Rozhovory
0

Tomáš Beran: Do zápasu dám všechno

Zranění fighterů zamíchalo kartami na galavečeru Simply the Best, ale nakonec přineslo velmi zajímavý fight. O pás českého šampiona WKN se s Jirkou Aplik Apeltauerem utká Tomáš Beran (Aries Gym). Oba borci spolu šli před časem podle pravidel MT, tuto neděli spolu poměří síly v K1. Tomáši, jak dlouho se věnuješ bojovým sportům? Bojovým sportům […]

Zranění fighterů zamíchalo kartami na galavečeru Simply the Best, ale nakonec přineslo velmi zajímavý fight. O pás českého šampiona WKN se s Jirkou Aplik Apeltauerem utká Tomáš Beran (Aries Gym). Oba borci spolu šli před časem podle pravidel MT, tuto neděli spolu poměří síly v K1.

beran3

Tomáši, jak dlouho se věnuješ bojovým sportům?

Bojovým sportům se věnuji asi 11 let, pokud si to po těch ranách do hlavy dobře pamatuji.

Proč jsi si vybral thaibox v Ústí nad Labem, které je hlavně zaslíbené boxu?

Box v Ústí nad Labem trošku opadl a pak zde byl jen kickbox, kde jsem před těmi 11 lety začínal. Thai zde vůbec nebyl a tak jsem se svým kamarádem Tomášem Mesárošem chtěli tento sport rozšířit i u nás.

beran2

Kdo byly tvoji trenéři a v jakých klubech jsi trénoval?

První trenér byl Jirka Liška a pak jsem se trošku osamostatnil a spíše tak navštěvoval různé kluby po České republice. Takovej kluk samouk.

Nyní reprezentuješ Aries Gym Ústí nad Labem, kde vedeš i tréninky. Jaké styly kromě MT zde trénujete?

Trénujeme thai , kickbox a jezdíme na zápasy tak nějak všeho, co se naskytne. Začali jsme jezdit i na zápasy klasického boxu.

beran

Kteří z tvých svěřenců patří k nejúspěšnějším?

Třeba Fabiana Bytyqi, která se může pyšnit Mistryní světa organizace WAKO atd..ale bylo pro ni málo zápasů v Kicku a tak přišla nabídka k přestupu do Profi boxerské stáje, tak jsme neváhali a daří se jí skvěle. Další je její bratr Sebastian, který je v reprezentaci kickboxu a nyní začal jezdit jak profi v kicku, tak v klasickém boxu, kde se nám taktéž daří. Ještě bych chtěl zmínit Jirku Urbana, který je sice na počátku své fighterské cesty, ale má taky pěkně našlápnuto.

Na Simply the Best bude tvým soupeřem  Jiří Aplik Apeltauer a tentokrát půjdete v K1.

S  Jirkou jsem měl zápas zhruba před půl rokem, dle plných pravidel Thai boxu, kde jsem prohrál na body. Teď jedeme dle pravidel K-1, tak uvidíme..

beran4

Jak se na tuto odvetu těšíš?

Já na to nekoukám jako na odvetu, ale prostě to beru jako svůj další zápas, ve kterém jde o titul a dám do toho všechno.

Kde se na tento prestižní turnaj připravuješ a s kterými trenéry?

Techniku a fyzičku jsem drtil se Sebastianem, který má taktéž zápas na Simply the Best 4. Na silové přípravě mi pomáhal trenér Jan Jankovič a pak jsem ještě začal dojíždět do školy síly KB5!

Původně se mělo bojovat v Ústí nad Labem, ale nakonec byl turnaj přesunut do Prahy. Bylo by pro tebe lepší bojovat na domácí půdě, nebo se těšíš do Prahy?

Doma by to bylo určitě fajn, ale nevybírám si, na zápas přijedu kamkoliv.

11011474_944324032255089_746638791541454142_n

 

Více informací o galavečeru Simply the Best najdete zde

Vstupenky zakoupíte na Ticketpro zde a na Ticketstream zde

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *