Aktuality
0

V Hiltonu se aktuálně nejlepší evropský boxer roku 2018 představí premiérově ve vyšší váhové kategorii

Nejen ve skvělou fanouškovskou atmosféru věří Zdeněk Chládek, česká hvězda zítřejší boxerské exhibice, ale také doufá, že si spraví bilanci v klání s Asiaty. Jiří Havel zase považuje boxování v Hiltonu za sen snad každého boxera. Nejenom tito dva, ale všichni boxeři a boxerky, kteří se v sobotu 2. února postaví v Praze do ringu, jsou nachystáni nechat v něm kvůli vítězství vše. […]

Nejen ve skvělou fanouškovskou atmosféru věří Zdeněk Chládek, česká hvězda zítřejší boxerské exhibice, ale také doufá, že si spraví bilanci v klání s Asiaty. Jiří Havel zase považuje boxování v Hiltonu za sen snad každého boxera. Nejenom tito dva, ale všichni boxeři a boxerky, kteří se v sobotu 2. února postaví v Praze do ringu, jsou nachystáni nechat v něm kvůli vítězství vše. Fanoušci se tak mají opravdu na co těšit. 

Na galavečeru olympijského boxu v hotelu Hilton se představí celkem 30 boxerů a boxerek v patnácti duelech. Diváky rozehřejí 3 zápasy největších talentů českého boxu.  Předzápasový blok již představí kategorii elite, kde zkušení čeští reprezentanti změří síly se zahraniční konkurencí. Hlavní program sestává ze zápasů toho nejlepšího, co může asijský a evropský box v současnosti nabídnout.

„Mám obrovskou radost, že se nám podařilo přivézt do Prahy Sofiana Oumihu. Je to aktuální mistr světa v lehké váze, mistr Evropy a ve WSB, což je poloprofesionální soutěž. Sofiane dokonce poráží i kubánské soupeře. Před týdnem byl navíc vyhlášen nejlepším evropským boxerem roku 2018. Určitě o něm v budoucnosti ještě uslyšíme. Tohle jméno si zapamatujte. Vzhledem ke změnám vah pro olympijský turnaj v Tokiu oznámil přechod do vyšší váhy – do 63 kg. Tady v Praze si v této nové olympijské váze odbyde svou premiéru. A to hned proti nejlepšímu asijskému boxerovi, Mongolu Tsendbaatar Erdenebatovi, který je úřadujícím šampionem Asijských her. Takovýto zápas dlouho v ČR neuvidíme,“ vyzdvihuje jedinečnost sobotní akce Pavel Hynek, match maker a mezinárodní rozhodčí AIBA.

Divácky atraktivní večer nabídne také podívanou na přímý souboj aktuálního mistra Evropy proti mistrovi Asie ve váze do 64 kg, v němž síly poměří Arménec Hovhannes Bachkov a Mongol Chizorik Baatarsukho. Kdo bude tuto sobotu v pražském hotelu Hilton, může si na vlastní oči udělat obrázek, jak vypadá olympijský box v podání absolutní světové špičky.

Zdeněk Chládek

Zdeněk Chládek, nejúspěšnější aktivní český boxer, účastník OH v Londýně, má na svém kontě již více než 370 zápasů. Jak sám říká, na Asiaty má v uvozovkách štěstí na velkých akcích, respektive na Mongoly. Jak na olympiádě v Londýně, tak i na posledním mistrovství světa mu los přiřadil právě boxery z Mongolska, přes které se mu nepodařilo přejít. Takže doufá, že si na soupeři z Korey spraví bilanci s Asiaty. Jsou to bojovníci, ale to mi vyhovuje, mám rád tvrdé přestřelky u těla. A já se opravdu těším, protože doma v ČR moc často neboxuji. Takže doufám, že mi fanoušci vytvoří opravdu domácí atmosféru, protože přestože mým domovským klubem je SKP Ústí nad Labem, tak poslední roky se připravuji v Pražském Rohovníku pod vedením Míti Soukupa a bydlím kousek od Prahy,” říká Zdeněk Chládek, který vyzve Lim Hyun Chula, jihokorejského stříbrného medailistu z Asijských her a bronzového medailistu z mistrovství Asie v roce 2015.

Jiří Havel

Jiří Havel, člen Top Teamu Českého olympijského výboru a velká naděje českého boxu, na svůj velký mezinárodní úspěch v mužích teprve čeká. Koncem loňského roku se mu podařilo obhájit seniorský titul mistr ČR. Minule ve vyprodané Lucerně překvapil také v zápase s olympijským vítězem z Kuby Savonem, kdy se mu sice nepodařilo vyhrát zápas, ale předvedl skvělý výkon a v úvodním kole podle bodových rozhodčích dokonce favorita předčil. „Boxovat v Hiltonu je sen snad každého boxera. Jsou dvě mekky českého boxu, Lucerna a pak hotel Hilton. Jsem rád, že si mohu splnit i druhý sen a představit se v hotelu Hilton na takto prestižní akci. Hlavním cílem jsou olympijské hry. A letošní vrchol sezóny budou evropské hry v Bělorusku. Měl jsem skvělou zimní přípravu, zakončenou tvrdými sparingy v Bělorusku s evropskou špičkou. Chci udělat hezký zápas pro fanoušky a domů si přivézt pohár pro vítěze,“ je na sobotu nachystaný Jiří Havel.

Z výkonnostně skvostného výběru asijského kontinentu budou chybět pouze Kazaši, kteří nebyli uvolněni pro své reprezentační povinnosti. Stejný důvod nakonec nedovolí zastupovat Evropu úřadujícímu evropskému šampionu Viktoru Vilkhrystovi z Ukrajiny. Ten se bohužel musí účastnit přípravy s reprezentací. Na Ukrajině je natolik velká konkurence a nastavené podmínky, že pokud by přípravu vynechal, i přes to, že je mistrem Evropy, byl by vyřazen z reprezentačního výběru.

Galavečer pořádá skupina BigBoard Praha, producentem je Box Club Bigboard Praha, který vznikl v roce 2013 s cílem obnovení tradice vrcholového amatérského boxu v Praze. Byl členem německé boxerské nejvyšší soutěže a pořádal bundesligová utkání na našem území a přivezl do Prahy mezinárodní boxerskou špičku z celé Evropy. Box club též úspěšně pořádal Interligu českých špiček a mnoho dalších projektů. Výrazným počinem klubu na české scéně se pak stala galashow konaná v listopadu roku 2017 Evropa versus Kuba, která do posledního místa zaplnila Palác Lucerna.

Vstupenky na ojedinělou galashow jsou v předprodeji v síti TICKETSTREAM. Galavečer začíná v sobotu 2. února v 18.00 hodin.

 

Více informací najdete na www.boxshow.cz

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!