Rozhovory
0

Eldar Rafigaev: Zkusím mu vrátit ten triangl, co dal Martinovi

Fenomenální zápasník BJJ Eldar Rafigaev se v Liberci na Night of Warriors opět vrací do klece, kde ho v souboji MMA bude čekat francouzský Prince Aounallah. Eldar má pro vítězství motivaci navíc, když Prince v minulosti porazil jeho oddílového kolegu Martina Šolce.   Letos jsi ve své kariéře zápasníka BJJ získal významné ocenění, když ti […]

Fenomenální zápasník BJJ Eldar Rafigaev se v Liberci na Night of Warriors opět vrací do klece, kde ho v souboji MMA bude čekat francouzský Prince Aounallah. Eldar má pro vítězství motivaci navíc, když Prince v minulosti porazil jeho oddílového kolegu Martina Šolce.

 

Letos jsi ve své kariéře zápasníka BJJ získal významné ocenění, když ti byl udělen černý pás. Kdo ti ho udělil a po kolika letech od začátku trénování jsi ho získal?

Černý pásek jsem získal od mého trenéra Fernanda Araujo, zakladatele Jungle BJJ v Čechách. Trénuji pod ním pět let a získal jsem od něj fialový, hnědý i ten černý pásek.

Jsou pro tebe nyní závody náročnejší, když zápasíš v nejprestižnější kategorii?

To bych ani neřekl, ale je náročnější spíš příprava, která je tvrdší. Něco jsem změnil i v tréninkách, ale jinak si myslím, že je to stejné.

Kdy budeš mít šanci získat vítězství na mistrovství světa v black belts?

Mistrovství světa mě čeká v dubnu v Abu dhabí a další pak v červnu v Brazílii.

 

Neustále cestuješ po celém světě a sbíráš jedno vítězství za druhým. Kdo ti pomáhá tyto cesty financovat?

Tak hlavně mi pomáhá Marek Lončák a Primmat gym, za což jim moc děkuji. Stejně tak i sponzorům a to jsou: Pitbull West Coast, FIT-PRO CZECH, Hot peppers Prague, Bloody blue tatoo, Donuter donuts a Barbarians Ben Cristo.

 

Nyní tě na Night of Warriors čeká souboj v MMA. Kdo ti nabídl startovat na tomto turnaji?

Jako vždy náš manager Pavel Touš. Ten si sedne s Márou Lončákem, proberou to a pak mi nabídnou soupeře. Nikdy nepřišli s něčím špatným a starají se perfektně.

Tvůj soupeř bude přemožitel Martina Šolce francouzský Prince Aounallah. Viděl jsi Martinův zápas a co na Francouze říkáš?

No jasně, viděl jsem ho, byli jsme tam, když zápasil. Co na něj říkám? No já znám Martina prostě 🙂 Vlezl na triangl stejně jako já Brazilcovi do gilotiny, občas se to prostě stane, je to mma…

Každopádně mu zkusím vrátit ten triangl, co dal Martinovi 🙂

Máš před tímto zápasem nějakou speciální přípravu? 

Změnilo se toho hodně, od začátku roku jsem přestal jíst maso a cítím se opravdu dobře. Dříve jsem měl rád pivo, to jsem taky úplně odboural a letos jsem se ještě nenapil. Začal jsem každý den běhat, což mě dřív vůbec nebavilo.

Co tě přimělo k takové změně?

No na konci roku jsem trochu bilancoval a v dubnu, týden před mistrovstvím světa mi mělo být třicet a já chtěl prostě něco změnit.  Takže jsem tyhle věci odboural a jsem za to rád, protože se cítím dobře. Určitě nemám v plánu zase někdy začít jíst maso nebo pít pivo.

Jak se do Liberce těšíš?

Na zápas se těším, ale hlavně se teď těším do Brazílie. Já totiž nesnáším zimu a obzvláště tuhle vlhkou v Čechách. Miluju teplo, sluníčko, moře a písek, takže se nemůžu dočkat, až budu v Brazílii, budu trénovat, závodit a užívat si tepla.

 

Vstupenky na Night of Warriors zakoupíte zde: https://www.ticketpro.cz/sport/box-bojova-umeni/2176939-night-of-warriors-xii.html

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!