisku titulu v MMA bude jistě chtít získat pás v K1. V cestě mu bude stát Jirka Apeltauer a jak dopadne souboj těchto zkušených bojovníků se dozvíme na Simply the Best 24.5. v pražském Top hotelu. Není to tak dávno, co jsi začal s MMA, máš skóre 3:0 a v […]

Jan Homolka (SKS Arena) po zisku titulu v MMA bude jistě chtít získat pás v K1. V cestě mu bude stát Jirka Apeltauer a jak dopadne souboj těchto zkušených bojovníků se dozvíme na Simply the Best 24.5. v pražském Top hotelu.

Homolka8

Není to tak dávno, co jsi začal s MMA, máš skóre 3:0 a v Lichtenštejnsku jsi získal mezinárodní titul. Čekal jsi takový vstup do pro tebe “nového” sportu?

Je to něco nového… ve smyslu možnosti používat a nebo dojet na víc věcí, ale pořád je to zápasení. Vstup se podařil líp, než bych si dovolil tipovat a jsem za to dost rád… Na druhou stranu je za tím fakt hodně dřiny, takže je možná všechno jak má být.

Homolka4

V oktagonu je znát, že plně věříš svému stand upu. Kde jsi natrénoval obranu proti takedownům a hlavně perfektní vstávání, které jsi předvedl proti Markovi Bartlovi?

Největší podíl na tom má můj téměř půlroční pobyt v Team Quest Thailand, kde byl hlavním trenérem Dylan Fussel, jeden z lidí, který trénoval v Americe se zápasníky jako Dan Henderson nebo Randy Couture v původním Team Quest a nyní žije a vede tréninky v tomto thajském gymu. Jeho styl je založený na wrestlingu, takže odtud to celé pramení.

Homolka9

Vyhovují ti více boxerky, nebo MMA rukavice?

Obojí má svoje, asi nemám favorita, ke každému sportu patří něco.

Jak jsi se dostal k titulovému zápasu v Lichtenštejnsku? Můžeš nám popsat jeho průběh?

K zápasu jsem se dostal přes Mika Kiebera, prezidenta tamní organizace, do jehož klubu jezdíme s kamarádem Pepou Jelínkem dělat semináře. Slovo dalo slovo a zápas byl tu. Soupeřem v zápase byl Čečenec žijící v Rakousku a původně zápasník. I přes to, že nemám špatnou obranu na takedowny, tak mě na zem dostal, já vstával u klece a zase na zem… takhle párkrát dokola… skončil jsem v guardu, on se pokusil o knee bar, ale v tom sem přelezl do vítězky a bylo hotovo.

Homolka5

Na Simply the Best tě čeká další titulový zápas, tentokrát podle pravidel K1 o titul Mistra republiky WKN. Máš před tímto zápasem nějakou speciální přípravu?

Oproti standardní přípravě na stand-up zápasy s Lojzou Škeříkem a Honzou Landou jsem přidal silovou přípravu v Areně Pavly Kladivové.

Tvůj soupeř Jirka Apeltauer je velmi zkušený zápasník. Čím myslíš, že by jsi mohl rozhodnout zápas ve svůj prospěch?

Hlavně chci říct, že zápas s Jirkou je pro mě velká čest a jestli a jak zápas rozhodnu ve svůj prospěch  uvidíme za pár týdnů…:-)

Homolka1

 

Více informací o galavečeru Simply the Best najdete zde

Vstupenky zakoupíte na Ticketpro zde a na Ticketstream zde

aplik5

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *