Archiv
0

Na Fighting zone přivezu i Vémolu

Zbyněk Goralczyk přišel nejen s novým galavečerem Fighting zone, který v prosinci  nabídne divákům velmi zajímavé fighty v MMA, ale také u nás zcela revoluční novinku PPV nebo-li  Pay Per View, kdy si tyto zápasy můžete vychutnat i v pohodlí domova, oblíbené restauraci, či v práci. Už se tak nebudete moci vymlouvat, že je galavečer […]

4

Zbyněk Goralczyk přišel nejen s novým galavečerem Fighting zone, který v prosinci  nabídne divákům velmi zajímavé fighty v MMA, ale také u nás zcela revoluční novinku PPV nebo-li  Pay Per View, kdy si tyto zápasy můžete vychutnat i v pohodlí domova, oblíbené restauraci, či v práci. Už se tak nebudete moci vymlouvat, že je galavečer moc daleko, nebo že jste nemocní. Stačí si poslat SMS a celý večer sledujete ať přes mobil, nebo počítač.

Proč jsi chtěl založit novou organizaci?

Není to organizace jako taková, ale spíše projekt. Před rokem jsem jel za rodinou do Polska a bratranec mě chtěl vzít na pánskou jízdu, kde budeme sledovat zápas. Myslel jsem, že půjde o fotbal a tak se mi moc nechtělo, ale když mi vysvětlil, že se půjdeme dívat na MMA zápasy KSW ligy, hned jsem souhlasil. Tohle mi u nás přesně chybělo. Pořádají se tady různé galashow, kde startují skvělí fighteři, ale já bohužel nemůžu být všude, ale vše bych chtěl vidět.

Jaká doba byla mezi nápadem a uspořádáním galavečera?

Loni jsem ani netušil, že něco takového budu pořádat. V tom Polsku jsem si řekl, že je to bomba nápad, ale tím to pro mě končilo. V červnu pak za mnou přišel sponzor s tím, že by byl rád, kdybych nějaké gala uspořádal. Naťuknul mě a já jsem se rozhodl do toho jít. Hned jsem věděl, že udělám rovnou formát, který by divákům přinesl gala přímo domů.

Na první večer měl nastoupit polská jednička v MMA Michal Materla, bohužel jsme se pak časově křížili s jinou akcí, na které bude a tak jsme museli během  srpna startovku předělat.

Proč je večer koncipován jako Česko vs Polsko?

Těch důvodů je několik, například právě pro to, že jsem tam tento nápad objevil, ale hlavně pro to, že v Polsku jsou jedni z nejlepších fighterů v Evropě.

Budeš i další galavečery dělat v tomto duchu?

Tak určitě na nich nebudou Poláci chybět, ale ty další bych rád stavěl jako Češi vs svět. Hodně bude záležet na sponzorech. Co si budeme povídat, udělat takovou gala něco stojí a tak pokud sponzor bude mít nějaké obchodní zájmy v Německu, tak vyberu dobrého fightera z Německa.

Nebojíš se, že i ostatní pořadatelé akcí začnou dělat PPV?

My jsme do toho šli s tím, že chceme lidi takto oslovit a je možné, že nás konkurence bude kopírovat. Teď všichni čekají, jestli si nabiju pusu a pak s tím určitě přijdou. Já nevidím důvod, proč by to nemělo fungovat. Lidé jsou zvyklí využívat mobilní aplikace, youtube, platit vše on-line, chtějí mít život jednodušší a pokud nemohou dojet na gala osobně, ale mohou se na ní podívat on line za 90 Kč ve full HD kvalitě doma v TV, tak proč by toho nevyužili.

Dá se říci, že kromě Pavla Šusty jsou na soupisce zkušení a v podání Jardy Poborského a Tomáše Kužely velmi zkušení MMA zápasníci. Budou u tebe dostávat šanci i začínající?

Máme v plánu, že 1-2 zápasy budou právě pro začínající borce. Bude ale samozřejmě záležet na přístupu trenérů, jak nás budou vnímat. My s nikým nechceme soupeřit, chceme se profilovat “apoliticky”  a tak na našem gala uvidíte fightery jak z MMAA tak i z CSMMA.

Jak André Reinders nebo Michal Hamršmíd vnímají Fighting zone? Mluvil jsi s nimi o tom?

