Rozhovory
0

Sivák i Kozma míří do Ruska

Vašek Sivák bude 12. 2. zápasit s Viktorem Mikhailovem v Rusku na galavečeru Fair Fight, kde uvidíme i několik bojovníků z Glory. Ostatně s touto organizací chystají další spolupráci a tak kromě PFL a ONE, kde již spolupráce běží, se otevřou další dveře do Glory. O těchto projektech, ale i chystaném velkém turnaji MMA, kde […]

Vašek Sivák bude 12. 2. zápasit s Viktorem Mikhailovem v Rusku na galavečeru Fair Fight, kde uvidíme i několik bojovníků z Glory. Ostatně s touto organizací chystají další spolupráci a tak kromě PFL a ONE, kde již spolupráce běží, se otevřou další dveře do Glory. O těchto projektech, ale i chystaném velkém turnaji MMA, kde bude zápasit David Kozma, ale i třeba Ismailov, Shlemenko, Mineev, Kunchenko či Ragozin, jsme si povídali s managerem RCC a Fair Fightu Martinem Wodeckim.

Jaká byla cesta Vaška Siváka na Fair Fight? Bylo těžké mu najít soupeře?

V podstatě jsem si ho vyhlédl už dříve, ale byl zraněný. Ted je ready a my jsme rádi, že tento talent se u nás představí. Se soupeřem nebyl problém, spíše nás překvapil výběr jeho teamu. Soupeř je kvalitní a zkušený Viktor Mikhailov.

Koho ještě na tomto galavečeru uvidíme?

Zatím můžu jen prozradit, že v titulových bojích uvidíme -84 kg Čechonina, -77 kg Maxe Sulgina, -70 kg Mamuku Usubyana. Jeho soupeřem měl být Michal Krčmář, ten se bohužel zranil, a tak místo něj nastoupí no3 Glory, Nikita Kurbatov, Nikita Kozlov, které znáte i z turnajů z České republiky. Soupeře budeme postupně představovat a vaši čtenáři v čas najdou plnou fightcard i kde turnaj sledovat.

Kolikátý český zápasník bude Vašek v historii Fair fightu?

Tak u nás se představili již v minulosti Vladimir Idrányi, Michal Krčmář, Pavel Hvězda, Antonín Coufal, Luděk Greguš, Matěj Kozubovský, Bernard Plavec, Milan Páleš a v mma v RCC David Kozma a Viktor Pešta.

 

Jaký dojem zde zanechali předchozí naši bojovníci?

Myslím, že dobrý, byť se jim úplně ne vždy dařilo podle představ, ale i to že přijíždí opakovaně znamená, že jsou to kvalitní bojovníci.

Fair Fight spadá pod RCC?

Jsou to dva projekty z celé řady, které spadají pod Akademii RMK. Kromě toho je ještě RCC boxing promotion atd.

Jak vlastně funguje vaše akademie?

Má několik směrů komerční, rozvoj talentované mládeže a profesionální bojovníci.

Jaké sporty vyučujete v akademii?

V současné době box, karate, MMA, K1, BJJ, grappling, volný styl, řecko- římský zápas, judo, aikdo.

Kolik vašich bojovníků se živí přímo zápasením?

Zhruba okolo 140.

Kromě Fair Fightu spolupracujete s PFL i ONE. Teď se chystá spolupráce s Glory. Můžeš nám o tom říct víc?

V současné době probíhají velice intenzivní jednání a je na obou stranách snaha, aby první společný turnaj RCC/Glory proběhl už v první polovině roku 2022 v Jekaterinburg. A myslím, že 12. 2. na turnaji už bude dohoda podepsaná v rámci turnaje Fair Fight, kde budou i zástupci z vedení Glory.

V létě chystáte největší turnaj v MMA, kde uvidíme i Davida Kozmu. Kdo bude jeho soupeřem?

To se zatím řeší, ale určitě někdo z předních top bojovníků z Ruska.

Kolik zápasů na turnaji bude a můžeš nám prozradit další jména?

Bude tam okolo 13 zápasů, zatím můžu potvrdit Ismailova, Shlemenka, Shtyrkova, Ragozina, Mineeva, Kunchenka. Soupeři budou z top světové úrovně. A taky bude mnoho významných hostů jako Petr Yan, Chabib Nurmagedov, Alexander Povětkin, Sergey Kovalev, Fedor Emalianenko, Roy Jones jr. , Steven Seagal atd.

V čem bude tento turnaj největší?

Bude to kvalitní karta složená z velkých jmen a souboj Shlemenka a Ismailova bude sledovat celé Rusko.

Jak dlouho ty působíš v RCC a jak ses tam dostal?

Od samotného založení tzn od května 2018. Jsem viceprezident akademie RMK pro strategický rozvoj, manager RCC a Fair Fight a v neposlední řadě trenér. Takže někdy je mi líto, že den má jen 24 hodin.

Po ukončení své vojenské kariéry jsem pracoval pro majitele, trénoval jsem jeho syny. A pak jsem plynule pomáhal se založením akademie.

Ještě bych rád zmínil projekt Egocombat Champion Team, kde s majitelem firmy Egocombat, která bude zabezpečovat sportovce kvalitním vybavením a já s managery těchto bojovníků se budu snažit jim pomáhat s kontrakty v zahraničí. V současné době je to Vašek Sivák a král Oktagonu David Kozma, ale už brzy to budou další bojovníci .-)

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!