Rozhovory
0

Anna Homolková: Muaythai mi chybí do sbírky

Na Noci Válečníků se v odvetě ukáže Anna Homolková (SKS Arena), která nastoupí proti Denise Onderkové. Po minulé těsné prohře v low kick se tentokrát utkají podle pravidel muaythai. Pro Aničku to bude její premiéra v tomto stylu. S jakým sportem jsi začínala a v kolika letech jsi se dostala k bojovým sportům? Začínala jsem […]

Na Noci Válečníků se v odvetě ukáže Anna Homolková (SKS Arena), která nastoupí proti Denise Onderkové. Po minulé těsné prohře v low kick se tentokrát utkají podle pravidel muaythai. Pro Aničku to bude její premiéra v tomto stylu.

anicka3

S jakým sportem jsi začínala a v kolika letech jsi se dostala k bojovým sportům?

Začínala jsem v 11ti letech s karate, v 16ti jsem přesídlila na kickbox. Dostala jsem se k tomu původně jako k zájmovému kroužku spolu s bráchou, postupně se to stalo nedílnou součástí našich životů.

Byl tvou inspirací tvůj bratr Honza?

Brácha je svým způsobem inspirací, i když to není to správné slovo, já mu moc fandím v tom, co dokázal a ještě dokáže, je to super člověk a parťák. Trénování v SKS Aréně je pro mě také prostředek jak se s ním (a dalšími přáteli) setkávat, něco zažít a mít společné téma a tak trochu podobnou cestu, i když já se v životě vydala původně trochu jinam.

anicka

Dlouho jsi zápasila v kicku, proč jsi se rozhodla přejít na Muaythai?

Já zápasila už asi ve všem kromě Muaythai (stand up disciplíny), takže mi to chybí do sbírky.

Toto bude tvá první zápasová zkušenost s MT i když ne v plných pravidlech. V případě, že se ukáže, že ti tento styl sedí, uvažuješ o dalších fightech v MT?

Pokud mi to sedne nebráním se tomu pokračovat v MT, ale neodmítala bych ani K1, low kick popřípadě fullcontact, jsem vcelku flexibilní. Příprava je hodně náročná a tak možnosti jí zúročit se vždy hodí, plus každý styl má svoje specifika a rozvíjí mě trochu jinak, dohromady to dává takovou hezkou komplexní přípravu a výsledek.

anicka2

Jak se těšíš na zápas na domácí půdě?

Na zápas se těším, i když cítím ještě silněji chuť vyhrát.

Nechystáš se po vzoru bratra ochutnat i MMA?

Já se chci ještě hodně naučit v postoji, na zem se nechystám.

Se svou soupeřkou na Noci Válečníků jsi se už potkala. Odveta vždy bývá psychicky náročnější, myslíš, že ti domácí atmosféra pomůže co se týče právě psychiky?

Se soupeřkou jsme se setkali v low kick a vyhrála opravdu těsně, já jsem od té doby na sobě hodně zapracovala, ona samozřejmě také, myslím že to bude zajímavý kvalitní zápas, nechtěla bych soupeřku, o které bych si automaticky myslela, že vyhraju, odveta neodveta, není to nic osobního a vcelku to nemá vliv. Na zápasech je kouzelné to, jak komplexní výkon to je, kdo nezažil asi těžko pochopí, ale záleží opravdu na všem od zkušeností, po kondici, sílu, rychlost, techniku, obratnost, schopnost reagovat, překonávat krize, taktiku… že dva zápasy dvou stejných bojovníků nikdy nejsou stejné, natož po dvou letech. Určitě ocením podporu publika budou to mé plus psychické body v tom celém mixu.

anicka1

Kromě vlastní přípravy na zápasy se věnuješ svým svěřencům coby osobní trenérka. Jak to vše zvládáš kombinovat ?

Ono se to ve výsledku krásně doplňuje, když moji svěřenci vidí, že sama na sobě stále dělám a že to nese výsledky, mají „důkaz místo slibů“. To, že je to nakonec časově a na energii náročné není podstatné, baví mě to, živí mě to, není na co si stěžovat.

21769_685906998185921_4301097602556060779_n

Vstupenky zakoupíte zde

i v baru Duncan (naproti kladenskému soudu)

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *