Rozhovory
0

Jirka Apeltauer: O titul jdu poprvé

Má za sebou nespočet úspěchů, ale svůj první titulový zápas svede v jednačtyřiceti letech. Jirka Aplik Apeltauer (Aplik Muay Thai Gym) se 24. května na Simply the Best postaví o titul Mistra České republiky WKN proti Honzovi Homolkovi podle pravidel K1. Po sérii vítězství jsi na Heroes Gate prohrál s Jakubem Steidlem. Jak zpětně hodnotíš […]

Má za sebou nespočet úspěchů, ale svůj první titulový zápas svede v jednačtyřiceti letech. Jirka Aplik Apeltauer (Aplik Muay Thai Gym) se 24. května na Simply the Best postaví o titul Mistra České republiky WKN proti Honzovi Homolkovi podle pravidel K1.

aplik4

Po sérii vítězství jsi na Heroes Gate prohrál s Jakubem Steidlem. Jak zpětně hodnotíš tento zápas?

Neberu to jako porážku, beru to tak, že jsem zkrátka jen nevyhrál. Myslím, že to byl vyrovnaný zápas, kde mohli rozhodčí rozhodnout i v můj prospěch. Každopádně to byla muaythai podívaná pro lidi a to je základ.

Mrzela tě hodně ta prohra,  obzvlášť, když byla takto těsná?

Měl jsem pro to udělat víc, ale svedl jsem to na roh, měli mi v prvním kole říct, že už je třetí 🙂

Takže za vše může Masta 🙂

Ale ne, díky němu jsem v lepší fýze, než jsem kdy byl. A to, že občas mladý vařím na fýzu  je toho důkazem.

aplik9

To byly také pozápasové ohlasy, že by ti slušelo 5 kol..

Jo jo, pět kol by bylo cajk. Nebylo to poprvé, kdy  to bylo zmíněno lidmi, kteří se okolo thaiboxu motají.

To mi vysvětli, jak je možný, že máš takovou fyzičku? Ať na zápase, nebo z videí z tréninku,  výzev, je vidět, že jsi na tom opravdu dobře. Plno lidí se těší, že každým dnem půjdeš do důchodu a ty pořád držíš..

Přesně to mi říkal Masta po Heroes Gate: Hele, každý čeká, až si naběhneš, a ty tu trápíš mladý frajery. Takže výsledek je buřt…Netrénuju víc než dřív, ale vím, jak na to a mám kolem sebe skvělý lidi. A taky hlavu, ví co tělo chce a co je potřeba.  Tréninky jedu tak, jak cítím a jak mi to sedí  a v trenérech mám skvělý dozor.

aplik6

Další velká výzva je před tebou v podobě zápasu s Janem Homolkou o titul Mistra České republiky v K1 organizace WKN. Jak moc prestižní pro tebe bude tento duel?

V jednačtyřiceti je to můj první zápas o pás. Neříkám, že by nebylo fajn si ho připnout, ale na to jsme tam dva 🙂 Ale že by to měl být životní zápas? Tak na to nekoukám. Mám radost, že mám jeden z hlavních zápasů na prestižní celosvětové sérii Simply the Best. Fight o pás je bonus. Pár soupeřů, co měli pásy jsem ve své kariéře porazil, jen se v tu chvíli zrovna o ně nešlo. Ale asi to tak to mělo být. Navíc dřív tolik možností zápasit o opasky nebylo. Teď se s nimi trochu roztrhl pytel, tak zbylo i na dědka 🙂

Jaký je u tebe rozdíl v přípravě na souboj v MT nebo K1? Na co se nyní více zaměřuješ?

Ve své podstatě je příprava stejná jako na každý jiný zápas. Jen vynecháváme techniky, které patří jen do muaythai.  Ale někdy je boj to nepoužít, jak to má člověk zautomatizovaný. Takže se zaměřuju na to, aby to neulítlo v K1 rules.

aplik2
Myslíš, že může hrát v tvůj prospěch, že ty jsi specialista na Muay thai a kickbox, zatímco soupeř se nyní více zaměřil na MMA?

 

Tak tohle si nemyslím. Honza má v K1 a kickboxu bezmála sto zápasů a tohle je myslím jeho parketa, i když má teď pár startů v kleci, ale i tak K1 pravidla jsou víc ušitá na tělo Honzovi, než mě.  Já sám sebe považuju za ortodoxního thaiboxera, který si  jde odskočit na zápas v K1 pravidlech.

Po internetu letí různé výzvy mezi kluby, do kterých jsi se za AMT zapojil i ty. Prozraď nám o co přesně jde?

Jo jo, letí a je to celkem pr… sranda. První vzešla od Míši Krčmáře z Lanny vůči X gymu. Do X gymu , který sídlí právě v Lanna Gymu, chodím k Mastovi na lapy a tyhle kraviny a hecování přišli nějak sami. Ale je to super. Myslím, že se tím baví mraky lidí, my teda určitě a je fajn, když pak kluci, kteří v té výzvě nejsou říkají, že to taky zkouší a komentují co jsme zas vymysleli za blbosti. Ale hlavně v tom není nějaká nevraživost a jak při zkoušení, tak hecování užijeme dost legrace. A samozřejmě nezdary druhé strany vždy potěší a hecuje se to ještě víc.

.

aplik7

Jak často zvládáš v předzápasovým období své tréninky, když se věnuješ i svým svěřencům?

Trénuju pětkrát, šestkrát  týdně. Mastu mám čtyřikrát odpoledne a ráno, nebo večer zvládám svoje svěřence a gym. Plus tréninky  se  Slávou Konečným, sparingy, box, nebo si jdu zaběhat. Skládám tréninky  podle pocitu, ale čtyřikrát Masta je základ.

aplik5

Více informací o galavečeru Simply the Best najdete zde

Vstupenky zakoupíte na Ticketpro zde a na Ticketstream zde

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *