Rozhovory
0

Lukáš Dvořák:Muay Thai je pro mě srdeční zaležitostí

Tuto sobotu se Lukáš Dvořák (Hanuman Gym Praha) utká v pyramidě thaiboxu o titul Elite Fight Night 4. Přestože Lukáš víc než půl roku nezápasil, na tomto turnaji bude chtít potvrdit post české jedničky Muay thai.   Naposledy jsi zápasil v prosinci loňského roku a porazil Bruna Kabuse. Dále jsi se měl představit na konci února […]

Tuto sobotu se Lukáš Dvořák (Hanuman Gym Praha) utká v pyramidě thaiboxu o titul Elite Fight Night 4. Přestože Lukáš víc než půl roku nezápasil, na tomto turnaji bude chtít potvrdit post české jedničky Muay thai.

luky4

 

Naposledy jsi zápasil v prosinci loňského roku a porazil Bruna Kabuse. Dále jsi se měl představit na konci února v Německu v pyramidě Elite Fight Night, která se přesunula na červen. Nevíš, proč došlo k takovému zdržení?

Ano, můj poslední zápas proběhl v prosinci v Táboře, kde jsem naštěstí zvítězil. Pyramida Elite Fight Night se bohužel z konce února přesunula na začátek června, což mě mrzelo. Netuším, proč se akce odložila, ale nezrušila se úplně a za to jsem rád.

luky7

Jak se trénuje bojovníkovi, který je půl roku bez zápasu? Nechybí ti motivace?

Trénuje se mi pořád výborně, mám za sebou velice silný tým složený z těch nejlepších. Měl jsem ideálně rozplánovaný celý rok a pyramida mi vyplňovala poměrně neaktivní období na začátku roku, takže mě absence zápasu/zápasů mrzí. Každopádně mi motivace nechybí, je přede mnou dlouhá, obtížná cesta a já pořád chci být nejlepší.

luky 

Nejsi trochu v nevýhodě, že jako klasický thaiboxer máš méně nabídek na galavečery, které se většinou pořádají podle pravidel K1?

V nevýhodě určitě jsem, ten rozdíl v nabídce zápasů je velký a nás, bojovníků Muay Thai, je i díky tomu méně. Já jsem si ale před mnoha lety zvolil Muay Thai, protože mě absolutně dostalo a je pro mě srdeční záležitostí. Je pro mě víc, než K1.

 

Neuvažuješ, že by jsi se více zaměřil na tento styl, nebo přijal by jsi vůbec nabídku na zápas v K1?

Zaměřovat se na K1 v blízké době určitě nebudu, spíš ani v době daleké. Měl jsem v tomto stylu pár zápasů, i v thaiboxu bez loktů, ale to byla krajní nouze vzniklá vynucením soupeře. Takový je můj pohled na zápasy mimo Muay Thai.

 

Jak jsme zmínili, tuto sobotu půjdeš v německém Heidenheimu pyramidu podle pravidel MT. Jak jsi na tom s formou a jak jsi spokojen s přípravou?

Ano, v sobotu zápasím. S formou jsem relativně spokojen, ale vždy by to mohlo být v něčem lepší. Pracoval jsem na tom tvrdě, tak uvidíme. Změnili jsme v přípravě několik věcí a jsem zvědavý, jak to bude v zápase vypadat, každopádně se na to velmi těším!

 luky3

Znáš své soupeře a o co v této pyramidě půjde?

Jednoho ze svých soupeřů znám, už jsme se spolu v ringu potkali (tři týdny po Prague Harley Days) a i když jsem byl ten šťastnější a vyhrál jsem, bylo to náročné. Další dva neznám, viděl jsem ale nějaká videa a udělal si základní představu o tom, jací asi budou. V pyramidě jde o pás a titul Elite Fight Night 4.

 luky6

Další zápas by jsi měl mít v září na Harleyś days, kde jsi minulý rok získal titul profesionálního šampiona České republiky C.M.T.A. Půjde o obhajobu, nebo to bude superfight?

Zápas na Prague Harley Days 2015 budu mít a v současné chvíli ještě nemůžu prozradit, o co zde půjde. Myslím, že se mám na co těšit…

 luky2

Zúčastnil jsi se seminářů dvou top thaiboxerů a to Buakawa a Nathana Corbetta. Který styl bojovníků je ti bližší a kde se ti víc líbilo?

Ano, semináře a tréninky jsem absolvoval. Buakaw je úžasný bojovník, už 10 let je na vrcholu, ale Carnage je pro mě absolutní top ve světě Muay Thai. Jeho styl je perfektní, je neuvěřitelně tvrdý, silný a nekompromisní, chci být jako on 🙂 Přitom je to naprostý sympaťák! Semináře Nathana můžu doporučit, jsou to tři hodiny, kdy se nikdo nenudí a pořád se má co učit. To bohužel nebývá u všech seminářů pravidlem.

 luky8

Zvládáš teď před zápasem své tréninky i soukromky, které dáváš?

Musím to zvládat, jinak to nejde, ale čím blíž je zápas, tím je vše náročnější.

Před nedávnem jsi se stal otcem a máš malou dcerku Rozárku. Jak se ti tato nová role líbí?

Je to neskutečné… Můžete o tom stokrát slyšet, ale dokud si to nezažijete, tak to nepochopíte. Těšil jsem se na ní, jsem rodinný typ a tak si to užívám. Snažím se pro holky dělat maximum, ale vše je hlavně na mojí Barče, která má můj obrovský respekt za to, co všechno dělá, protože já bych to nezvládl.

luky9

Bez sponzorů by jsi to měl určitě těžší. Komu by jsi rád poděkoval?

Bez sponzorů a několika dalších lidí by to bylo téměř nemožné, jsem jim vděčný za to, že za mnou stojí!

Harley-Davidson Praha a to Jarda Vavřina, Kuba K. a Martin Heřmanský! Stavební firma Renastav, krabičková dieta Nutricare, bodový systém iBod a www.todokazeme.cz, kam se určitě podívejte! Daniel Landa a GIBU, manažer a promotér Petr Ottich. Moje lásky Barborka, Rozárka, Minnie, Atia, Berry a Holly. Hanuman Gym – Khru Petr Macháček, Zoran “The Boy” Pešič a všichni kamarádi, hlavně můj největší parťák Daniel Vítovec. Kondiční trenér Daniel Hejret, doplňky stravy Survival a sportovní vybavení od Hayashi.cz

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *