Rozhovory
0

Martin Gaňo: Zbraně určitě neskládám

Martin Gaňo se po pěti měsících vrací zpět do ringu, kde se utká s Piotrem Nakonechnyim. Jak tento duel dopadne, uvidíme již příští pátek na galavečeru Heroes Gate. Ve šém zápasu na Gibu fight Night dokázal porazit Němce Maxe Baumerta. Bylo ale vidět, že tě to stálo dost sil… Co myslíš, že rozhodlo o vítězství? […]

Martin Gaňo se po pěti měsících vrací zpět do ringu, kde se utká s Piotrem Nakonechnyim. Jak tento duel dopadne, uvidíme již příští pátek na galavečeru Heroes Gate.

gano-6

Ve šém zápasu na Gibu fight Night dokázal porazit Němce Maxe Baumerta. Bylo ale vidět, že tě to stálo dost sil… Co myslíš, že rozhodlo o vítězství?

Zápas s Maxem Baumertem byl velmi vyrovnaný, a myslím si, že rozhodlo domácí prostředí. Kdyby se takto vyrovnaný zápas uskutečnil v Německu, tak by to výsledkově dopadlo dobře pro Baumerta.  Je to prostě tak, že soupeře na jeho půdě musíš vybodovat, nebo přejet, aby jsi měl šanci to vyhrát a to se nestalo. Zápas to byl na nejvyšší úrovni a doufám, že se lidem líbil…

gano-1

Baumert je účastník těch nejlepších turnajů, jako například Glory. Potvrdil jsi si tímto vítězstvím, že se můžeš rovnat světové konkurenci?

Nechci říct, že se takovým borcům můžu rovnat, na to nejsem tolik zkušený, ale určitě jim dokážu pěkně zavařit a udělat s nimi dobrý match.

gano-3

Poté jsi se na čas odmlčel. Bylo to kvůli zranění, nebo nepřišly adekvátní nabídky? Neschází ti v takovém zápasovém meziobdobí motivace v trénování?

Odmlčel jsem se na pět měsíců, po Gibu jsem startoval v listopadu na Heroes Gate 13 proti Dimitreji Tadicovi, a v květnu v tomto roce na Enfusion Live Žilina proti Štefanu Meszarosovi. Každopádně adekvátních nabídek ale moc nechodí, a dodnes mě mrzí, že jsem se nezúčastnil kvalifikace o ruskou Tatněft arénu. Nabídku jsem sice dostal, ale jelikož se mi to křížilo s přípravou na zápas do Číny, tak jsem to nechtěl riskovat a zvolili s trenérem raději přípravu na Čínu… Nakonec zápas v Číně bohužel nevyšel a já tak přišel o dvě velké akce, to mě teda zamrzelo. Samozřejmě s motivací je to těžké, když zápasíte jednou za půl roku a k tomu máte těžké soupeře, tak je to složité hlavně po psychické stránce. .. Ale snažím se vždy dát do toho maximum a vrátit se do optimální formy..

gano-4

Nyní tě čeká na galavečeru Heroes Gate čerstvý vítěz mezinárodního mistrovství ČR v K1 Piotr Nakonechny. Studoval jsi soupeřův styl, nebo to necháváš až na první kolo v ringu?

Piotra Nekonechnyho jsem viděl osobně na mistrovství ČR, takže vím, co mě čeká. Je to velmi kvalitní zápasník a jeho počet zápasů mluví za vše, ale já zbraně určitě neskládám, porazil jsem větší  světová jména typu Baumert, Vorkapic, Satsuk, a věřím, že i na něj se vaří voda… Vše se ukáže již příští pátek..

gano-7

Soupeř je velmi kvalitní, což dokázal vítězstvími nad Michalem Krčmářem, nebo slovenským Pavolem Garajem. Absolvuješ přípravu jen u Honzy Vávry v KTSO, nebo se snažíš vyjíždět i někam na sparingy?

Přípravu absolvuji především v klubech KTSO PRAHA a ve SPEJBl gymu, za který budu bojovat v zahraničních štacích. A co se týče sparingu, jezdím mimo svých gymů, třeba do Lanna gymu,  Aplikovo AMT a Pitbull gymu.

gano

Preferuješ MT nebo K1 a jaký máš v těchto stylech skóre?

Preferuji především styl K-1, v muay thai jsem zápasil jen v začátcích a to v amatérské lize,  skóre bylo 8 zápasů, 7 výher, 1remíza.  Se stylem K1 jsem nastupoval už pouze v profesionálech a skóre mám 25 zápasů, 23 výher, 2 prohry.

gano2

Další zápas bude na druhém pokračování Gibu. Už znáš jméno tvého soupeře?

Ano, jméno soupeře na Gibu fight už znám, prozrazovat ho zatím nebudu, nechám to jako překvapení, ale jediný co vám prozradím, je to, že to bude zápasník světové třídy, co se zúčastnil K-1 Max, Glory a bojoval s borci jako je Buakaw Banchamek, nebo Albert Kraus, takže soupeř je velmi zkušený a atraktivní.

12003872_999345276755521_7723268367689463862_n

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *