Aktuality
0

Tomáš Peleška: Bude to nejtěžší soupeř mojí kariéry

Tomáš Peleška pod dohledem Andrého Reinderse vyzrál a nyní se v něm snoubí technická vyzrálost, fyzická i silová připravenost a dobrá psychika. Na Fight Night West se příští pátek v Karlových Varech utká s polským Damianem Skarzynski. Nyní máš za sebou tři vítězné zápasy ukončené v prvním kole. Čemu připisuješ tuto úspěšnou sérii? Myslím si, že […]

Tomáš Peleška pod dohledem Andrého Reinderse vyzrál a nyní se v něm snoubí technická vyzrálost, fyzická i silová připravenost a dobrá psychika. Na Fight Night West se příští pátek v Karlových Varech utká s polským Damianem Skarzynski.

Nyní máš za sebou tři vítězné zápasy ukončené v prvním kole. Čemu připisuješ tuto úspěšnou sérii?

Myslím si, že je to prostě výsledek množství dřiny a úsilí. A to nejen mojí vlastní, ale především mých trenérů v čele s André Reindersem, který věřil, že můžu být dobrý. I já sám jsem se s tím ztotožnil a jdu si za tím. Miluju výzvy a přesně to pro mě každý další zápas je, nikdy totiž nevíte, jak to vlastně dopadne. Je více lidí, kteří mi pomohli nahoru – za všechny trenér Thajského boxu Honza Vávra nebo trenér BJJ a graplingu Ríša Andrš. Mohl bych jmenovat dále, protože těch lidí bylo více. Chtěl jsem a chci dál prodávat to, co jsem se naučil. Začal jsem trénovat i v Polsku, začal jezdit po seminářích, kempech a výsledky se dostavily. Bylo to o přidání silových tréninků, zlepšení kondice atd. Takže ve zkratce jsem se začal učit, poslouchat a prodávat to pak v zápasech.

Všechny zápasy skončily na RNC. Šel jsi tam s tím, že to ukončíš na tuto techniku nebo se to vždy tak nějak naskytlo?

Ne, určitě jsem s tím do zápasu nešel, že všechny uškrtím na Rear naked choke, ale prostě vždy to tak dopadlo. Pokaždé mi soupeř nabídnul záda a já toho prostě využil. Je fakt, že už si z toho v teamu začínáme dělat legraci a když Michal Martínek na Oktagonu zvítězil také na RNC, tak se začalo říkat, že vyhrál „na Pelešku“ . Nicméně já mám samozřejmě v repertoáru technik mnohem více, ale v případě téhle, jak prostě vlezu na záda, tak má soupeř většinou smůlu.

Nyní tě na Fight Night West v Karlových Varech čeká polský Damian Skarzynski. Máš nějaké informace o svém soupeři?

O Damianovi jsem si zjistil jen pár základních věcí, vím, kde a pod kým trénuje, viděl jsem několik jeho zápasů. Zajímaly mě samozřejmě ty nejčerstvější, kde člověk může vidět, kde má silné a slabé stránky. Přijde mi všestranný a šikovný, rozhodně to bude nejtěžší soupeř mojí kariéry. Každopádně jsem se připravil, jak to jen šlo a mám hroznou touhu vyhrát. André Reinders mě tentokrát vůbec nešetřil a tréninky byly někdy pro mě naprosto strašný, ale ve výsledku si prostě věřím a držím se pravidla „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“.

Máš už domluvený nějaký další zápas?

Máme s trenérem takovou domluvu, že já nechci vědět o dalších zápasech, i kdyby byly domluvené. Má to na mě špatný vliv a přijde mi to, jako kdybych nedodělal jednu práci, a už měl další. Takže zatím o ničem nevím a co bude dál, budeme řešit až po tomto zápase. André nás skvěle vede a vždy se někde něco rýsuje. Zápasit rozhodně ještě nějaký čas chci, a když by nebyl hned zápas v MMA, tak si odskočím třeba do BJJ. Na závěr bych chtěl poděkovat sponzorům, bez kterých bych si to díky své profesi nikdy nemohl dovolit dělat a to Uhlí Morava s.r.o, Extreme hobby obchod, Fightstore.cz, MK autoservis, Triko 4 all. Všem svým sparingpartnerům, trenérům a především svojí přítelkyni Janě, která je mojí největší oporou v životě i zápasení.

Vstupenky na galavečer koupíte zde:

http://www.ticketpro.cz/en/sport/box-bojova-umeni/2171216-fight-night-fnw-2-xfn-4.html

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!