Rozhovory
0

Zápasení už ke mně patří

Bojovník pražského Lanna Gymu Láďa Krištůfek bude mít v sobotu možnost posunout svou kariéru o velký krok dopředu. Na Maltě se v zápase o titul Mistra světa WKN utká s domácím Danielem Zahrou. K thaiboxu jsi se dostal v 16 letech a sám uvádíš, že z počátku jsi neměl zápasnické ambice. Co tě přivedlo ke […]

Bojovník pražského Lanna Gymu Láďa Krištůfek bude mít v sobotu možnost posunout svou kariéru o velký krok dopředu. Na Maltě se v zápase o titul Mistra světa WKN utká s domácím Danielem Zahrou.

kristufek5

K thaiboxu jsi se dostal v 16 letech a sám uvádíš, že z počátku jsi neměl zápasnické ambice. Co tě přivedlo ke změně názoru?

Asi čas. Ze začátku jsem chtěl hlavně poznat tento sport a naučit se jeho základy a pravidla. Hodně jsem sledoval zkušenější kolegy z A teamu  a chtěl jsem se dostat na jejich úroveň. Po absolvování prvního soustředění, se mi podařilo dostat mezi ně. Tehdy mě napadlo proč nezkusit první zápas… a teď? Už to ke mně patří.

Proč jsi si vybral jako domovský klub Lanna Gym?

Nejprve jsem hrál 12 let hokejbal. Jednou mi řekl kamarád, s kterým jsem hrával, jestli nechci zkusit thajský box a já odpověděl proč ne? Docela mě to lákalo. Jeho otec byl tehdy spolumajitelem Lanna Gym, takže bylo jasné, kam zajdeme. Jsem rád, že jsem začal právě v tomto klubu.  Po přestěhování tělocvičny do Nuslí začal i můj start thaiboxera.  Během sedmi let, co se vyvíjela Lanna, jsem se já vyvíjel společně s ní.

kristufek4

Naposledy jsi zápasil v Plzni na Souboji Titánů, kde jsi vyhrál eliminační pyramidu E.M.L. Jak se ti zápasilo a znáš už termín finále této soutěže ?

Díky prvnímu zápasu, kde jsem vyhrál KO ve druhém kole, mi zůstalo více sil. Proto jsem v dalším souboji nebyl tolik unavený a dokázal znovu vyhrát. Přestože to nebyly nejjednodušší zápasy, velmi jsem si je užil. Pyramida proběhla v celku v klidu a hlavně bez zranění.  Přesné datum finále neznám, pouze vím, že se to odehraje v září v Brně.

Která vítězství řadíš ke svým největším úspěchům?

Řekl bych, že mým největším úspěchem pro mě byl pás Mistra ČR v Muay Thai C.M.T.A. v amatérech. Předcházelo tomu celoroční zápasení na amatérské lize, kde jsem postoupil do finále o tento titul. Byla to velmi dlouhá cesta k tomuto vítězství, proto je pro mě zatím nejcennější.

kristufek2

V sobotu tě čeká zápas o titul profesionálního Mistra světa WKN a bude to v pravidlech K1. Vyhovují ti více, než pravidla MT?

U Thajského boxu rád využívám klinčů a loktů, což v pravidlech K-1 nelze, ale nemám s tímto stylem žádné problémy.

Tvůj soupeř bude Daniel Zahra. Máš o něm nějaké informace?

Ano, nějaké informace jsem si zjistil. S trenéry Viktorem Petrlíkem a Lubošem Šudou, jsme probírali i nějaké taktiky. Samozřejmě tréninky jsou přizpůsobeny tomuto zápasu.

kristufek

Připravuješ se pouze v Lanna Gymu, nebo jsi vycestoval i do zahraničí?

Lanna jezdí pravidelně trénovat k Bělorusům do Chinuku. Pod velením Andreje Gridina získávám spoustu nových zkušeností.  Občas taky pěkně dostaneme  🙂 Andrej vychoval spoustu výborných fighterů například, Chingiz Allazov, Yuri Bessmertny, Zabit Samedov, Igor Bugaenko a jiné. Vím, že se od nich můžu hodně naučit.

kristufek6

V Lanna Gymu působíš i jako trenér. Které skupiny vedeš a jak to zvládáš skloubit se svým tréninkem?

V loňském roce jsem vedl skupinu začátečníků a dětí. Tento rok trénuji hlavně pokročilé, které připravuji na jejich první zápasy.  Trénuji ale i individuálně lidi, kteří nestíhají časově. Tohle vše mi nezasahuje do mého tréninkového plánu.

Byl by jsi rád, kdyby se thaibox zapsal na OH?

Ano byl bych rád. Určitě by to zviditelnilo Thajský box jako sport, ale hlavně by to byla motivace pro hodně závodníků. Thajský box má dlouholetou tradici a myslím si, že by si tento styl zasloužil umístění na OH.

kristufek7

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *