Aktuality
0

André Reinders: Musíme více motivovat děti ke sportu

Tým Reinders MMA uspořádal první ročník atletických závodů pro mládež s cílem ukázat, že atletika a úpolové sporty k sobě patří už od prvních olympijských her. Kromě toho také zápasníci Reinders teamu  ukázali, že mají dobré srdce a mezi sebou vybrali krásnou částku 11 400 Kč, která poputuje charitativní organizaci Debra pomáhající dětem s nemocí […]

Tým Reinders MMA uspořádal první ročník atletických závodů pro mládež s cílem ukázat, že atletika a úpolové sporty k sobě patří už od prvních olympijských her. Kromě toho také zápasníci Reinders teamu  ukázali, že mají dobré srdce a mezi sebou vybrali krásnou částku 11 400 Kč, která poputuje charitativní organizaci Debra pomáhající dětem s nemocí motýlích křídel.

Proč se rozhodli uspořádat atletické závody pro děti? „Vnímáme, že sport přestává být pro mnoho dětí zajímavý a radši tráví svůj čas u tabletů a počítačů. Jedním z důvodů je i to, že sportovní aktivity nejsou pro děti tak atraktivní a proto jsme se rozhodli uspořádat atletické závody a využít spojení atletiky a úpolových sportů. My sami atletiku považujeme za důležitou součást přípravy bojovníků a opačně to může fungovat tak, že atletiku udělá pro děti atraktivnější. A zároveň MMA více přiblížíme normálním lidem a dětem. Vždyť spojení atletiky a zápasu je staré už od prvních olympijských her. Někteří naši členové spolupracují s několika školními atletickými kluby. My jako klub spolupracujeme s českým rekordmanem a olympionikem Jirkou Mužíkem, který sám o sobě hodně pracuje s dětmi. A tak jsme to pouze propojili. Naši bojovníci pomáhali s organizací a děti si tak mohli „sáhnout“ na někoho, kdo je pro ně svým způsobem hrdinou a vzorem. Jirka převzal nad akci záštitu a myslím, že se nám tak podařilo udělat akci, která děti bavila a zúčastnilo se jí 143 závodících dětí. A my už plánujeme na jaro další ročník,“ řekl André.
Když mi André o akci říkal, hned zmínil, že by rádi vybrali peníze pro nemocné děti. Vybrali jsme organizaci Debra, která má za cíl zvyšovat kvalitu života lidí trpících nemocí motýlích křídel a jejich rodinám. “ Přišlo za mnou několik členů našeho klubu s nabídkou přispět finančně na tuhle dětskou akci. Protože akce byla spíše o našem čase a drobné investice za ceny jsme zvládli z vlastních zdrojů, tak jsme se nakonec rozhodli, že peníze věnujeme dětem, které nemají to štěstí, aby mohly sportovat. Po dohodě s Tebou Lenko jsme se rozhodli peníze věnovat nadaci, která podporuje děti postižené tzv. Nemocí motýlích křídel a vybrali jsme mezi sebou v klubu 11.400 korun, které jsme poslali charitativní organizaci DEBRA ČR,“ dodal André.
Jemu i celému Reinders MMA teamu patří velký dík!
Pokud i vy chcete pomoci dětem trpících onemocnění motýlích křídel, můžete poslat jakoukoliv finanční částku na účet charitativní organizace Debra: 2166032028/5500 VS:272
Více o onemocnění a organizaci naleznete na www.debra-cz.org
Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!