Rozhovory
0

Luboš Raušer:Můžu jen překvapit

Luboš Raušer (Hanuman Gym Praha) se příští čtvrtek ve Žlutých lázní postaví proti Honzovi Soukupovi. Bude zajímavé sledovat zda Luboš bude ten, který zastaví rozjetého Honzu a vrátí se na vítěznou vlnu, kterou mu přerušil nizozemský fighter Douwes.   Poslední zápas jsi prohrál na Souboji Titánů s Brianem Douwesem o evropský titul WFCA. Podle tebe i […]

Luboš Raušer (Hanuman Gym Praha) se příští čtvrtek ve Žlutých lázní postaví proti Honzovi Soukupovi. Bude zajímavé sledovat zda Luboš bude ten, který zastaví rozjetého Honzu a vrátí se na vítěznou vlnu, kterou mu přerušil nizozemský fighter Douwes.

rauser4

 

Poslední zápas jsi prohrál na Souboji Titánů s Brianem Douwesem o evropský titul WFCA. Podle tebe i odborníků tě v souboji zradila hlava. V čem konkrétně?

No poslední zápas jsem opravdu nezvládl hlavou, nějak jsem neunesl tlak, který jsem si sám v hlavě vytvořil. Byl to můj nejtěžší zápas, ale ne jen soupeřem ale právě i hlavou! Lidi, fanoušci, soupeř, rodina –to všechno dohromady a já jsem nechtěl zklamat. Zápas začal a já čekal co se stane. Stalo se akorát to, že jsem dostal bradu jako kolikrát předtím, ale strašný bomby. Ve druhém kole mě taková brada probudila. Od třetího kola jsem začal makat a začal otáčet, ale bohužel bylo po 1. a 2. kole jasné, že by jsem musel vyhrát KO a to bylo dost komplikované s Brianem, kterého knockoutoval pouze Ghita…Takže byl jsem dobře připraven, ale moje hlava nezvládla. Snad příště, ale určitě ne s Brianem.

rauser6

Zapracoval jsi na tom? Využíváš služeb například mentálního trenéra?

Snažím se na tom pracovat, pomohl mi s tím můj trenér Petr Macháček a občas jsem byl na sezení s Danem Landou. Uvidíme, co tomu řekne moje hlava v ringu.

V tomto zápase jsi si přivodil i zranění, které vyžadovalo dlouhou rekonvalescenci. Co konkrétně to bylo? Jak dlouho jsi v plném tréninku?

Ano, Brian mi poranil nohu. Ale od jara jsem v plném tréninku a není žádný problém, jen jsem musel odmítnout dva zápasy, jeden V Surinamu a druhý v Dubaji. Velká škoda, tak snad příště.

rauser7

Na Yangames Fight Night bude v „českém derby“ tvým soupeřem Jan Soukup. Už jsi někdy zápasil v takto prestižním fightu proti kamarádovi?

Upřímně řečeno Honza je jeden z nejtěžších soupeřů v mé kariéře a navíc můj kamarád a musím říct, že nikdy jsem tak smíšené pocity ze zápasu neměl. Ale je to sport, lidi ten zápas chtějí vidět a tak tedy příští týden ve čtvrtek přijďte všichni do Žlutých lázní.  Dnes jsem byl s Honzou na tiskovce a myslím, že máme oba stejné pocity a ať to dopadne jak dopadne, budeme stále kamarádi.

rauser8

Jaké budou tvé nejsilnější zbraně proti Honzovi?

Tak na tento zápas se připravuji jako nikdy předtím! Původně jsem neměl jít s Honzou, ale dopadlo to takhle, takže moje zbraň je moje dřina za poslední čtyři měsíce, co mám za sebou. Na kruhových trénincích, v Hanuman Gymu, i holandském Colosseum.

V přípravě kromě pražského Hanuman Gymu navštěvuješ i holandský Colosseum Utrecht. Kdo ti tento gym doporučil a jaký měl tento pobyt pro tebe přínos?

Do Utrechtu jsem vyrazil po domluvě právě s mým posledním soupeřem Brianem, který mi tam připravil super možnost a pozici u trenéra DANNYHO. Je to obrovský sympaťák a vlastně jako všichni v Colosseu. Takže jsme se spolu domluvili i na další spolupráci, což je pro mě veliký přínos a zkušenost. Trénovat se zápasníky jako je Rico Verhoven, Jafhar Wilniss, Jason Willnis, Mo Bubkari atd … je to neskutečná dřina a strašně mě to motivovalo do další dřiny.

rauser2

V čem je podle tebe největší rozdíl v trénování v Holandsku oproti České republice?

Je to jiný styl tréninku, rychlý hodinový trénink ve velké intenzitě, kruháče přímo pro kickbox a hlavně během čtyř dnů 33 kol sparingu se světovou špičkou. Je trošku jiné než v ČR – bohužel. Takže mám naplánované další návštěvy na září, říjen a listopad v Utrechtu.

Tyto cesty musí být finančně hodně náročné, kdo ti pomáhá se sponzoringem?

Můj kamarád Jirka Havrda mi strašně pomáhá, ale není sám, samozřejmě díky všem sponzorům! Pizzerie Galaxie, Eureka Bar Dobříš a v ABCDIETA.CZ a Hayashi. Upřímně to není levné, ale věřím, že se vyplatí.

rauser

Sázkaři věří v tomto zápase spíše Honzovi.  Proč myslíš, že tomu tak je?

Tak Honza má sérii 6 zápasu výher, já měl 4 výhry a poslední zápas jsem prohrál. Mám přes půl roku pauzu a Honza je skvělý zápasník a myslím, že tohle vše dohromady dává, že Honzík je favorit. Já teď můžu jen překvapit.

rauser5

Přímo z ringu na Simply the Best tě vyzval Petr Vondráček. Uskuteční se tento fight a víš už datum?

Ano v TOP hotelu se stalo to,  co píšeš a já nemám jediný problém jeho výzvu nepřijmout! V každém případě o to byl dost zájem, takže už je něco domluvené, ale nebylo by vhodné to teď pouštět na světlo. Ale slibuji, že se brzo dočkáte..:-)

SOUTĚŽ:

Dnešní soutěžní otázka není lehká, ale kdo čte pravidelně czechfighters.cz, tak bude vědět (kdo ne, najde odpověď v našem minulém rozhovoru s Lubošem :-))

Kolik Luboš vážil, než začal s thaiboxem? Odpovědi posílejte na redakce@czechfighters.cz První správná odpověď získá dvě vstupenky na Yangames Fight Night.

FC_Soukup_Rauser

 

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *