Rozhovory
0

Jirka Havel:Můj cíl jsou Olympijské hry

Nejvíce lajků a tedy hlasů v naší soutěži o sponzoring od firmy Fighter-shop získal teprve čerstvě sedmáctiletý bojovník Jirka Havel (Pražský rohovník). Jiří si prošel thaiboxem, MMA a nakonec zakotvil v boxu, kde pomýšlí na nejvyšší cíle. Kdy jsi začal s bojovými sporty a který ti je nejblíže? Začal jsem vlastně ve dvanácti letech s thai boxem […]

foceni

Kdy jsi začal s bojovými sporty a který ti je nejblíže?

Začal jsem vlastně ve dvanácti letech s thai boxem v Pražském Hanuman gymu u nejlepšího trenéra tohoto odvětví – Petra Macháčka a za cca rok jsem začal trénovat ve stejném klubu, u stejného trenéra s MMA. Vždycky jsem byl v obou těchto sportech spíše “kopáč”, měl jsem mezery v boxu a proto se Petr rozhodl, že bych si měl zlepšit ruce a tak jsem před třemi lety začal trénovat box v Pražském rohovníku u trenéra Michala “Míti” Soukupa, kde mě to natolik chytlo, že jsem u toho zůstal až dodnes.

Kde trénuješ a jakými kluby jsi prošel?

V současnosti v Pražském rohovníku a v minulosti jsem si prošel Hanuman gymem.

foceniczechfighters-10

Prozraď nám své dosavadní úspěchy?

V thai boxu jsem vyhrál 2. kolo Maximus cupu pod organizací C.M.T.A a v boxu jsem vyhrál Mistrovství České republiky kadetů v roce 2014, Olympijské naděje 2014, kde jsem porazil Maďara, který se měsíc na to stal vicemistrem Evropy a jako svůj zatím největší dosavadní úspěch považuji vítězství Mistrovství České republiky juniorů 2015.

Jaké jsou tvé sportovní cíle?

Můj sportovní cíl je být dále reprezentantem České republiky a dostat se na Olympijské hry.

foceniczechfighters-14

Proč jsi se rozhodl zapojit do soutěže o sponzoring?

Učinil jsem tak protože žiji jen se svou mámou, která mě plně podporuje a musím jí také nějak v té podpoře pomoct. Takže vítězstvím v soutěži o sponzoring jsem ji umožnil, že mi nemusí pořizovat žádné vybavení.

Věřil jsi, že můžeš vyhrát?

Myslím si, že každý bojovník by měl věřit ve své vítězství, jak v zápasech, tak v jakékoli soutěži a každý kdo se do této soutěže přihlásil, měl určitou víru ve své vítězství.