Oba mě z BJJ trochu znají a musím říci, že jak ze strany Andrého, Petra Knížete, s který velmi dobře spolupracuji, tak i ze strany Michala Hamršmída a organizace CSMMA, vše funguje jak má. Já si kluků velmi vážím a oceňuji, co pro MMA u nás udělali. Je za nimi kus práce, věnují se mládeži, podporují MMA i když jde každý vlastní cestou.  Nikdo mi zatím moc velké klacky pod nohy neháže,  naopak shodně říkají, že je dobře, že dělám něco pro MMA.

Připadá mi, že je poslední dobou obrovský boom v pořádání podobných akcí a bohužel jsou některé i ve stejném termínu, což není dobré ani pro pořadatele, ani pro fanoušky. Dokážete se nějak domluvit na termínech tak, aby se alespoň velké akce nekřížili?

Výstřižek

Tak ta snaha tam určitě bude. Ale jsme zase u těch peněz. Hlavní slovo bude mít sponzor. Pokud řekne, že potřebuje , aby bylo gala v tom a tom termínu a že přes to nejede vlak, tak to tak holt bude.

Plánuješ po vzoru ostatních organizací u nás i amatérskou ligu?

Určitě ne, takové ambice nemám. Tím by se to ještě víc roztříštilo. V rámci gala budou tři turnaje ročně a to je vše. Nechci nikoho vychovávat, spíš bych rád podpořil právě ty organizace, které se tomuto věnují.

makhmud-muradov

Na dubnové Fighting zone by měl startovat už i Vémola. Jeho soupeř by měl vzejít právě z prosincového gala. Kdo by to měl být?

Desátého prosince budou mít zápas Makhmud Muradov a Maciej Rozanski, oba 84 kg a právě vítěz tohoto klání bude soupeřem Karlose na dubnovém gala. Zároveň to pro ně bude motivace, ze sebe vydat maximum, a jak už řekl jeden z polských fighterů ,,buď vyhraji nebo mě z klece vynesou,,.

O utkání se s Karlosem hodně toužil Petr Ondruš. Nezvažoval jsi právě tuto dvojici?

Zatím jsme s Petrem ani Karlosem tutuo variantu neprobírali, ale vychází mi z toho, že to může být přirozeným vyústěním na zářijovou galu. Nicméně je to zatím daleko a ve hře je i revanš Piotra Struse s Karlosem. Piotrova výkonnost jde výrazně nahoru a může to být velmi zajímavý zápas.

1

Pojďme ještě k BJJ. Letos byl od Českého svazu BJJ organizován pouze jeden turnaj. Proč tak málo?

Máš pravdu, málo to určitě je. Když jsem do BJJ vstupoval, snažil jsem se to dělat pro všechny, ale po čase se bohužel projevili dvě české mentality a to ego, s nímž někteří neumí pracovat a taky takové to české chytráčství. Všichni vědí, jak by se to mělo dělat, kde všude děláme chyby, ale když jim řekneme tak pojďte pomoc, pojďte pro BJJ něco zadarmo udělat, tak se každý otočí zády. Nejhorší je, když každý jen remcá, plete se ti do toho, ale nic nechce pro BJJ udělat. Kromě pomluv. Já jsem se tomu poctivě věnoval tři roky. Pokud necítím podporu, tak se musí lidé sami trochu zaktivnit. Tohle není one man show. Já mám normální práci a do toho tohle všechno. Prostě se nerozkrájím. Teď se soustředím na MMA a Tiger team, každopádně BJJ budu dál podporovat.

No spíš vidí, že zaplatí startovné, chtějí si dobře zazápasit a tím to pro ně končí. Proč by měli dělat něco za svaz?

To není až tak pravda. Každý se do svazu může přihlásit. Navíc, kde jsou lidi, tam jsou i dotace a tak čím více lidí ve svazu bude, tím lépe na nějaké dotace můžeme dosáhnout a tím více můžeme závodů pořádat.

Bude tedy letos vůbec  Mistrovství ČR v BJJ?

Už teď víme, že letos nebude a že se bude muset přesunout na leden. Tam zatím máme dva termíny, tím že bude Mistrovství opět otevřené, nechceme se krýt s ME, které právě v lednu bude. Jednáme i o turnaji IBJFF, který by tady mohl být, ovšem zasekli jsme se na startovném, které by mělo být okolo 100 euro a to tady nikdo nezaplatí. Pokud systém galavečerů poběží dobře, tak bych rád takové věci tady podpořil. Chtěl bych vytvořit tzv. Talent klub napříč bojovými sporty. Rád bych se zaměřil na šikovné děti a mládež, které si zaslouží podporu ať už finanční nebo materiální.

 

 

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *