Rozhovory
0

Tomáš Hron:Věřím, že se do Glory zase podívám

Jeden z historicky nejúspěšnějších českých kickboxerů, Tomáš Hron, bude tento čtvrtek bojovat v odvetném zápase na Yangames Fight Night s Romanem Krykliou. I když v prvním zápase odešel poražen, fanoušci věří, že tentokrát Tomáš vyhraje.   Jaké byly důvody, že jsi začal v 16ti letech zrovna s thaiboxem? Viděl jsem ho v televizi a okamžitě se mi zalíbil.  Vypadalo […]

Jeden z historicky nejúspěšnějších českých kickboxerů, Tomáš Hron, bude tento čtvrtek bojovat v odvetném zápase na Yangames Fight Night s Romanem Krykliou. I když v prvním zápase odešel poražen, fanoušci věří, že tentokrát Tomáš vyhraje.

hron-5

 

Jaké byly důvody, že jsi začal v 16ti letech zrovna s thaiboxem?

Viděl jsem ho v televizi a okamžitě se mi zalíbil.  Vypadalo to strašně jednoduše a tvrdě. Ovšem realita byla jiná. Bylo to ještě tvrdší a strašně těžký. Hlavně pro kluka, co skoro nikdy nesportoval.

Dělal jsi před tím nějaký sport závodně?

Předtím jsem žádný sport nedělal závodně. Jen jsem týden chodil do fotbalu, než mě vyhodili, že jsem kopyto 🙂

hron-6

Měl jsi od začátku zápasové ambice s cílem něčeho dosáhnout?

První cíl byl vyzkoušet si jeden zápas. Potom byl můj sen mít zápas v Lucerně, no a pak se to už nějak rozběhlo samo.

V dnešní době spoustu fighterů v pokročilé kariéře dohání “dluhy” z dětství a věnuje se například gymnastice, nebo atletice. Zúčastňuješ se i takových tréninků?

Dnešní moderní sport není pouze o jednostrannosti. Jako profesionál se musíte rozvíjet po všech stránkách. Se specialistou na kondiční trénink spolupracuji již řadu let. Po kondiční stránce se mi věnuje PhDr. Jan CacekPh.D. ze sportovní fakulty MU.

hron-7

Na konci minulého roku jsi v Praze na Gibu Fight Night porazil obávaného Rumuna Catalina Morosanu. Jaká byla taktika na tento zápas?

Taktika byla nestát mu v jeho úderech a nenechat ho nechat rozjet ty jeho háky. A samozřejmě rozkopat mu předloktí a tím ho zpomalit v boxu.

Neměl jsi strach z předčasného ukončení zápasu kvůli tvému roztrhlému obočí?

Catalin byl hodně těžký soupeř. Je strašně silnej a kdyby mě čistě trefil, tak ještě asi bloudím někde na Spartě 🙂

hron-11

Letos jsi se v lednu zúčastnil v Číně turnaje Kunlun Fight 15, kde tě v prvním kole porazil Roman Kryklia a přerušil tvoji 13ti zápasovou vítěznou sérii. Mrzí taková smůlovatá prohra více, než kdyby tě výrazně předčil?

Nějak jsem nad tím nepřemýšlel, chtěl jsem bojovat a vyhrát. Štvalo mě to, ale nic s tím nenaděláte. Do ringu si nejdeme hrát, ale bojovat a tohle se stává taky. Nevím, co by mě štvalo víc, ale prohra vás mrzí ať je jakákoliv.

Váš druhý souboj bude 30. července v pražských Žlutých lázní. Jsi příznivcem odvetných zápasů a jak moc o tento zápas stojíš?

Seděl jsem s organizátory turnaje a na zápase jsme se vzájemně dohodli. Mám chuť zápasit ať jde o odvetu, nebo první zápas. Samozřejmě, že o tento zápas stojím. Ale nebyla to pro mě priorita. Yangames  bych rád zápasil i s kýmkoli jiným.

hron-8

Už jsi někdy zápasil openair? Jak se na tento turnaj těšíš?

Jak jsem již řekl, těším se velmi. Bude to můj první open air fight. Je to výborná akce a hodně sledovaná a jsem rád, že zde mohu být. Minulý rok jsem se zúčastnil jako divák a letos jsem rád, že se podívám z druhé strany.

V minulosti jsi často v přípravě na zápasy kromě domovského klubu Muaythai Brno využíval i spolupráce s Ivanem Hypollitem. Jak je tomu nyní?

