Rozhovory
0

David Vinš: Mám rád velké výzvy

David Vinš (BFC Liberec) se již tuto neděli na Simply the Best pokusí získat svůj druhý profesionální titul a to Mistra Evropy WKN (David již získal titul Mistr EU WKU). Soupeřem v ringu mu bude zkušený slovenský fighter Tomáš Možný. Poslední zápas na Night of Warriors s Lukášem Skircou jsi ukončil před limitem a prodloužil […]

David Vinš (BFC Liberec) se již tuto neděli na Simply the Best pokusí získat svůj druhý profesionální titul a to Mistra Evropy WKN (David již získal titul Mistr EU WKU). Soupeřem v ringu mu bude zkušený slovenský fighter Tomáš Možný.

vins2
Poslední zápas na Night of Warriors s Lukášem Skircou jsi ukončil před limitem a prodloužil tak vítěznou sérii na těchto turnajích. Jak se ti zápasilo a neměl jsi obavy ze zranění, které by tě mohlo limitovat v dalším duelu?
Každý zápas s sebou přináší zranění a tento nebyl výjimkou, podařilo se mi je z větší části odstranit, takže není nic, co by mi bránilo v tom se pořádně seštípat 🙂 Zápas to byl vyhrocený, dlouho jsem na něj čekal a podle očekávání jsem měl zvítězit, tím na mne spadl velký tlak z okolí, ale vše jsem zvládl a zápas si užil.
Ten tě čeká v neděli na Simply the Best o titul Mistra Evropy WKN se slovenským Tomášem Možným. Studoval jsi svého soupeře? Co mu říkáš?


Jsem nadšený, mám rád velké výzvy a Tomáš mezi ně rozhodně patří. Je o něco vyšší a zkušenější a hlavně to je bojovník, takže se těším na pořádnou štípanou. Soupeře jsme nastudovali a určitě víme jak na něj.

vinš
Jdeš si tvrdě za svým cílem a to je zápasit v organizaci Glory, kde jsou největší hvězdy K1. Myslíš, že zisk tohoto titulu a porážka zkušenějšího soupeře by byl další krok k tomuto cíli?
Určitě ano, po malých krůčcích se suneme dál a dál, zatím není kam spěchat, ještě mne čeká spoustu zápasů, než budu natolik zkušený, abych se mohl měřit se světovou špičkou. Ale nechci zatím předbíhat, ještě mne čeká spousta práce a spousty soupeřů, kteří se sami neporazí.
Zápasení jsi podřídil vše. Dokonce jsi přerušil i školu, aby jsi měl více času na trénink. Jaká je předzápasová skladba tréninků a na co se nejvíc zaměřuješ?
Denně mám 2-3 tréninky složené z fyzické kondice, techniky a tréninků v posilovně. Vždy se snažíme zaměřovat na to, co vadí soupeři a pracujeme na chybách, které nás brzdí.

vins3
Poslední zápasy proti soupeřům s boxerským stylem jsi vyhrál hlavně díky tvrdým kopům. Jaká bude taktika proti Možnýmu?

Podrobnější taktiku zatím neprozradím, ale diváci se mohou těšit na příjemnou změnu, než ode mne znají.


Jako český fighter budeš mít velkou podporu domácího publika. Dodává ti to v zápase energii a nebo tě to naopak znervózňuje kvůli velkému očekávání?

V tomto zápase se ode mne nic neočekává, cítím se daleko víc uvolněnější a nejsem pod takovým tlakem. Podpora publika je vždy úžasná, moc se těším na pražské publikum, určitě se budu snažit předvést maximum a ujišťuji vás, že zápas na body neskončí.
Děkuji všem za podporu a 24.5. se na vás těším!! Osu!

11248078_942092479144911_2788945869438648550_n

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *