Rozhovory
0

Jiří Denisa Procházka: Kryt má člověk, který nemá jistotu ve své reakce

Jiří Denisa Procházka obhájil svůj titul v organizaci Rizin a tím uzavřel svou japonskou cestu. Nyní jsou na stole dvě rozehrané karty – Bellator a UFC. Kterou z nich si Jirka vybere? Jirku jsme tradičně přijeli uvítat a vyzpovídat na letiště. Po dlouhém letu byl unavený, nicméně na velké oslavy se nechytá. Slavit bude až […]

Jiří Denisa Procházka obhájil svůj titul v organizaci Rizin a tím uzavřel svou japonskou cestu. Nyní jsou na stole dvě rozehrané karty – Bellator a UFC. Kterou z nich si Jirka vybere?

Jirku jsme tradičně přijeli uvítat a vyzpovídat na letiště. Po dlouhém letu byl unavený, nicméně na velké oslavy se nechytá. Slavit bude až po zkouškovém období, teď je pro něj priorit škola.

“Před zápasem jsem se necítil tak, jak bych chtěl, ale za to si můžu sám. Je potřeba naladit vědomí na určitou úroveň a vše to v sobě spojit. Když to všechno hraje uvnitř, tak dokážu nemožný 🙂 Nervozní jsem nebyl, kašlu na takový věci, jako je tlak z obhajoby, pracuji na tom, aby vše uvnitř bylo srovnaný. “

Úvod zápasu překvapivě patřil soupeři C. B. Dollawayi, který trefoval tvrdé lowkicky. “Cítit šel až ten třetí, čtvrtý lowkick. Už jich bylo dost 🙂 My jsme na to schválně trénovali, že ty lowkicky budu vychytávat a reagovat na ně, ale ze začátku jsem je tam trochu zaspal. Soupeř je hned ze startu začal šít, a kdybych se díval na svá videa jako protivník, tak bych taky šel po té přední noze. Bylo to docela cítit, bylo to nepříjemný,” řekl k zápasu Jirka.

C.B. byl další Jirkův soupeř, který nastoupil v botách. Zajímalo nás, zda pro něj platilo díky tomu nějaké omezení. “Můžou kopat vše, i highkicky, akorát nesmí to co bosý, což je kopat ležícího do hlavy. To je jediný omezení pro toho, co má boty.”

Spoustu fanoušků “nervuje” svým stylem se svěšenýma rukama. Může to být pro Jiřího nebezpečné? “Jasně že může, ale ruce nahoře a kryt znamená, že člověk nemá jistotu ve své reakce. Já věřím ve své reakce a pohyby a vím, že to zvládnu. Naopak kdyby to ti zápasníci opravdu studovali, tak zjistí, že je mnohem přirozenější se hýbat při biomechanických pohybech. Z toho to vychází.”

V průběhu zápasu bylo vidět, že začal soupeře více lovit. “Já jsem si to musel hodit tak do hlavy, jak jsem tam dostal ty lowkicky, řekl jsem si a dost, musím jít na to. Je lepší, když začnu hned od začátku agresivně do soupeře šlapat.” Měl jsi najetou tuto finální kombinaci? “Není najetá, mám najetý jen ty začátky, takové to vynoření se zvedákem, ale pak jak se na to naváže dál, záleží na soupeři, jak na to zareaguje. Nechám, ať to vyplyne ze situace. Ten okamžik to sám nabídne, jen tomu musí být člověk otevřený. Věřím tomu okamžiku, jednám víc intuitivně než naučeně.” Cítil jsi, že to sedlo? “Jo ten hák tam sedl krásně, to jsem cítil, jak padal na zem, že už nemusím přidávat, že to sedlo.”

V Japonsku se Jirka rozloučil s organizací Rizin a spolu se svým týmem přemýšlí o svém dalším působení. “Rizin je uzavřená kapitola. Teď se řeší zda Bellator nebo UFC. Zatím se rozhoduju, čemu bych dal přednost, jsou tam dobré nabídky z obou stran, řekl Jiří a trenér Martin Karaivanov dodal: “Nyní běží dvouměsíční lhůta, pak zhodnotíme nabídky. Zatím jsme na začátku, pro nás je důležitý sport, výkony a hloubka cesty než množství peněz.”

Hned po výhře se na sociálních sítí ozval Ryan Bader a vyzval Jirku o pás Bellatoru. “Bader na sociálních sítí něco vypisoval, tak nevím, zda může mluvit i za organizaci. Myslím, že se dá jít rovnou o titul, ale otázka je, zda by nechtěli delší smlouvu. I když bych chtěl bojovat s nejlepšími, což jsou v UFC, tak pás Bellatoru by byla krásná věc,” řekl k tomu Jirka.
“V případě, že by přišla nabídka na jeden zápas v Bellatoru a rovnou o pás s Baderem, tak to by nás zajímalo. Myslím si ale, že je to utopie. Jiří je momentálně 13. na světě, takže jsou tam před ním top zápasníci UFC, je tam i Němkov a jak jsme se bavili, tak jít tu extraligu s těmi nejlepšími je asi ta cesta, dodal Martin.

Je nějaká šance, že by teď když není pod smlouvou, mohl mít zápas v Česku?
“Nechci to pokoušet, zápas u nás bych šel jen kvůli nějaké prestiži, teoreticky bych mohl, kdybych chtěl :-D,”uzavřel Jiří.


Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!