Rozhovory
0

Václav Pejsar:Bude to tvrdý zápas

To, že se s bojovými sporty dá začít i v pokročilém věku a přesto dosahovat výborných výsledků můžeme vidět například u Václava Pejsara. Ten s nimi začal ve 25 letech a dnes je stálicí na galavečerech jak v boxu, tak i v K1. V sobotu nasadí boxerské rukavice na Fusion: First Class Fight Night Series […]

To, že se s bojovými sporty dá začít i v pokročilém věku a přesto dosahovat výborných výsledků můžeme vidět například u Václava Pejsara. Ten s nimi začal ve 25 letech a dnes je stálicí na galavečerech jak v boxu, tak i v K1. V sobotu nasadí boxerské rukavice na Fusion: First Class Fight Night Series v Pardubicích v zápase s Lukášem Skircou.

pejsar1

Jak dlouho děláš bojové sporty?

S bojovými sporty jsem začal dost pozdě, asi ve 25 letech takže je dělám 5 let.

A předtím jsi nic nedělal? To jsi v 25 nakráčel rovnou do ringu?

Víceméně ano, jen když jsem byl malej kluk, tak jsem dělal pár let karate.

V jakých klubech jsi trénoval a kteří trenéři tě vedli?

Na svém prvním tréninku jsem byl u kamaráda z Teplic, bývalého thaiboxera a boxera Pavla Zimy. Pak jsem chodil v Plzni tak různě kam se dalo, až jsem nakonec potkal Lukáše Navrátila, který mě trénuje dodnes. Dříve jsme startovali za Naramu, nyní za Atom gym.

pejsar3

 Větších úspěchů jsi dosáhl v boxerských duelech, ale nezříkáš se ani souboji v K1. Kdo tě připravuje na box a kdo na K1?

Na K1 i na box mě připravuje můj univerzální trenér Lukáš Navrátil a v boxerské přípravě chodím častěji na sparingy k Pavlu Šourovi.

Jak v zápasech K1 zvládáš při svém boxerském stylu bránit lowkicky?

Buď je zvládám bránit a nebo je zvládám kousat 🙂

 Vítěznou zápasovou šňůru v boxu ti nyní přerušil v Německu domácí Tom Schwarz. Popiš nám průběh zápasu, jaký jsi měl z utkání pocit?

Z utkání jsem měl smíšené pocity, výkon nebyl nejhorší, ale ani ideální a prohra mě stále štve. První dvě kola jsem zvládnul takticky dobře, ve třetím mi Tom roztrhl obočí a přes krev jsem špatně viděl. Páté a šesté kolo nebylo špatný, ale chtěl jsem ho tam asi až příliš seknout a moc nebodoval. Věděl jsem, že na body mi to asi u něj doma stejně nedají, takže jiná možnost nebyla a to se nepovedlo.

pejsar

V tomto zápase ti soupeř způsobil tržné zranění v obočí. Jak se to hojí a budeš do Fusion v pořádku?

Obočí spravilo pár stehů, už jsou venku a na Fusion budu v pořádku.

Tvůj další soupeř na Fusion FN1 bude Lukáš Skirca, s kterým už jsi v K1 zápasil. Bude to ale vaše boxerská premiéra?

Ano, bude to naše boxerská premiéra a už se na to těším. Lukáš Skirca je hodně agresivní boxer, což já taky a hodně toho vydrží, což já taky, takže jsem si jistý, že se lidi mají na co těšit. Bude to tvrdý zápas.

pejsar6

 

Jsi znám svými tvrdými údery. Myslíš, že to máš v sobě, nebo se dokážeš více uvolnit?

Těžko říct, asi to bude kombinace obojího.

Kdo ti sponzorsky pomáhá ve tvé profesionální kariéře a komu by jsi rád poděkoval?

Sponzorsky mi nejvíce pomáhají firmy se stavebními stroji Biggest a Valcano, firma Obchod s dluhy, Cavalier barber, dále Pit Bull West coast z NC Eden a plzeňská prodejna Thor Steinar. Poděkování patří všem, kteří mi pomáhají, podporují a fandí. Atom gymu, sportovnímu centru Koloseum, kde mám veškerý servis pro trénování a hlavně Lukášovi Navrátilovi, který to se mnou táhne už od začátku mých zápasů. Další velké díky patří mému manažerovi Mirovi Pekovi,  který mi ve všem moc pomáhá a dovolím si říct, že to není pouze manažer ale i dobrý kamarád!!!

pejsar5

 

 

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *