Rozhovory
0

Viktor Pešta:Lewis by mi měl vyhovovat

Náš jediný zástupce v UFC, Viktor Pešta, míří opět do oktagonu. Ve svém třetím zápase pod touto organizací se tuto sobotu v americkém Houstonu utká s Derrickem Lewisem. Ve svém třetím zápase v UFC se poprvé neutkáš s ruským soupeřem, ale tentokrát to bude Američan Derrick Lewis. Jsi spokojen s výběrem soupeře? Relativně jo, je to striker, který […]

Náš jediný zástupce v UFC, Viktor Pešta, míří opět do oktagonu. Ve svém třetím zápase pod touto organizací se tuto sobotu v americkém Houstonu utká s Derrickem Lewisem.

11023893_860150850699955_142533768735048489_n

Ve svém třetím zápase v UFC se poprvé neutkáš s ruským soupeřem, ale tentokrát to bude Američan Derrick Lewis. Jsi spokojen s výběrem soupeře?

Relativně jo, je to striker, který je hrr dopředu, takže by se mohl dobře házet. Navíc je to už o něco známější jméno, takže i výhra bude cennější.

viktor-3 (1)

V tomto zápase jsi podle odborníků favorizován, na co si budeš muset dát u soupeře pozor a nesvazuje tě trochu psychicky, že jsi ten, který by měl zvítězit?

Popravdě jsem ani nevěděl, že jsem za favorita. Je mi to víceméně jedno, důležitější, než prognózy odborníků, je názor trenérů a můj pocit. Jak jsem řekl, Lewis by mi měl stylisticky vyhovovat a cítím se jako favorit bez ohledu na sázkové kurzy.

Viktor je na svůj první americký zápas skvěle připraven

Viktor je na svůj první americký zápas skvěle připraven

Zápas se uskuteční 3. října v Houstonu na UFC 192 a pro tebe to bude první start v Americe. Jak se těšíš na turnaj do kolébky MMA?

Jsem rád, že zápasím na číslovaném turnaji, na různé FIght Nights a podobně spousta lidí vůbec nekouká. Chtěl jsem si zazápasit mimo Evropu, abych zkusil něco nového. Jak moc to bude jiný, teprve uvidíme.

Kde jsi se na zápas připravoval a jak se před fightem cítíš?

Přes léto jsem trénoval v Alliance MMA v Kalifornii, ale to nebyla úplně příprava na zápas. Zápas jsem vzal relativně v krátké době – asi šest týdnů a ty jsem strávil ve švédském Allstars Training Centre jako obvykle. Dobré bylo, že jsem na stejné kartě s Alexem, takže se můžeme připravovat spolu.

pesta5

Nedávno se vrátil vítězným zápasem do oktagonu tvůj kamarád a hlavní sparingpartner v Česku, Jiří Mamut Paluska. Podporuješ jeho rozhodnutí pokračovat v zápasení?

Nechápu, proč ten blb ještě do klece vůbec leze. Nic neumí, je mu asi padesát a je tlustej jak prase. Jeho zápas jsem neviděl, ale jestli vyhrál, tak měl akorát štěstí nebo soupeře podplatil. Pokud bude příště zápasit s dospělým chlapem, tak bude bit jak žito. 🙂

11140232_737810399657440_5808790562434336865_n

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *