Rozhovory
0

Tomáš Kužela: Náš zápas vyrovnaný nebude

Svoji premiéru v nové váze si 30. 10. odbude Tomáš „Thor“ Kužela na  galavečeru EAST PRO FIGHT 6 v Košicích. Soupeřem mu bude slovenský talent Emin Sefa, který i přes malou zápasovou historii má za sebou cenné skalpy.   Ve svém posledním souboji jsi porazil ruského protivníka a prodloužil tak vítěznou sérii na 3 zápasy. Ve druhém kole […]

Svoji premiéru v nové váze si 30. 10. odbude Tomáš „Thor“ Kužela na  galavečeru EAST PRO FIGHT 6 v Košicích. Soupeřem mu bude slovenský talent Emin Sefa, který i přes malou zápasovou historii má za sebou cenné skalpy.

kuzela13

 

Ve svém posledním souboji jsi porazil ruského protivníka a prodloužil tak vítěznou sérii na 3 zápasy. Ve druhém kole jsi utáhl gilotinu, ale do té doby to byl vyrovnaný souboj…

Ano, poslední zápas jsem dotáhl do vítězného konce.

kuzela14

Tu gilotinu jsi si připravoval , nebo ti tam “padl”sám?

Připravil jsem si ji, když mě pořád tlačil na klec…

kuzela16

Po tomto zápase jsi ohlásil sestup o váhu níž. Co tě k tomu vedlo?

Jít do welteru se rozhoduju už možná pár let, ale jelikož jsem nerozhodnej, tak jsem k tomu došel až nyní. Dnes je MMA jinde a závodníci, kteří chodí 84′, shazují ze sta i více a mě už nebaví se „tahat“ s takovými gorilami, nebo dlouhány, tak to zkusím zde, ve welteru.

kuzela3

Snížil jsi i zároveň svou mimozápasovou hmotnost?

Tato váha je pro mě přirozenější. A bude myslím nejen ve sportu, ale i v „civilu“, kde samozřejmě nebudu muset tolik nabírat a všechno půjde přirozeněji.

kuzela6 kuzela7 kuzela8

Premiéru ve welteru si odbudeš na slovenském galavečeru East pro fight 6. V čem cítíš, že v této váze bude pro tebe výhoda?

Výhodu vidím hlavně ve větší vyrovnanosti vůči soupeřům. Střední váha vzhledem k mému vzrůstu a celkové stavbě těla byla náročná v tom, že jsem měl poslední roky vždy těžké a vysoké soupeře. Nyní doufám ve větší obratnost, rychlost a sílu vůči mým soupeřům, budu je drtit.

kuzela9

Jak jsi spokojen s přípravou na tento fight?

Připravuju se standardně, tvrdě jako vždy 🙂

kuzela10

Radíš se o taktice i s Jardou Poborským, který s tímto soupeřem už zápasil?

S Číňanem jsme o tom zápase ani moc nemluvili. Odbojovali spolu vyrovnanej zápas, kdy byl Sefa domácí a dali mu výhru. Náš nynější zápas vyrovnaný nebude  🙂

kuzela15

Rýsuje se v dohledné době nějaký další zápas?

Na prosinec plánuje organizace GCF turnaj u nás v Karlových Varech, kde bych se rád představil před domácím publikem! 🙂 Jinak zatím žádné jiné nabídky nemám.

12120115_811228372327264_8141024775912150451_o

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *