Rozhovory
0

Žluté lázně ožijí pod údery těžkých vah

V pořadí třetí galavečer Yangame Fight Night je již v plném proudu příprav a tak jsme nejdříve směřovali otázky na promotéra Petra Kareše. Stejně jako ten první se bude konat pod širým nebem v pražských Žlutých lázní. Z pohledu na fightcard je jasné, kam budou 30. července směřovat kroky fanoušků i fighterů… Zanedlouho vypukne již […]

V pořadí třetí galavečer Yangame Fight Night je již v plném proudu příprav a tak jsme nejdříve směřovali otázky na promotéra Petra Kareše. Stejně jako ten první se bude konat pod širým nebem v pražských Žlutých lázní. Z pohledu na fightcard je jasné, kam budou 30. července směřovat kroky fanoušků i fighterů…

11406981_922458214486897_8084179449503103200_n

Zanedlouho vypukne již druhý venkovní Yangames Fight Night,kdo přišel s nápadem pořádat turnaje ve stylu open air?

Před rokem jsme společně s celým organizačním týmem hledali způsob jak vytvořit výjimečný formát akce. Širé nebe, pražské Žluté lázně a prázdninový termín se nám zdáli jako ideální způsob jak nabídnout diváku něco nového. Věříme, že se nám z akce v průběhu následujících let podaří vytvořit tradici, která v ČR chyběla.

_MG_4335

Kdo se podílí na jeho realizaci?

YFN je výsledek dlouhodobé a úspěšné spolupráce společnosti Yangames a organizace ČSFu. Jmenovitě do našeho týmu patří Monika Soukalová, Alena Holá a investor celého projektu Adrian Smrčka.

Prozradíš nám již kompletní fightcard?

Fightcard pro superfights je již kompletní Soukup vs. Raušer, Hron vs. Kryklia a Kohout vs. Hunanyan. V 8-členné pyramidě se představí Jiří Havránek, Jiří Stariat a Michal Janáček. Ze zahraničních zápasníků to bude skvělý Radovan Kulla, Piotr Romankevich, který se představil nedávno na Heroes Gate a vítěz světového poháru WAKO Saša Polugič. Další členy pyramidy stále vybíráme.

_MG_3932

Bude pyramida těžkých vah o nějaký titul?

Nebude o titul žádné z organizací, ale je to pyramida pro velmi nadějné české supertěžké váhy, kteří se postaví proti těžkým zahraničním soupeřům. Supertěžká váha v ČR je jako snad žádná jiná jasně dlouhodobě vyprofilovaná, každý ví, kdo patří mezi profesionální špičku. Hledáme tak v pyramidě novou supertěžkou váhu, která má šanci se proti těm nejlepším prosadit a českou špičku supertěžkých vah tak v budoucnu trochu „oživit“ novým zápasníkem.

FC_Soukup_Rauser

Kromě osmičlenné pyramidy bude večer ve znamení tří superfightů. V prvním se po dlouhé absenci kvůli zranění vrací Luboš Raušer a jeho soupeřem bude Jan Soukup. Myslíš, že tento zápas je logické vyústění postavení borců v žebříčku?

Myslím, že ano. Někdo nesouhlasí s českým derby, ale my jsme promotéři, tedy i obchodníci a naším cílem je přilákat, co možná nejvíce diváků a zájmu. A diváci chtějí vidět osobní emoce a střety, které přináší jenom zápasy českých borců.

FC_Kohout_Hunanyan

V druhém zápase bude “odveta” mezi Toljou Hunanyanem a Matoušem Kohoutem. Zatímco poslední zápas byl v muaythai, tentokrát to bude podle pravidel K1. Veřejnost spíše očekávala právě zápas MT, proč tedy podle pravidel K1?

Pravidla si zvolil trenér vítěze prvního zápasu, a protože poražený neměl výhrad, tak jsme přání obou zápasníků respektovali. Zápas je vypsán jako titulový o pás ČSFu podle pravidel WAKO Pro K1, tedy povolen bude 5 vteřinový aktivní klinč s jedním kolenem.

FC_Hron_Kryklia

Velkým zážitkem bude určitě zápas top fightera Tomáše Hrona, jehož soupeřem bude Roman Kryklia.

Ano, to myslím by mohl být velký zážitek pro každého fanouška i odborníka. Tomáš Hron patří již roky do světové špičky a Roman Kryklia v posledním roce každého ze světové špičky poráží. Není moc příležitostí vidět v ČR zápasy světové úrovně navíc v supertěžké váze a Yangames takovou možnost přináší, což je skvělá zpráva pro všechny.

Souhlasili oba dva borci s takhle brzkou odvetou?

My jsme měli veliký zájem, aby Tomáš Hron nastoupil ve Žlutých lázních a Tomáš měl zase zájem na odvetu s Romanem. V prvním zápase Tomáš prohrál po 30 vteřinách po úderu, který byl velmi přesný a tvrdý, ale z takhle rychlého ukončení zápasu těžko můžeme hodnotit, kdo je lepším zápasníkem. Pokud Roman zvítězí ve Žlutých lázních znovu, tak je to zřejmě, ale já myslím, že Tomáš bude za podpory českých fanoušků pro Romana tím vůbec nejtěžším protivníkem v jeho dosavadní kariéře a zvítězí.

Uspořádat open air je riskantní co se počasí týče. V loňském roce vám počasí přálo, jste ale připraveni i na to, že počasí nebude právě ideální?

Počasí je v ČR nevyzpytatelné bohužel i v létě, ale my jsme dobře připraveni. Stejně jako minulý rok budeme průběžně sledovat předpověď a ve spolupráci s meteorology vyhodnocovat situaci. V případě, že by mělo být počasí špatné, pak odložíme začátek večera o hodinu a akci přesuneme do náhradních prostor. Než jsme začali připravovat OPEN AIR, tak pro mě byl neznámý fakt, že dnešní meteorologické systémy jsou schopné předpovědět počasí s 99% pravděpodobností 24 hodin předem, budeme mít tedy dost času, v případě nepřízně počasí, stavbu galavečera přesunout do náhradních prostor. Věřím ale, že počasí bude slunečné a všichni si užijeme další skvělý letní večer bojových sportů a následnou afterparty na pláži Žlutých lázní!

Petr Kareš je nejen fighter, ale i matchmaker a promotér například Yangameś Fight Night

Petr Kareš je nejen fighter, ale i matchmaker a promotér například Yangameś Fight Night

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *