Rozhovory
0

Viktorie Bulínová: Plním si svůj dětský sen

Známe pár našich bojovníků, kteří zimní brusle vyměnili za bojové sporty. Že k nim patří i dívka, jsme však netušili. Viki Bulínová si nejprve bojové sporty vybrala pro zlepšení kondičky k hokeji. To se jí ale tak zalíbilo, že brusle pověsila na hřebík a její cestou se stalo muaythai. Po dvou a půl letech tréninku […]

Známe pár našich bojovníků, kteří zimní brusle vyměnili za bojové sporty. Že k nim patří i dívka, jsme však netušili. Viki Bulínová si nejprve bojové sporty vybrala pro zlepšení kondičky k hokeji. To se jí ale tak zalíbilo, že brusle pověsila na hřebík a její cestou se stalo muaythai. Po dvou a půl letech tréninku se propracovala až na mistrovství Evropy IFMA, které se již od 30. června koná v Praze.

Jak dlouho se věnuješ bojovým sportům a co tě k nim přivedlo?

Bojovým sportům se věnuji 2,5 roku. Dříve jsem hrála hokej a o letní pauze jsem hledala způsob, jak bych zlepšila svoji fyzickou kondici a byla tak lépe připravená na nadcházející sezónu. Narazila jsem na cvičení MMA workout pro ženy, od kterého jsem se postupem času dostala až k thajskému boxu.

Proč sis vybrala právě thajský box?  

Po prvním tréninku jsem věděla, že to je ten pravý sport pro mě. Hokej šel stranou a měla jsem jasno. Hrozně se mi líbila disciplína na tréninku a fascinoval mě ten samotný pohyb. Postupem času jsem poznávala historii a duchovní stránku thajského boxu, a to mě okouzlilo ještě víc. Největší zlom nastal po mém prvním zápase, to jsem tomu propadla úplně. Při zápasení mám takový ,,svůj“ svět a ty zážitky jsou nepopsatelné, hrozně si vše kolem zápasu a samotný zápas užívám. Líbí se mi ta dřina, kterou musím vynaložit k tomu, abych si mohla stoupnout mezi 16 provazů a věřit sama sobě. Také jsem v tomto sportu našla to, co většině sportů chybí. A to je úcta, pokora a respekt.

Kterými kluby jsi prošla a kteří trenéři tě vedli?

Prošla jsem pouze jedním klubem a tím je Valetudo RK Znojmo. Mým hlavním trenérem je Petr Kuchařík, který se o mě stará, jak nejlépe umí. Dále mám ještě trenérku na kondiční přípravu a tou je Aneta Jurková. Pro mě osobně jsou to ti nejlepší trenéři, které jsem si mohla přát. Mám v nich oporu, pevně jim důvěřuji. Díky nim si můžu plnit svoje sny a dále se rozvíjet.

Jaká je tvá zápasová bilance a co považuješ za svůj dosavadní největší úspěch?

Moje zápasová bilance je 12 výher a 4 prohry. Za svůj největší úspěch považuji to, že se mi povedlo probojovat do reprezentace. Protože co je pro sportovce víc, než když může reprezentovat svoji zemi?

V červenci budeš reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v Praze. Už jsi někdy na turnaji IFMA startovala a jak se tam těšíš?

Nikdy předtím jsem nestartovala na IFMA turnaji. Do reprezentace jsem se probojovala teprve nedávno, takže jsem zatím ještě takový bažant. Tohle bude moje premiéra, navíc před domácím publikem. Těším se hrozně moc, tímto si vlastně plním svůj dětský sen. Konečně můžu hrdě reprezentovat Českou republiku. Budu se tam cítit jako Alenka v říši divů.

Kde se na turnaj připravuješ a jak jsi s přípravou spokojená?

Během přípravy jsem byla na reprezentačním soustředění v Teplicích, které bylo parádní. Tyto soustředění mi vždycky hodně dají, ráda na ně jezdím. Jinak se připravuji v domácím klubu, který má sídlo v Gladork gymu. Mám tam vše, co potřebuji. Samozřejmě mám i skvělé tréninkové partnery, bez kterých by to nešlo. V klubu máme skvělý kolektiv, je tam příjemné přátelské prostředí. Celkově je tohle asi nejlepší příprava, kterou jsem zatím prošla. Nikdy jsem se necítila lépe, teď už to jenom potvrdit v ringu.

Jaké jsou tvé sportovní plány do budoucna?

V první řadě se chci v co nejlepším světle předvést na domácím ME a pořádně si to užít. Dále se potom budu snažit co nejvíce zápasit, abych mohla nasbírat cenné zkušenosti. Také bych chtěla lidem ukázat thajský box svýma očima. Dost lidí v dnešní době pod bojovými sporty vidí pouze násilí, tento pohled bych chtěla změnit.

Vstupenky zakoupíte zde: https://www.ticketlive.cz/en/event/european-championship-in-muaythai-2018

 

 

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!