Rozhovory
0

Ondra Skalník:Chtěl jsem prostě víc vyhrát

Poprvé ve své historii zavítá série GCF turnajů MMA do Dobříše, kde se v jednom z hlavních zápasů představí dobříšský rodák Ondra Skalník. Zápasem na HG proti Sergeji Kramerovi jsi podal skvělý výkon a zápas ukončil ve druhém kole na škrcení. Ani ti nechyběla tvá oblíbená práce na kleci. Jak jsi byl spokojený se svým […]

Poprvé ve své historii zavítá série GCF turnajů MMA do Dobříše, kde se v jednom z hlavních zápasů představí dobříšský rodák Ondra Skalník.

ondra

Zápasem na HG proti Sergeji Kramerovi jsi podal skvělý výkon a zápas ukončil ve druhém kole na škrcení. Ani ti nechyběla tvá oblíbená práce na kleci. Jak jsi byl spokojený se svým výkonem ty?

Soupeř byl sehnaný docela na poslední chvíli, ale byl jsem rád, že si můžu aspoň zazápasit, protože v roce 2014 jsem měl jen dva zápasy, což je šíleně málo! A moc děkuji Láďovi Kutilovi (Láďo, jsi nejhezčí! 🙂 ) a HG teamu za příležitost se představit v Praze. Výkon mohl být lepší, mohl jsem být agresivnější, ale bál jsem se, abych se nevyšťavil a zbytečně nechyboval, protože soupeř byl velmi šikovný na zemi a hrozil rychlými submisemi. Ale naštěstí vše dopadlo dobře, soupeře jsem přeboxoval, byl jsem silnější i lepší ve wrestlingu, takže jsem si skrze kontrolu pozic a gnp vybojoval záda a ukončil RNC. Vůbec mi to nešlo chytnout, protože si dobře Sergej hlídal jednu mou ruku, ale Dan Barták mi poradil, abych to zkusil utáhnout jen jednou a to se podařilo. Daník má u klece strašný “voko” a myslím, že kdo ho poslouchá v zápase, tak nemůže prohrát. Mluví zřetelně, je slyšet, radí konkrétní věci… stačí jen poslouchat! Taky proto vychoval a dovedl do UFC Viktora Peštu, což mluví za vše.

ondra5

V předzápasovém rozhovoru jsi říkal, že žádné další nabídky na zápas nemáš a hned měsíc nato z toho byla pyramida v Maďarsku. Kdo ti to dohodl takhle narychlo?

Můj manažer a hlavní trenér Penta gymu Dan Barták. Nechtěl jsem vypadnout ze zápasového tempa, měl jsem váhu, byl připraven z Heroes Gate 14, odkud jsem neměl žádné zranění ani bolístku. A tak jsem mohl v klidu o měsíc později bojovat v maďarském Gyoru.

Tam jsi potvrdil svoji vynikající formu a v obou zápasech přesvědčivě zvítězil na body. Také jsi zde předvedl svůj velký posun v postoji. Budeš mít díky těmto vítězstvím nějaké další nabídky z Maďarska?

Cítil jsem se skvěle v obou zápasech. V prvním jsem šel s místním judistou, ale toho jsem přejel hlavně v postoji. Maďarští rozhodčí sice nastavili extraround, ale podle mě jsem měl jasně vyhrát, nehledě na to, že se stále chytal soupeř pletiva, takže mu měly být odečteny body. Na což si dost výrazně stěžovalo mé trenenérské duo Michal Novotný a Michal Hořejší. Ale i extraround jsem vyhrál, takže jsem šel do finále, kde jsem narazil na velmi šikovného Poláka z GB Lodž, který byl odpočinutý, protože vyhrál v prvním kole nad místním. Ale opět jsem ho přeboxoval i přewrestlil, chtěl jsem prostě víc vyhrát, což rozhodlo. Tady je prostě vidět bezvadná práce Michala “Zuba” Novotného z Kutil gymu, který nás vede v postoji. Líbí se mi na něm, že má jasnou představu, jak máme boxovat a tréninky vede jedním směrem. Je vidět, že o boxu hodně přemýšlí a upravuje nám ho na míru do MMA (box na dálku, chytrost, dobrý pohyb). Je na něm prostě vidět škola Ládi Kutila. V Maďarsku bych měl jít díky vyhrané pyramidě o titul místní organizace HFC, ale mám i další nabídky na podzim, tak uvidíme. Dostal jsem se totiž do světových žebříčků na Fightmatrixu, takže jsem pro promotéry mnohem zajímavější.  

ondra6

Další tvůj fight bde 4.3.v Dobříši pod hlavičkou GCF s Kamilem Selwou. Máš o soupeři nějaké informace?
Zaměřoval jsi se v přípravě na něco speciálně?

Je to velmi nebezpečný zemař, který má strašně rychlé submise a dobře kope. Přesto by měl být postoj asi cesta k vítězství. Proto jsem se na něj hodně zaměřoval, spároval s klukama z hradeckého GLG (jimž děkuji za to, jak se o mě postarali), ale třeba i s Honzou Kačerem Holcem z pražského X gymu, který je nejenom jednička v thajském boxu do 63 kg u nás, ale zároveň také dobříšský rodák, kamarád od malička a můj spolužák z gymnázia.

Na druhou stranu věřím, že i na zemi bych mohl být lepší – u Dana Bartáka v Penta gymu má silnou zem každý. Chtěl jsem se víc připravovat silově již tradičně v KB5 gymu na pražských Vinohradech u Pavla Macka a Vaška Salače, ale bohužel mě brzdily pracovní povinnosti a nejrůznější zranění. Nicméně do dalšího fightu chci chodit ke klukům cvičit mnohem víc – cítím strašné zlepšení a nulovou únavu, jejich tréninky mají prostě smysl. Takže pokud hledá někdo silovou přípravu k zápasení, jež má smysl, anebo se chce začít hýbat, tak určitě koukněte na nábor začátečníků KB5 (https://www.facebook.com/events/443947605793420/).

ondra4

V tomto fightu budeš mít doslova výhodu domácího prosředí, protože jsi dobříšský rodák a přijde tě podpořit spousta známých. Těšíš se na domácí atmosféru?

Těším se nesmírně! GCFko pořádají moji přátelé, tak je nesmím zklamat. Stejně jako všechny členy rodiny, kamarády a známé, kteří na gala do dobříšské sportovní haly přijdou. Hala je malinká, takže bude všude dobře vidět a bude blízko ke kleci! Doufám, že tomu bude odpovídat i atmosféra! 🙂

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *