Rozhovory
0

Gorila se vrací do klece

Pepa “Gorila” Král  kvůli zranění přerušil profesionální dráhu zápasníka a věnoval se trenérství v pražském PriMMAT gymu. Mnozí nevěřili, že by se do klece ještě někdy vrátil. Ta chvíle však nastala a Gorilu uvidíte již  23.října na Heroes Gate 15! Naposledy jsi v zápase MMA nastoupil před více než dvěma lety. Hlavním důvodem byly dlouhodobé problémy […]

Pepa “Gorila” Král  kvůli zranění přerušil profesionální dráhu zápasníka a věnoval se trenérství v pražském PriMMAT gymu. Mnozí nevěřili, že by se do klece ještě někdy vrátil. Ta chvíle však nastala a Gorilu uvidíte již  23.října na Heroes Gate 15!

IMG_5470_upravene

Naposledy jsi v zápase MMA nastoupil před více než dvěma lety. Hlavním důvodem byly dlouhodobé problémy se zády. Jak se ti to vlastně přihodilo?

Ano, už je to víc než 2,5 roku, co jsem prohrál s Matúšem Lainzem… Potom se mi v přípravě na obhajobu GCF titulu projevily již dlouhodobější problémy se zády.  Konkrétně vyhřezlá plotynka. Po jednom z tréninků na lapách jsem sedl do auta a už jsem nevylezl, až s pomocí…
 aIMG_8216

Jsi již teď ve 100% stavu?

Už to vypadalo na operaci, ale začal jsem chodit do DIRES STUDIA na dechové, kompenzační cvičení a to mi pomohlo a pomáhá stále. V tuto chvíli se cítí výborně a trénovat můžu na 100%.
IMG_5452_upravene 

I když jsi neoznámil konec kariéry, vypadalo to, jako by jsi se více soustředil na trenérskou činnost, místo té závodnické. Věřil jsi, že se vrátíš do oktagonu? 

Upřímně po tak dlouhé době, už jsem tomu přestal věřit. Později jsem i ohlásil, že končím. A byl jsem z toho psychicky dost na dně… sport je můj život a nemohl jsem nic…

IMG_5437_upravene

Nyní na Heroes Gate 15 se vracíš na místo činu, když jsi se účastnil i prvního galavečeru pod touto hlavičkou. Jak vzpomínáš na tento zápas?

Byl to tuším zápas s Václavem Šamšou, který jsem vyhrál těsně na body.. takže na něj vzpomínám rád.

Preferuješ více ring, nebo oktagon?

Lépe se mi zápasí v oktagonu.

IMG_9546

Tvým soupeřem bude chorvatský Lovro Vrkič. Je to pro tebe přijatelný soupeř po tak dlouhé době?

Nikdy jsem si soupeře nevybíral, teď poprvé jsme chtěli někoho tak zvaně na rozjezd. I s ohledem na přechod do nižší váhy. Což ovšem neznamená, že by soupeř nebyl kvalitní. A já ho v žádném případě nepodcením.

Jak jsi spokojen s přípravou a kdo ti s ní pomáhá?

Příprava na tenhle zápas je od A do Z jiná. Musel jsem změnit vše, i s ohledem na ty moje záda. Takže kompletně překopat posilovnu a nebyl jsem na tom dobře s fyzickou kondicí. Začal jsem hodně běhat, plavat atd. Bohužel jsem toho zatím moc nenaspároval… Moje velké poděkovaní patří kondičnímu trenérovi Martinovi Moltašovi!  A jinak klasika – postoj piluju hlavně s Márou Lončákem, ale snažím se pobrat něco i od zkušenejch kluků, jako Lukáš Blažek, David Vyvážil, Luboš Šuda. Musím ale říct, že se cítím skvěle!
IMG_9577

Váha je vypsaná do 74 kg. Kolik budeš shazovat a jak zvládáš dietu?

Jak jsem řekl, jdu o něco níž s váhou, než jsem byl zvyklý. Shazoval jsem z 93 kg, to už se ale nestane, doufám… dietu zatím zvládám podle plánu. A snad lidi kolem sebe moc neštvu.. ale dort bych si dal!

Vracíš se pouze tímto soubojem, nebo se chystáš naskočit do zápasového kolotoče?

Jestli zdraví vydrží, určitě bych chtěl dát i další zápasy a to v ještě nižší váhové kategorii do 70kg.

IMG_9565

Svůj titul šampiona GCF jsi ztratil právě kvůli zranění. Chtěl by jsi ho získat zpět? A ještě teda vlastně v které váze? Štrbák, neb Kincl? J

Určitě chci zápasit dál… jestli budu mít nabídku zápasit o jakýkoliv titul, přijmu ji a rád. Určitě se chci držet ve váze do 70kg. Je to váha pro mě, na 77kg jsem malej.
IMG_9582

Jak jsme již zmínili, působíš s Márou Lončákem v pražském PriMMAT gymu. Který z tvých svěřenců má dle tebe největší potenciál?
V priMMAt gymu se k mé veliké spokojenosti utvořila skvělá parta mladých, nadějných zápasníků, kteří mají obrovskou chuť makat. A přenášejí to i na mě, za což jim děkuji. Asi největší talent s obrovským potenciálem je 18ti letý Artur Mykytenko. Věřím, že dojde hodně daleko.

 12072725_1006990319324350_4984570806069610752_n

.

Foto by MASTA

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *