Rozhovory
0

Na odvetu se připravuju mnohem lépe

Na galavečeru Fusion:First Class Fight Night Series bude i zápas mladých pušek a to mezi Danielem  Kubelkou (SK Pretorian Pardubice) a Dennisem Poborským (MMA Karlovy Vary). Jejich první zápas ukončil v druhém kole Dan trianglem. Jak dopadne odveta, uvidíme už 16.května v AFI Palace Pardubice. Jak dlouho a jaké bojové sporty děláš? Začal jsem okolo […]

Na galavečeru Fusion:First Class Fight Night Series bude i zápas mladých pušek a to mezi Danielem  Kubelkou (SK Pretorian Pardubice) a Dennisem Poborským (MMA Karlovy Vary). Jejich první zápas ukončil v druhém kole Dan trianglem. Jak dopadne odveta, uvidíme už 16.května v AFI Palace Pardubice.

koudy

Jak dlouho a jaké bojové sporty děláš?

Začal jsem okolo 6ti let s judem, které jsem trénoval a aktivně závodil. Postupem času se z juda začala ořezávat pravidla (například nesmí se chytit za nohavici,..) to mi ovšem tolik nevadilo, ale poslední dva roky co jsem trénoval judo, už moc závody nebyly a mě nebavilo jen trénovat, já mám potřebu závodit. Vždycky mě brali bojové sporty. Už jako úplně mladej kluk jsem sledoval všechny ty starý bojovky a naprosto mě to uchvátilo. Někde jsem potom narazil na wrestling(americkou show, nikoliv řecko-řecký zápas), to se mi celkem líbilo, jenže jak jsem zjistil, že je wrestling jen hraný, přestalo mě to bavit..nemá to tu realitu! Narazil jsem na Vale-tudo, což se mi hrozně moc líbilo. Všude jsem o tom mluvil a jednou, když jsem byl na soustředění s judem, tak tam přijeli dva chlapi. Jedním z nich byl můj bývalý trenér František Smetánka a druhým stávající trenér Jakub Stejskal .Ukázali nám pravý MMA a mě to strašně uchvátilo, okamžitě jsem to chtěl dělat.  Jakub Stejskal mě vzal na trénink a od té doby dělám MMA. Chvilku jsem to trénoval i s judem, protože šly tréninky hned po sobě, ale později jsme se přesunuli do nové tělocvičny a musel jsem si vybrat. Samozřejmě pro mě vyhrálo MMA a tak jsem po 10 letech judo ukončil. Nyní trénuji MMA asi tři roky a k tomu jsem přidal i další sporty, které jsou k MMA potřeba např. Brazilské Jiu Jitsu, Muay Thai a občas zajdu i na box.

koudy7

V kterém klubu trénuješ? Vyjíždíš i do jiných klubů na zkušenou?

Trénuji v SK Pretorian Pardubice, samozřejmě cestujeme i jinam, blízko je GLG Hradec Králové, občas vyrážíme na tréninky například do UFT Mladá Boleslav, ale taky občas jezdíme i do Jungle Bjj Praha. Každopádně docela často jezdíme na naší další Pretorianskou pobočku v polském Gorzowě.

O MMA se říká, že je to jeden z nejtvrdších sportů na světě. Proč jsi si vybral právě tento styl?

Jo říká se to 🙂 Kolikrát mi někdo řekl, že být moje máma, tak mi to zakáže, ale naopak moje mamka a rodina mě podporují. Zranit se můžete ve všem a pro mě je MMA všechno,  můj život, cesta, láska, styl,…a tak si myslím, že by ani ty zákazy nepomohli.

koudy5

Kolikátý zápas to pro tebe bude?

Pro mě to v MMA bude celkově osmý  amatérský zápas.

Chtěl by jsi se MMA věnovat i v budoucnu?

Spíše si nedokážu představit , že bych s tím někdy skončil 🙂  Samozřejmě v budoucnu se budu MMA nadále věnovat a zlepšovat, chci to dotáhnout až na vrchol.

koudy4

Je tvou silnější stránkou postoj, nebo zem?

Mojí silnější stránkou je určitě zem. V postoji se snažím víc a víc zlepšovat, ale pořád u mne ještě vítězí zem. Cítím se tam jistěji a většinu mých zápasů jsem ukončil na submission.

Kdo je tvůj zápasový vzor?

Můj největší vzor v MMA byl a vždycky bude Fedor Emelianenko. Toho chlapa zbožňuju, je to pro mě opravdová kapacita a chtěl bych dokázat to co on. Mám i víc oblíbenců, ale tenhle muž pro mě vždy zůstane naprostou jedničkou. Dalším mým vzorem je můj trenér František Smetánka, který už bohužel není mezi námi, ale já  věřím, že ho stále nosím ve svém stínu, že mi pomáhá jak v zápase, tak v životě. Když jsem ho poprvé uviděl, uchvátil mě neuvěřitelným způsobem a já ho uznával a respektoval.

koudy6

V Pardubicích budeš mít odvetný zápas na galavečeru Fusion FC1. Jak se na něj připravuješ?

Můžu říct, že na tento odvetný zápas se připravuji mnohem  lépe než na ten první. Opravdu to nechci podcenit.

Myslíš, že pro tebe bude odveta psychicky náročnější, než první fight, nebo naopak už víš, do čeho jdeš?

Já mám nervy před každým zápasem, tohle k tomu asi patří, nezbývá nic jiného,  než se s tím naučit žít. Ohlášení odvety pro mě bylo z počátku nejvíc stresující, postupně mi však trenéři a kamarádi pomáhají se hodit do pohody a pořádně se na tento zápas připravit.

koudy8

 

Prodejní místa na galavečer Fusion:

Pitbull West Coast  – Praha NC Eden

Pitbull West Coast – Svitavy

PRO7SPORT – Praha

Good Luck Gym – Hradec Králové

SK Pretorian – Pardubice

Macák’s Gym -Pardubice

Panorama Café AFI- Pardubice

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *