Aktuality
0

Patrik Kincl:Uvidíme se v Pardubicích

Patrik Kincl se přes veškerou snahu Gabora Borárose nedočkal, zato však nastoupí v sobotu na XFN v Pardubicich s jeho přemožitelem Mohamedem Sayahem. Karta galavečera je nabitá a fanouškům zaručuje kvalitní podívanou. V posledním zápase jsi na turnaji ACB zvítězil nad Igorem Fernandesem. S jakou taktikou jsi šel do fightu? Fernandez je velice nebezpečný zemař. […]

Patrik Kincl se přes veškerou snahu Gabora Borárose nedočkal, zato však nastoupí v sobotu na XFN v Pardubicich s jeho přemožitelem Mohamedem Sayahem. Karta galavečera je nabitá a fanouškům zaručuje kvalitní podívanou.

V posledním zápase jsi na turnaji ACB zvítězil nad Igorem Fernandesem. S jakou taktikou jsi šel do fightu?

Fernandez je velice nebezpečný zemař. Jeho osobní technika je anakonda, na kterou ukončil snad 90% svých zápasů. Nechtěl jsem riskovat a první kolo jsem si chtěl nabodovat a k ničemu ho nepustit a hlavně nazaspat. Měl jsem připraveny dlouhé přímky, které kdykoliv se zastavil nebo si něco připravoval fungovali a já ho postupně dostával pod tlak a viděl jsem, že neví jak na mě. Od druhého kola jsem měl začít kopat a zvyšovat tempo a já si to chtěl v těch posledních sekundách vyzkoušet a hned jsem ten highkick trefil.

Zápas jsi ukončil na GNP po té,co jsi soupeře sestřelil highkickem.Už se ti takovýto kop někdy při zápase povedl?

Bylo to poprvé. Tohle byla také po dlouhé době postojová taktika a jsem rád, že vyšla.

Nyní budeš mít zápas na XFN v Pardubicích. Kdy jsi naposledy doma zápasil a jak se těšíš na utkání před domácím publikem?

Budou to přesně tři roky. Zápasit doma je super. Už jen to, že nemusím řešit balení, jídlo a tréninky nikde v zahraničí. Mám svou postel jedu si svůj režim a to je něco, na co jsem úplně zapomněl. Pak je super ta podpora od lidí. Jasně, vždy mi fandí i před zápasem v ACB, ale teď je to daleko víc. Ve Vídni jsem si zkusil jaké to je, je mít za zády. Neuvěřitelný pocit a mám dojem, že to nebylo nic oproti tomu, co bude v Pardubicích.

Po neúspěšném volání po Gáboru Borárosovi bude nakonec tvůj soupeř jeho přemožitel Mohamed Sayak. Nebyl by přeci jen souboj s Borárosem krok zpátky ve tvé kariéře?

Myslel jsem, že ty titulky o UFC a beast módu jsou pravda, že opravdu chce jít nahoru a já mu to nabídl. Také se mě spoustu věcí v jeho prohlášeních nebo v prohlášeních promotéru Oktagonu dotklo, tak jsem s tím vyšel. Navíc jasně přejel české kluky z Oktagonu a jeho skóre, 14-3, by se mi na sherdogu určitě hodilo. Minimálně divácky bych se to pokusil udělat atraktivní. Ale Gábor se vydal jinou cestou. Chce si užívat slávu a zápasit s klukama s jedním nebo žádným zápasem. V tuhle chvíli mě tedy přestal zajímat. A ano, teď by to byl krok zpět. Když by se u něho něco změnilo, tak nám XFN dá v O2 určitě prostor, ale tomu nevěřím.

Jaké jsou podle tebe hlavní přednosti Sayaha?

Dobrý pohyb a základ juda, který mu dal sílu ve strzích, klinčích a kontrole na zemi.

Kdy jsi zahájil přípravu na zápas a na co ses nejvíce soustředil?

Jelikož jsem se nijak s Fernandezem na ACB nezranil, tak jsem přípravu navázal. To znamená, že jsem v tom celý rok. Na téhle úrovni už si člověl nemůže dovolit úplně vysadit. Mám štestí, že je Sayah s Fernandezem stylově podobný a tak jen navazuji na to, co jsem jel před ACB.

Máš nějaké zprávy z ACB kdy a s kým bys mohl jít titulový zápas?

ACB už mě několikrát kontaktovalo, ale zatím nemám chuť to řešit. Soustřeďuji se na Pardubice. Rád bych se ukázal i v O2 aréně, takže titul v ACB budu plánovat pro rok 2018.

Chtěl bys pozvat do Pardubic své fanoušky?

Jen to ne. 😂

No jasně. Nebuďte líní a doražte klidně i z větší dálky. Přespat se dá pod barem na after party a půjde o opravdu skvělou fightcard. Můžete se těšit jak na budoucnost českého mma, tak na ostřílené matadóry a bezkonkurenční české jedničky ve svých vahách. Namátkou Jakub Bahník, Tomáš Kvapil, David Dvořák, Jaroslav Jubox Pokorný a samozřejmě já. Tak se vidíme v Pardubicích.

Vstupenky na galavečer koupíte zde:
Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!