Aktuality
0

Jakub Běle: Kdo má rád přestřelky, neměl by si to v pátek nechat ujít 

Jakub Běle se po sérii zranění vrací do oktagonu tento pátek v Příbrami na XFN Back in the Fight. Jak sám říká skvělá příprava, pomáhá mu skvělý tým a v pátek ukáže top formu proti Brazilci Ferreirovi. Jak dlouho se věnuješ bojovým sportům a co tě k nim přivedlo? S bojovými sporty jsem začal v […]

Jakub Běle se po sérii zranění vrací do oktagonu tento pátek v Příbrami na XFN Back in the Fight. Jak sám říká skvělá příprava, pomáhá mu skvělý tým a v pátek ukáže top formu proti Brazilci Ferreirovi.
Jak dlouho se věnuješ bojovým sportům a co tě k nim přivedlo?
S bojovými sporty jsem začal v 15 letech, když jsem poprvé zašel na box. Vydrželo mi to asi půl roku a přestal jsem. Něco mě k tomu ale dál táhlo, takže v 17 jsem zašel poprvé na MMA a od tý doby už v tom jedu každej den 😊
Kterými kluby jsi prošel a kteří trenéři tě vedli?
Začínal jsem v MMA Rebels, kde to vedl Fanda Kohout a později to převzal Víťa Mrákota, na postoj jsem chodil u nás v Aries Gymu k Tomášovi Beranovi a teď momentálně trénuju a zápasím za Pentagym Praha, kde trénuju s Danem Bartákem a Michalem Zubem Novotným.
Jaká je tvá celková zápasová bilance?
Celkově je moje bilance 6:5 ale na sherdogu mám napsáno 3:4.
V poslední době jsi se potýkal se zraněními. Co přesně to bylo a už jsi v pořádku?
Měl jsem vlastně po posledním zápase na dvakrát zlomenou čelist, takže jsem pořádně začal spárovat až někdy v březnu 2017, poté jsem se připravoval na oktagon v Praze, ale 2-3 týdny před zápasem jsem si při sparringu zlomil nos a byl tak zase mimo. Trénoval jsem pak dál, ale jednání o zápasech se protahovalo, až z toho dopadl na konec únor 2018.
V Příbrami tě na XFN Back in the Fight čeká po změně soupeře… Je to pro tebe tato výměna nějaká nepříjemnost?
Nenechávám se tím ovlivnit. Připravuju se komplexně a rozvíjím se v tom, co mi nejvíc sedí, soupeře sice pokaždé načteme a upravíme sparringy, ale zásadně na tom nestavíme přesně kvůli takovýmto situacím.
Máš o svém nynějším soupeři nějaké informace?
Je to Brazilec žijící momentálně v Portugalsku. Myslím, že má hnědý nebo černý pásek v BJJ, ale zápasí i v K1. V zápasech se celkově drží víc v postoji, takže mi to bude sedět.
Kde se na zápas připravuješ a jak jsi s přípravou spokojený?
Připravuju se v Pentagymu Praha, v Aréně Pavly Kladivové a v SFC UL. Mám za sebou skvělou přípravu a skvělý tým, takže jedem ukázat top formu 😊 na kemp jsem se nikam nedostal kvůli škole a financím, ale před XFN 9 plánujeme někam vyjet.
Kolik kilogramů budeš upravovat váhu?
Dietu jsem začal na 90kg a teď už mám 83kg, poslední dny to půjde ještě níž a vanovat budu tak 3kg 😅
Máš už domluvený nějaký další fight?
Další zápas je už domluvený na 27. 4. v Ústí nad Labem na XFN 9 a pokud vyjde i soupeř, tak to bude skvělá podívaná.
Chtěl bys do Příbrami pozvat diváky?
Rozhodně chtěl. Galavečer je postavený na bojovnících, kteří preferují stand-up, takže kdo má rád přestřelky, neměl by si to už tenhle pátek nechat ujít. 😊
.
Vstupenky zakoupíte na Ticketportal.cz https://www.ticketportal.cz/Event/XFN_7
Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!