Ano připravuji se v Muay thai Brno s trenérem Karlem Kaiserem a Sašou Bogunem. V minulosti jsem hodně trénoval s Ivanem Hippolytem, je to vynikající trenér a hodně mě toho naučil, ale po 7 letech jsem chtěl vyzkoušet něco nového. Tak jsem teď několikrát zavítal do gymu Colloseum v Utrechtu. Byla to změna a trenér Danny de Vries přijede mrknout i do Prahy. Tak uvidíme, jak  se spolupráce bude rozvíjet. Dostal jsem již několik nabídek na zajímavé zápasy.

hron-10

Můžeš nám popsat fáze tvé přípravy a kdo jsou tvý hlavní sparingpartneři?

Můj trénink je hodně komplexní, skládá se s atletického tréninku, silové přípravy, tréninku boxu a thaiboxu. Většinou trénuji dvakrát denně a jedna fáze je vždy kondiční a druhá box nebo thaibox. Někdy trénuji i 3 fázově, ale to jen když je dlouho do zápasu. S blížícím se zápasem trénink zkracuji a zvyšuji  intenzitu. Můj hlavní sparing partner je Honza Muller. Trénujeme spolu od začátku mojí kariéry a samozřejmě všichni u nás v gymu. Hodně spolupracuji s kamarádem Ondrou Hutníkem a  poslední rok spárujeme i s Jirkou Procházkou. Ze zahraničních fighterů jsem měl možnost hodně trénovat s Remmy Bonjaskym, Hesdy Gergesem a Mirko Filipovičem. Letos v Colloseu zase s Jafharem a Jansonem Wilnissem, Brianem Douwsem aRico Vernhovenem.

Minulý rok v Záhřebu jsi nakouknul do nejprestižnější organizace K1 Glory a porazil na body Kirka Kroubu. Kdo ti účast na tomto turnaji dojednal a myslíš, že je ještě šance na případný další fight?

Zápas na Glory pro mě byla velká událost. Účast mi domluvil Milko Deucman, který má dobrý kontakt s managerem Crocopa a organizatorem Glory v Zagrebu. Teď v Holandsku jsme probírali nějaké možnosti, tak věřím, že pokud budu podávat v ringu dobré výkony do Glory se podívám.

hron-9

Na tvém fb profilu často dáváš příspěvky, na kterých je znát, že se v jídle zrovna nešidíš. Máš nějakou ideální zápasovou hmotnost, kterou si hlídáš, nebo nastupuješ s aktuální váhou?

Jídlo je moje vášeň 🙂  Karel Kaiser mi pořád nadává, že se nebavím o ničem jiným (protože tomu nerozumí) Jsem gurmán a baví mě ochutnávat různá jídla 🙂 Před zápasem samozřejmě hlídám stravu a jím obecně zdravá jídla. Mám sklony k přibírání, tak to jinak nejde, ale speciální stravu nedržím. Slovo dieta nesnáším, moje ideální váha je 100-103 kg tak se cítím nejlíp.

Jaké jsou tvé sportovní plány na zbytek roku?

Potvrzený mám fight 5.12. na Gibu Fight Night a v říjnu se ukážu asi v Brně. Mám i několik nabídek do zahraničí, ale to se teprve během srpna rozlouskne.

 

Chtěl by jsi někomu závěrem poděkovat?

Mé poděkování patří fanouškům a lidem, co podporují bojovníky a pro které v ringu bojujeme. Děkuji, že jste, oceníte naše výkony a vytváříte nezapomenutelnou atmosféru.

Rád bych moc poděkoval sponzorům díky nim se mohu kvalitně připravovat a mám profesionální podmínky.  Přátelům  a rodině,  kteří mě během mé kariéry podporují a stojí pří mě, i když se nedaří. A jmenovitě pak hlavním sponzorům Koryna, Top vet, Havana restaurant, Dis, dále firmě COMPAS, RH- centrum, Byreti, Moravský somelier, Sky ice bar, Absolon&Habijanic a Jihomoravskému kraji.

Dnešní soutěžní otázka o lístky na Yangames Fight Night zní: Kdy (přesné datum) Tomáš zápasil v Glory?

Odpověď pište na redakce@czechfighters.cz První správná odpověď získá dvě vstupenky .

FC_Hron_Kryklia

 

 

 

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *