Rozhovory
0

Jan Soukup: Nic nám nebrání popasovat se v ringu

Honza Soukup (Lanna Gym)  po svém návratu do Čech sbírá jedno vítězství za druhým. Příští čtvrtek ho čeká další zápas, tentokrát na galavečeru Yangames Fight Night, kde jeho soupeřem bude Luboš Raušer. Na Night of Warriors jsi vyhrál nad chorvatským Mario Jagatičem. Jak se rodilo vítězství, když soupeř, co neměl v pohybu a technice, tak měl […]

Honza Soukup (Lanna Gym)  po svém návratu do Čech sbírá jedno vítězství za druhým. Příští čtvrtek ho čeká další zápas, tentokrát na galavečeru Yangames Fight Night, kde jeho soupeřem bude Luboš Raušer.

soukup6

Na Night of Warriors jsi vyhrál nad chorvatským Mario Jagatičem. Jak se rodilo vítězství, když soupeř, co neměl v pohybu a technice, tak měl v tvrdosti úderů?

Jagatič neměl moc dlouhou přípravu na můj fight, protože se to dozvěděl 14 dní před turnajem. Tak si myslím, že taky trošku šetřil síly. Ale byl velký a silný a já jsem mu tam nemohl stát v cestě a hýbat se a zasahovat. Byl to tvrdý boj a musel jsem si dávat pozor, abych jednu nekoupil, protože by mě ještě dneska seznamovali s mojí rodinou 😀

soukup4

Další zápas jsi absolvoval asi měsíc po tomto duelu. Věděl jsi už v Liberci o možnosti dalšího fightu?

Před turnajem jsem dostal nabídku do Chorvatska a celkem jsem váhal, ale přiklepl jsem to. Po fightu jsem byl rozbitý a do zápasu se mi moc nechtělo, protože jsem nemohl trénovat a zápas jsem zrušil přes Viktora, který byl na soustředění v Bělorusku. Tak jsem si odpočíval a užíval rodinky, po návratu ze soustředění mi Viktor řekl, že nic nezrušil a že jsem na tom dobře, abych rušil takový zápas 😀 Tak jsem se zasmál a začal makat 14 dní před zápasem. On ví jak na mě 🙂 Odjeli jsme do Chorvatska a odbouchali jsme to. Všechno mi sedlo a já jsem vnutil Tomimu moji strategii a prostě jsem ho ukopal a vyhrál.

soukup5

Sám jsi říkal, že chceš hlavně zápasit doma, protože jsi se nacestoval už dost. Byla tato nabídka pro tebe atraktivní, že jsi změnil názor?

Nabídka byla dobrá a Viki mě přemluvil 😉

Zápas se uskutečnil v chorvatském Splitu a byl o váhu níž. Kolik jsi musel shazovat a dal jsi váhu v pohodě?

Vůbec jsem neshazoval, jak mi řekl Viky že tři kila uděláme v jeden den. Neměl jsem s tím žádné zkušenosti, tak jsem v době vážení nic nejedl, nepil, potil se ve sprše a krásně jsem navážil devadesát pětku 🙂

soukup8

Tentokrát tě čekala chorvatská hvězda Milanovič (36-29) Podle slov tvého trenéra, Vikiho Petrlíka, jsi zápas zvládl skvěle takticky a ještě poznamenal, že soupeř byl celkem držák. Jak ty jsi viděl tento fight ze svého pohledu?

Ano dobře boxoval ze střední vzdálenosti, to mi sedělo, protože když jsem kopal, tak to nestačil krýt a pak už ani boxovat, protože jsem reagoval na jeho pohyb. Vnitřních lowkicku dostal tolik, že si myslím, že se nemohl po zápase hnout. Tak si myslím dobrý zářez s dobrou taktikou 🙂

Na Yangames Fight Night, kde se ti minulý rok tolik dařilo, se utkáš s Lubošem Raušerem. Fanoušci se na toto derby, které může napovědět o jedničce české heavy weight těší. Jak vnímáš ty tento zápas s vlastně bývalým oddílovým kolegou?

Tak s Lubošem se známe dlouho, dřív jsme spolu trénovali. Jsme pořád kámoši, ale myslím si, že nám to nebrání se popasovat v ringu. Lidi nás chtějí vidět, bude to sledovaná akce a o to jde. Sice děláme tvrdý sport, ale v ostatních sportech se prostě zápasí mezi sebou, jsou to zkušenosti do dalších bojů s jinými fightery. Žádná zášť, prostě fight s čistou hlavou. Samozřejmě by bylo špatné nějaké zranění na obou stranách, ale jak říkám, je to sport.

soukup7

V přípravě zlepšuješ ruce s boxerským trenérem Lubošem Šudou. Předpokládáš boxerské výměny?

S Lubošem Šudou se také znám léta a jsem rád, že se trenéři domluvili a chodíme jak k němu, tak on chodí k nám do Lanny, kde nás opravuje a přináší nám cenné zkušenosti z ringu. Každý trénink, jak ruce nebo nohy, jsou důležité v přípravě na jakýkoliv můj fight. Chci zlepšovat vše a posouvat se dál!

soukup2

Poslední dobou jsi před zápasem vždy onemocněl a nešel do zápasu ve 100% kondici. Jak je tomu tentokrát? Držíš se?

Jak už jsem starý veterán, tak mám pořád něco 🙂 Možná, že je to i nějaké znamení, na štěstí zatím dobré. Většinou můžu dělat přípravu, jak potřebuji a zranění mě posouvají taky dál, protože cvičím zas něco jiného, nebo se zaměřuji na jiné věci a překonávám překážky.

Na zápas se těším, trénoval jsem tvrdě a podle trenéra jsem v nejlepší formě, tak snad vše prodám v ringu a po zápase na zasloužený odpočinek a konečně na moji rodinu, kterou si snad užiji ještě víc, než v přípravě 🙂 Chci poděkovat fanouškům, trenérům, sponzorům, sparingpartnerům a rodině! OSU!

Soutěžní otázka zní: Jaké je jméno zápasníka, s kterým Honza svedl vyrovnanou bitvu a zvítězil až v extraroundu minulý rok na kladenské Noci Válečníků? Odpověď posílejte na redakce@czechfighters.cz První správná odpověď vyhrává 2 vstupenky.

FC_Soukup_Rauser

 

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *