Rozhovory
0

Těším se na další porovnání sil

Dnes večer se uskuteční galavečer Fusion: First Class Fight Night Series, kde v jediném ženském zápase nastoupí Eliška Pelechová (Gladiators Gym České Budějovice) proti Monice Velínové (Macákś Gym Pardubice). Byť zástupkyně něžného pohlaví, k něžnostem budou mít daleko, zápas totiž půjdou podle plných pravidel Muaythai.   Eliško, jak jsi se dostala k bojovým sportům? Přivedl […]

Dnes večer se uskuteční galavečer Fusion: First Class Fight Night Series, kde v jediném ženském zápase nastoupí Eliška Pelechová (Gladiators Gym České Budějovice) proti Monice Velínové (Macákś Gym Pardubice). Byť zástupkyně něžného pohlaví, k něžnostem budou mít daleko, zápas totiž půjdou podle plných pravidel Muaythai.

eliska

 

Eliško, jak jsi se dostala k bojovým sportům?

Přivedl mě k nim můj brácha asi v 16ti letech, takže před 2,5 lety.  Tehdy mu odpadla dvojice a tak mě vzal na trénink, pak jsem šla z donucení ještě na druhý a už mě to chytlo.

 Do té doby jsi nějak sportovala?

Ano, jezdila jsem závodně na koni parkur  v Českém Krumlově, jinak jsem jako malá chodila na judo, pak na atletiku. Vlastně jen ty koně mi vydrželi od pěti let víceméně doposud. Teď jsem je kvůli maturitě hodně odsunula a nechala si jen thaibox, ale určitě se k nim zase vrátím.

eliška3

Zvažovala jsi někdy zkusit i MMA?

Nějakou dobu jsem spolu s thaiboxem trénovala i MMA, ale jelikož nebyly soupeřky, tak mě to nemohlo posouvat dál a tak jsem toho nechala a věnuju se teď jen thaiboxu. Nicméně nevylučuji, že se k MMA časem nepropracuji.

Dnes večer  budeš zápasit na galavečeru Fusion, znáš svou soupeřku?

Ano, znám jí, je to Monika Velínová, s ní jsem prohrála v Brně na lize. Bylo to hodně remízový, myslím si, že mohl být extraround, ale nakonec byl verdikt rozhodčích 2:1 pro Moniku.. Takže se do Pardubic těším na další porovnání sil 🙂

eliška4

Jak jsi se na ní připravovala?

Úplně stejně jako na jiné zápasy. Ne vždy se dovím zápasy dopředu, často o nich vím jen pár dní předem a tak se snažím vždy trénovat tak, jako bych se připravovala na zápas.

Čeká tě maturita, jak zvládáš kombinovat učení s tréninkem?

No není to zrovna ideální, abych pravdu řekla, tak to zvládám dost blbě. Měla bych si určit priority a to se mi vůbec nedaří. Nejtěžší je si to vše správně naplánovat, snad se mi to tedy podaří 🙂 Teď trénuju tak 5-6 x týdně, čeká mě maturita a tak to není s tím tréninkem zrovna nejslavnější.

eliska2

Tvůj poslední zápas byl na Night of Warriors, kde jsi prohrála se Sandrou Maškovou. Co myslíš, že rozhodlo?

Asi rozhodla zkušenost. Ani jedna jsme nebyly do zápasu úplně v pohodě, Sandra měla něco s ramenem, já zlomený malíček na noze. Ale byla to pro mě hezká zkušenost a zatím největší gala, kde jsem zápasila.

A malíček už máš zahojený? Budeš večer fit?

Ještě ne, pořád to bolí, podle lékařů bych měla mít měsíc klid 🙂 Teď mi roste křivě, tak třeba se mi srovná další ranou dnes na Fusion 🙂

eliška5

Co tě kromě Fusion teď čeká za další zápasy?

Určitě půjdu finále ligy C.M.T.A. a pokud mě vyberou, tak bych ráda jela na Mistrovství světa.

A  jaké máš sportovní  plány do budoucna?

Když to v neděli dopadne dobře s ligou C.M.T.A. , tak pak už jen ty galavečery. A jinak bych ráda udělala přijímačky na jihočeskou univerzitu, tak uvidíme 🙂

13690_1438568236454922_4824152063794703002_n

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *