Aktuality
0

Vojtěch Garba: Klidně bych si pinknul K-1 s Petrem Karešem

Vojtěch nedávno vyboxoval velmi dobrý zápas s Petrem Beránkem, nyní ho čeká start v MMA ve finské organizaci Cage. V našem rozhovoru mimo jiné vyzval k zápasu v K-1 Petra Kareše. Ne však kvůli penězům, ale čistě pro radost z toho ho praštit do obličeje. Kdy jsi začal s bojovými sporty a co tě k […]

Vojtěch nedávno vyboxoval velmi dobrý zápas s Petrem Beránkem, nyní ho čeká start v MMA ve finské organizaci Cage. V našem rozhovoru mimo jiné vyzval k zápasu v K-1 Petra Kareše. Ne však kvůli penězům, ale čistě pro radost z toho ho praštit do obličeje.

Kdy jsi začal s bojovými sporty a co tě k nim přivedlo?

Teď je to 5 let, co jsem začal s bojovými sporty, konkrétně s BJJ. Před tím jsem hrál fotbal se zápasníkem Víťou Rajnochem, který mě k bojovým sportům tak nějak dovedl.

Kterými kluby jsi prošel a kteří trenéři tě vedli?

Začínal jsem v GB Draculino ve Frýdku-Místku na 3 měsíčním kurzu BJJ pro začátečníky. Potom jsem začal trénovat MMA s Víťou v zaniklém klubu MyGym Frýdek-Místek a později jsme přešli do Jayman MMA Fighting Systems Ostrava, což bylo naše, troufám si mluvit za oba, nejlepší rozhodnutí. Trénuje nás Jakub Müller.

 


Nedávno jsi měl zápas v boxu proti Beránkovi, jak se ti zápasilo a proč si chtěl právě v boxu?

Pro box jsme se s trenérem rozhodli kvůli tomu, že jsme jednali o MMA zápase ve Finsku a nechtěli jsme riskovat zdraví. Přeci jen je rozdíl zápasit v boxerkách nebo v malých MMA rukavicích. Zápasilo se mi parádně, protože jsem měl v Ostravě spoustu fanoušků, kteří vytvořili super kulisu. Za to díky!

Jak bys zhodnotil tento zápas?

První dvě kola probíhala podle našich představ a troufám si tvrdit, že jsem je vyhrál. Hlavně kvůli tomu, že jsem toho natrefoval víc. Třetí kolo se karta obrátila, vyhrál ho bezesporu Petr. Vzhledem k tomu, že jsem ale měl nabodovaná předešlá dvě kola, jsem podle mě vyhrál zaslouženě.

Nyní tě čeká další zápas. Kdy to bude a v jaké organizaci?

Další zápas mě čeká 16. 2. v Helsinkách pod organizací CAGE.

Kdo bude tvým soupeřem a co o něm víš?

Můj soupeř bude Jesse Urholin, který to má v MMA 2-0, nicméně je to velice zkušený zemař. Je to držitel černého pásu v BJJ, mistr Evropy ADCC, mistr Evropy IBJJF, národní finský šampion a tak dále 🙂 Je toho opravdu moc a já jsem strašně rád, že jsem dostal příležitost poměřit se s takovou kapacitou. Této příležitosti využiju a ukážu, co ve mně je.

Jak jsi spokojený s přípravou na zápas?

S přípravou jsem spokojený. Byla náročná hlavně kvůli tomu, že jsem ji, jako každou jinou, musel skloubit s denním vysokoškolským studiem. Pokud by to ale bylo jednoduché, jmenuje se to fotbal a mohl by to dělat každý 🙂

Máš už domluvené něco dalšího?
Po zápase ve Finsku mám v kalendáři prázdno. Klidně bych si pinknul K-1 s Petrem Karešem. Pořád nutí zápasníky do nějakých výzev, aby ze zápasů bylo víc peněz. Zajímalo by mě, jak by se sám postavil chlapské výzvě, která nemá s penězi nic společného. Kdybych s ním šel, tak dám celou odměnu na charitu. Čistě pro radost z toho ho praštit do obličeje.

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!