Rozhovory
0

Na Superkombat se cítím být připravený

Další zápasník, který v sobotu bude bojovat v důležitém zápase je Michal Reissinger. Ve Švýcarsku ho čeká čtyřčlenná pyramida Superkombat Special Edition a hned v úvodu Michal narazil na favorita pyramidy  D ´Angela Marshalla.   S bojovými sporty jsi začal v 19 letech, což je poměrně pozdě. Nechtěl jsi se věnovat jako velký fanoušek Sparty […]

Další zápasník, který v sobotu bude bojovat v důležitém zápase je Michal Reissinger. Ve Švýcarsku ho čeká čtyřčlenná pyramida Superkombat Special Edition a hned v úvodu Michal narazil na favorita pyramidy  D ´Angela Marshalla.

 

palec

S bojovými sporty jsi začal v 19 letech, což je poměrně pozdě. Nechtěl jsi se věnovat jako velký fanoušek Sparty spíše fotbalu?

Fotbal jsem hrál od pěti let v podstatě do nedávna, od pralesní ligy až po hanspaulku, ale vždy jen pro zábavu. Nějaké ambice a ani výkonnost hrát fotbal profesionálně jsem neměl.

Proč jsi si vybral právě thaibox?

Kamarádi chodili na Hradčanskou do SK Boxing Praha. V té době tam vedl thajský box Petr Ondruš a já chtěl začít dělat nějaký bojový sport. To, že to je právě thajský box, je v podstatě náhoda díky kamarádům.

palec2

Po kolika letech tréninku jsi absolvoval svůj první profesionální zápas?

Asi po pěti letech. První profi zápas jsem měl na Slovensku na Oravským hradě s Ivanem Bartekem na Youngbloodu. Měl jsem v té době jen 7 amatérských zápasů a rozdíl mezi amatéry a profi byl pro mě obrovský.

Dlouhou dobu jsi trénoval v Hanumanu, jaké byly tvé důvody odchodu?

Nebylo to rozhodnutí ze dne na den, trvalo to už delší dobu. V podstatě jsem se v Hanumanu necítil šťastný a už mě ani nebavilo jezdit na tréninky. Již v době Hanumanu jsem jezdil trénovat do Spejbl gymu ještě ve Kbelých a dost mi to tam vyhovovalo, jak kluci v tělocvičně, tak i Spejbl s Mikešem a Vrtákem jako trenéři. Mohl bych tady vypsat spoustu důvodů, proč jsem změnil oddíl, ale asi by to nebylo moc fér. Jsem rád, že jsem ten krok udělal, i když to pro mě nebylo vůbec jednoduchý. V Hanumanu jsem prožil 8 super let, ale byl čas jít dál a zkusit to trošku jinak.

palec3

V jakém týmu a s kterými trenéry se teď připravuješ?

Hájím barvy Spejbl gymu pod vedením Ondřeje Hutníka a Michala “Mikeše” Vančury. S nimi ladím thaibox. O klasický box se pak ještě stará zase Mikeš a Karel Vrtiška.

V sobotu tě ve Švýcarsku čeká čtyřčlenná pyramida Superkombat Special Edition. Znáš už svého prvního soupeře? Jak probíhá tvá příprava?

Můj soupeř do pyramidy je D ´Angelo Marshall, favorit celý pyramidy. O zápasu víme asi měsíc, což není úplně ideální, ale zase to není úplně málo, takže se snažíme celou přípravu směřovat na jeho styl. Víme o jeho slabinách, tak snad tam něco projde.

palec6

Kdo bude určovat tvou zápasovou strategii a koho budeš mít v rohu?

V rohu se mnou stejně jako v celý přípravě na zápas bude Michal Vančura a Ondřej Hutník.

Jaká je pro tebe ideální zápasová hmotnost? Budeš svou váhu nějak upravovat?

Ideální zápasová hmotnost je pro mě 120kg, což aktuálně i mám, takže se cítím být perfektně připravený.

IMG_2902

Kdy jsi založil svůj oddíl Palec Gym a jaké bojové sporty zde trénujete?

Palec gym jsem založil v podstatě taky náhodou minulý rok v létě. Kolem mě se utvořila skupina kamarádů, která chodila trénovat na soukromky. Najednou jich bylo víc a víc a řekl jsem si, proč neudělat řádný klub s pevně stanovenými tréninky. Trénování mě baví a jsem rád, že jsem vychoval už první bojovníky, kteří měli své první zápasy na amatérské lize. Jinak se věnujeme Muay Thai a K1.

palec4
Říkal jsi, že by jsi se nebránil zápasení v MMA, máš nějaké konkrétní plány v tomto sportu?

Svou budoucnost v MMA vidím dost nejasně. Dostal jsem nabídku smlouvy od největší české MMA asociace, ale teď na to není vhodný čas. Sice mám dva MMA zápasy a oba jsem vyhrál, ale kdybych už se do toho měl vrhnout na plno, tak bych se chtěl naučit víc, než jen základy na zemi a to určitě zabere víc jak půl roku. Takže možná od příští sezóny. Teď je pro mě prvořadé udělat co nejlepší zápas na Superkombatu, ideálně vyhrát celou pyramidu a objíždět prestižní galavečery. Ideálně i v plných muay thai pravidlech, ale bohužel moc supertíh s lokty a klinči chodit nechce. Spíš skoro nikdo.

Pomáhají ti nějací sponzoři, kterým by jsi rád poděkoval?

Rád bych poděkoval firmě Hayashi za tréninkové vybavení a taky společnosti www.nutri-defence.cz za doplňky stravy. Jinak žádné sponzory nemám, takže kdyby měl někdo zájem pomáhat mi v přípravě, určitě není problém se nějak rozumně domluvit. Stačí napsat na facebooku. Díky.

palec5

 

Foto zdroj fb Michal Reissinger

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *